دوربین شبکه جهانی الکوثر، چهل و دومین هفته راهپیمایی حق بازگشت و شکست محاصره غزه را پوشش داده است.

چهل و دومين هفته راهپيمايي های حق بازگشت و شكست محاصره غزه، با شعار « با پايداري و ايستادگي ما؛ محاصره شكسته مي شود» با شركت هزاران زن و مرد فلسطيني برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «صالح المصري » مدير دفتر شبكه الكوثر در غزه روز گذشته با حضور در راهپيمايي بازگشت، حضور پر شور و پرشمار مردم فلسطین را به تصویر کشید.

در این راهپیمایی، مردم فلسطین با برافراشتن پرچم هاي فلسطين و شعارهايي كه جنايت هاي رژيم اشغالگر صهيونيستي را نشان مي داد ، بر ادامه مقاومت و ایستادگی در برابر اشغالگران صهیونیست تاکید کردند.

«صالح المصري» مدیر دفتر شبکه الکوثر با تهیه تصاویری ناب از راهپیمایی پرشمار مردم فلسطین با زنان و مردان و جوانان شرکت کننده در این راهپیمایی نیز گفت و گو کرده است.

به گفته المصری ، حضورهزاران زن و مرد فلسطینی در راهپیمایی بازگشت موجب هراس رژیم اسرائیل از این اتحاد و مقاومت شد و نیروهاي صهيونيستي با شليک گلوله و پرتاب گاز اشك آور به مردم بي دفاع به دنبال متفرق کردن خیل عظیم جمعیت شرکت کننده در راهپیمایی برآمدند. بر اثر اقدام نظامیان صهیونیست، « امل مصطفي» زن ٤٣ ساله فلسطيني شهيد و ٢٥ نفر ديگر مجروح شدند كه در بين مجروحان يک خبرنگار و يک امدادرسان به چشم می خورد.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت فلسطين، از زمان شروع راهپيمايي هاي بازگشت از ٣٠ مارس ٢٠١٨ تاكنون بيش از ٢٤٠ فلسطيني شهيد و ٢٥ هزار نفر مجروح شده اند.«راهپیمایی بزرگ بازگشت و شکستن محاصره غزه» به کابوسی برای اشغالگران صهیونیست تبدیل شده است.

راهپیمایی‌های بازگشت فلسطینی‌ها در کنار پاسخ موشکی مقاومت فلسطین به تجاوزگری و جنایات اسرائیل به ناکامی بیش از پیش اشغالگران صهیونیست در برابر ظرفیت‌های مختلف مقاومت مردم فلسطین از مقاومت مدنی گرفته تا مقاومت مسلحانه انجامیده است./ش.ج

 

دی ۲۲, ۱۳۹۷ ۱۳:۵۹ Asia/Tehran
کامنت