«هاشتاغ» به سراغ مهمترین موضوعات و اخبار داغ دنیای عرب می رود و آنها را مورد بررسی قرار می دهد.

برنامه «هشتگ» شبکه العالم که امروز با اجرای افنان المعمار بر روی آنتن شبکه العالم می رود موضوعات پرتکرار در فضای مجازی جهان عرب را مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، دور جدید تحریم های آمریکا علیه مردم ایران، درگذشت کودکان یمنی بر اثر فقر و گرسنگی، رفت و آمدها در خاندان آل سعود و حکم حبس ابد برای شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق»، در کنداکتور این قسمت برنامه «هشتگ» قرار دارد.

در این برنامه افنان المعمار به بررسی چهارمین جلسه دادگاه تجدیدنظر شیخ «علی سلمان» و دو نماینده سابق پارلمان بحرین از فراکسیون الوفاق به نام‌های «حسن سلطان» و «علی الاسود» به اتهام جاسوسی برای قطر می پردازد.

این جلسه روز گذشته برگزار شد و طی آن دادگاه بحرین حکم تبرئه شیخ علی سلمان و دو متهم دیگر را لغو و آنها را به حبس ابد محکوم کرد.

دولت بحرین این سه نفر را به جاسوسی برای قطر در جریان مشارکت در مذاکرات مربوط به حل بحران این کشور در چارچوب راهکار سیاسی قطر و آمریکا، متهم کرده است.

 

در این برنامه به آن پرداخته می شود که رژیم بحرین با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس در 24 نوامبر که توسط گروه های انقلابی سیاسی و مخالفان از جمله جمعیت الوفاق تحریم شده، بازداشت افراد را شدت بخشیده است و این موضوع توسط کاربران فضای مجازی مورد توجه بسیار قرار گرفته و در برنامه هشتگ نیز بررسی می شود.

تهیه کنندگی برنامه «هشتگ» که دوشنبه چهاردهم آبانماه ساعت 20 به وقت تهران از شبكه العالم پخش می شود بر عهده محمد معین مقامی است.

برنامه «هشتگ» همچنین ساعت 14 سه شنبه پانزدهم آبان ماه تکرار خواهد داشت./ش.ج

آبا ۱۴, ۱۳۹۷ ۱۳:۴۳ Asia/Tehran
کامنت