نخستین نشست ویژه رادیو بنگلا با پزشکان متخصص برنامه «بهداشت و سلامت» این رادیو در داکا به همت رادیو بنگلا برگزار شد.

نشست تخصصی پزشکان و کارشناسان «برنامه بهداشت و سلامت» رادیو بنگلای تهران( متعلق به معاونت برون مرزی صداوسیما) در داکا ( پایتخت بنگلادش) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی ، مجتبی ابراهیمی مدیر رادیو بنگلا با اعلام این خبر گفت: نخستین نشست ویژه رادیو بنگلا با پزشکان متخصص برنامه «بهداشت و سلامت» این رادیو در داکا به همت رادیو بنگلا برگزار شد.

مدیر رادیو بنگلا افزود: این نشست با دعوت از پزشکان و کارشناسان بهداشت و درمان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش که در طول 15 سال به عنوان کارشناسان برنامه «بهداشت و سلامت» با این رادیو همکاری داشته اند، برگزار شد.

ابراهیمی درباره اهداف برگزاری این نشست اضافه کرد : در این گردهمایی نقش رسانه به عنوان عامل آگاهی بخشی و پیشگیری در موضوع سلامت و راه های مقابله با بیماری ها از جمله بیماری های بومی و شایع در منطقه شبه قاره بررسی شد.

همچنین مهمانان این جلسه ، از برنامه «بهداشت و سلامت» رادیو بنگلای تهران، به عنوان قدیمی ترین و تخصصی ترین برنامه پزشکی (رادیویی) در بنگلادش یاد کرده و آن را کار ارزنده و خیرخواهانه ای برای مردم بنگلادش توصیف کردند.

 

وی همچنین از دکتر فخرالاسلام (فوق تخصص و جراح کلیه و استاد 3 دهه دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش)، دکترخدیجه رحمان سونیا (فوق تخصص زنان و سرطان پستان)، دکتر محبوب العالم (فوق تخصص گوش و حلق و بینی)، دکترعبدالله خان (فوق تخصص دهان و دندان)، دکتر حضرت علی (فوق تخصص بیماری های چشم)، کوثر احمد (مدیر شرکت داروسازی در بنگلادش)، نیخیل چاندرا سارکر (نماینده شرکت داروسازی در بنگلادش) و مدیران انجمن های سلامت و درمان بنگلادش به عنوان مدعوین این جلسه صمیمی نام برد.

در پایان این نشست، پزشکان و کارشناسان و مدیران عرصه سلامت بنگلادش به پاس سال ها آگاهی بخشی رادیو بنگلای معاونت برون مرزی صداوسیمای ج. ا. ا. و نقش خیرخواهانه رادیو بنگلا در تولید برنامه های تخصصی در این حوزه، لوح یادبود و هدایایی به دکتر پیمان جبلی معاون برون مرزی، نوروزی مدیر کل شبه قاره و شرق آسیا و ابراهیمی مدیر رادیو بنگلا، اهدا و تقدیم نماینده رادیو بنگلا در داکا کردند./ش.ج

Image Caption

 

آذر ۱۴, ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹ Asia/Tehran
کامنت