• تحلیل پرس تی وی از نقش عربستان در ناآرامی های سودان

برنامه این هفته «از قلم افتاده» (Under reported)، نقش عربستان سعودی در ناآرامی های اخیر در کشور سودان را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این برنامه به تهیه کنندگی حامد عزتی زاده با مروری بر گمانه زنی ها درخصوص نقش عربستان و همدستی این کشور با عمر بشیر، رئیس جمهور سودان مبنی بر ارسال کودکان و نوجوانان سودانی برای جنگیدن در یمن به بررسی دلایل ملحق شدن سودان به ائتلاف نظامی شکننده ای که توسط عربستان ایجاد شده بود، می پردازد.

این برنامه همچنین به بررسی روابط عمر بشیر با ایران پرداخته و مسایلی همچون هزینه 2 میلیارد دلاری سودان برای پیوستن به عربستان به منظور جنگ با یمن، پرداخت 10 هزار دلار برای هر کودک سودانی از سوی عربستان و استفاده از نیروهای سودانی در خط مقدم جنگ برای به حداقل رساندن تلفات نیروهای نظامی عربستان و امارات را مورد بحث و گفت و گو قرار خواهد داد.

نگاهی به دیدار عمر بشیر رئیس جمهور سودان با امیر قطر و واکاوی گفت و گوهای دو طرف درخصوص موضوعات مختلف نیز از دیگر موارد بحث در این برنامه است.

«از قلم افتاده» پنجشنبه 18 بهمن ساعت 16:20 به وقت تهران به مدت 10 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت 03:00 ،شنبه ساعت 00:20 و 08:20 و یکشنبه ساعت 20:20 به وقت تهران پخش می شود.

 

بهم ۱۷, ۱۳۹۷ ۱۳:۵۴ Asia/Tehran
کامنت