• تحلیلی از پرس تی وی: نگاهی به سیستم خدمات رفاهی در فرانسه

برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) سیستم خدمات رفاهی در فرانسه را مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این برنامه به تهیه کنندگی و اجرای کاوه تقوایی با اشاره به گزارش هایی در مورد این مساله که کشور فرانسه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، هزینه بیشتری برای ارائه خدمات رفاهی به مردم خود اختصاص می دهد، وضعیت نامناسب اقتصادی بخش زیادی از مردم این کشور و اعتراضات خیابانی آن ها نسبت به این موضوع را مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهد.

این برنامه با مروری بر جنبش اعتراضی جلیقه زردها در فرانسه و علل بروز این اعتراضات از جمله افزایش هزینه های زندگی به ویژه در میان قشر کارگر، به گفت و گو پیرامون فاصله طبقاتی زیاد میان گروه های ثروتمند و افراد فقیر و دلایل بروز چنین وضعیتی پرداخته و اقدامات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برای کم کردن فشار اقتصادی به مردم این کشور را مورد بحث قرار خواهد داد.

«شکاف اقتصادی» همچنین با نگاهی به سیستم مالیاتی در فرانسه و تاثیر آن بر زندگی مردم، به نقد و بررسی وضعیت اشتغال و مسکن در شهرهای کوچک فرانسه و مقایسه آن با شهرهای بزرگی همچون پاریس می پردازد.

برنامه «شکاف اقتصادی» ساعت 00:03 بامداد جمعه 19 بهمن از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 23:00 ، یکشنبه ساعت 07:00 و 18:00 و دوشنبه ساعت 10:00 روی آنتن خواهد رفت.

 

بهم ۱۷, ۱۳۹۷ ۱۳:۵۹ Asia/Tehran
کامنت