واکنش ها به اعتراضات مردمی در سودان، اظهارات یک مقام اماراتی درباره جزیره سقطری یمن و آمار تازه منتشر شده از طلاق در عربستان سعودی در برنامه هشتگ مورد بررسی قرار گرفته است.

برنامه «هشتگ» شبکه العالم ، به مهمترین رویدادها و سوژه های داغ خبری در فضای مجازی جهان عرب اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی ، واکنش ها به اعتراضات مردمی در سودان، اظهارات یک مقام اماراتی درباره جزیره سقطری یمن و آمار تازه منتشر شده از طلاق در عربستان سعودی در برنامه هشتگ مورد بررسی قرار گرفته است.

یکی از این موضوعاتی که «هشتگ» امروز مورد بررسی قرار داده است ، برگزاری تظاهرات صدها تن از شهروندان سودانی مقابل مسجد جامع «ام درمان» در نزدیکی خارطوم و شعارهایی مبنی بر کناره‌گیری دولت و سرکوب این تظاهرات توسط نیروهای امنیتی و استفاده از گاز اشک‌آور است.

در این برنامه به معترضانی که اکثرا جوان هستند و خواستار تغییر دولت و پایان یافتن حکومت عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان شدند نیز پرداخته شده است.

انتشار یک ویدیوی جنجالی در شبکه‌های اجتماعی بحث و جدل‌های فراوانی ایجاد کرده و سوال‌هایی را درباره امارات و اهداف آن در جزیره سقطری یمن مطرح کرده است که « هشتگ » امروزبه آن اشاره ای دارد.

در این ویدیوی جنجالی یک مقام اماراتی در دیدار با گروهی از ساکنان جزیره سقطری می‌گوید: « سقطری بخشی از امارات خواهد شد و ساکنان آن بدون درخواستی، تابعیت (اماراتی) دریافت خواهند کرد.» موضوعی که مورد توجه بسیاری از کاربران فضای مجازی بوده است.

تهیه کنندگی برنامه «هشتگ» بر عهده محمد معین مقامی است و اجرای آن را شیما کریم عهده دار است.برنامه «هشتگ» امشب ساعت 20 به وقت تهران پخش می شود و ساعت 23:30 دوشنبه هفدهم دی ماه و ساعت 14 سه شنبه هجدهم دی ماه تکرار خواهد داشت./ش.ج

دی ۱۷, ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ Asia/Tehran
کامنت