روزنامه نگاران و تحلیلگران ارشد هندی درباره دستگیری «مرضیه هاشمی» گوینده پرس تی وی تاکید کرد : آمریکا هم اکنون در زمینه رعایت حقوق خبرنگاران و آزادی بیان ، بدترین عملکرد خود را به معرض نمایش گذاشته است.

روزنامه نگار هندی تاکید کرد : دستگیری خبرنگار شبکه بین المللی پرس تی وی یک بار دیگر چهره ظالمانه آمریکا را به جهانیان نشان داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی ، «شکیل شمسی» یکی از روزنامه نگاران و تحلیلگران ارشد هندوستان درباره دستگیری «مرضیه هاشمی» گوینده پرس تی وی تاکید کرد : آمریکا هم اکنون در زمینه رعایت حقوق خبرنگاران و آزادی بیان ، بدترین عملکرد خود را به معرض نمایش گذاشته است.

شکیل شمسی خاطرنشان کرد : آمریکا هم اکنون بدترین برهه زمانی را پشت سر می گذارد چرا که از زمانی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا شده است ، خبرنگاران در آمریکا مورد آزار و توهین قرار می گیرند.

وی گفت : ترامپ خبرنگاران آمریکایی را دروغگو و دزد می خواند و آنها را متهم به ارائه خبرهای جعلی می کند.این خبرنگار هندی ادامه داد : در کشوری که رئیس جمهوری آمریکا ، برای سر پوش گذاشتن بر اشتباهات خود خبرنگاران را دروغگو می خواند ، چطور می توان انتظار داشت که یک خبرنگار مسلمان و کسی که سیاست های نادرست آمریکا را به جهانیان نشان داده است از خشم مقامات آمریکایی در امان بماند.

روزنامه نگار ارشد هندی تصریح کرد : آمریکا برای خبرنگاری و خبرنگاران مکان ناامنی شده است و نه فقط خبرنگاران آمریکا هر روز طعمه خشم ترامپ می شوند بلکه در این کشور با خبرنگاران تمام دنیا برخورد نا مناسب می شود و مصداق آن هم درباره یک خبرنگار ژاپنی بود که رئیس جمهوری آمریکا برخورد نامناسبی با وی کرد و تمام دنیا از طریق برنامه زنده آن را مشاهده کرد.

وی ادامه داد : کشوری که همواره ادعای بزرگترین قدرت در دنیا را دارد از یک زن محجبه خبرنگار آنقدر می ترسد که او را دستگیر می کند اما باید بداند با دستگیری مرضیه هاشمی هیچ چیز بدست نمی آورد زیرا او خبرنگار کشوری است که سال ها در مقابل آمریکا ایستاده است

.وی تاکید کرد : کشوری که از زبان و قلم مرضیه هاشمی بیم و هراس دارد دیگر نباید خود را بزرگ ترین قدرت دنیا بداند./ش.ج

 

بهمن ۰۳, ۱۳۹۷ ۱۵:۲۱ Asia/Tehran
کامنت