روایتی از قدیمی ترین قلعه جهان امشب در برنامه«حکایات مدینه» شبکه العالم به تصویر درآمده است.

برنامه «حکایات مدینه» شبکه العالم امشب یکی از زیباترین قلعه های جهان را که در سوریه واقع است ، معرفی می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، در ادامه مجموعه برنامه های معرفی شهرها و بناها و آثار باستانی کشور سوریه ، امشب دوربین « حکایات مدینه» به «قلعه الحصن» واقع در منطقه «وادی النضاری» در استان حمص سوریه رفته است.

گزارشگر «حکایات مدینه» امشب به نقاط مختلف این قلعه رفته و قسمت های مختلف آن را برای علاقه مندان به تصویر کشیده است.این قلعه که در یکی از بلندی های سوریه واقع شده با قدمت 800 ساله اش توانسته در برابر فرسایش و جفای زمانه طاقت آورد.«روی العلی» در این برنامه خواهد گفت که معماری این قلعه به سیک و سیاق معماری قرون وسطی است.

 

در داخل این قلعه با شهر کوچکی روبه رو می شویم که دارای یک کلیسا، حمام ها ، سالن های بزرگ و سرسرایی به سبک گوتیک است.این قلعه تاریخی که مشرف بر مرزهای سوریه و لبنان است زمانی در تصرف تروریست های داعش بود.

 

گفتنی است تابستان گذشته، جشنواره قلعه و وادی در منطقه الوادی برگزار شد که یادآور دوران درخشان سوریه پیش از توطئه علیه این کشور است که هفت سال به طور انجامیده است.

در این جشنواره سه روزه ، انواع فعالیت های فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی برگزار می شود.

«حكايات مدينة» امشب ساعت 20 به وقت تهران از شبکه العالم پخش می شود ‌و فردا ساعت 16 نیز تکرار خواهد شد.این برنامه در دفتر دمشق تهیه و تولید می شود./ش.ج

 

آذر ۱۴, ۱۳۹۷ ۱۴:۲۵ Asia/Tehran
کامنت