برنامه «سیگنال» این هفته به معرفی جدیدترین اخبار گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها ، عینک های هوشمند، ربات ها و اختراعات کارآمد جدید می پردازد.

جدیدترین اخبار فناوری اطلاعات در برنامه سیغنال (سیگنال) شبکه العالم مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی،در برنامه «سیگنال» این هفته که اجرای آن را حسین سلمانی بر عهده دارد جدیدترین اخبار گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها ، عینک های هوشمند، ربات ها و اختراعات کارآمد جدید مورد بررسی قرار می گیرد.

در این برنامه خواهیم دید که در اختراعی جالب پژوهشگران موفق به ساخت ویلچری شده اند که با حرکات صورت کنترل می شود. کاربران آن می‌توانند با استفاده از نرم افزار مخصوصی که برای این کار طراحی شده، حرکات صورت مورد نظر خود برای راه انداختن ویلچر را مشخص کنند و بعد از انجام این کار، تنها به ۷ دقیقه زمان نیاز است تا حرکات ضبط شده، قابل استفاده در ویلچر شخص معلول باشند.

همچنین جدیدترین عینک های هوشمند نیز در برنامه سیگنال مورد بررسی قرار می گیرند. سلمانی در این برنامه تشریح خواهد کرد که این محصولات که یک هدفون بی‌سیم هستند، اولین پلتفرم واقعیت افزوده‌ صوتی در دنیا محسوب می‌شوند و کاربران با استفاده از این محصولات می‌توانند به موسیقی و اطلاعات صوتی مختلف گوش دهند، تماس صوتی برقرار کنند و از دستیار صوتی گوشی هوشمند خود بهره ببرند.

برنامه «سیگنال» با نویسندگی و تهیه کنندگی محمد معین مقامی روز دوشنبه نوزدهم آذرماه ساعت 16 و به مدت 25 دقیقه روی آنتن شبکه العالم می رود و تکرار آن نیز سه شنبه بیستم آذرماه ساعت 14 خواهد بود./ش.ج

آذر ۱۹, ۱۳۹۷ ۱۴:۴۱ Asia/Tehran
کامنت