• پرس تی وی و میزبانی از «غریبه کوچک»

فیلم سینمایی «باشو غریبه کوچک» محصول سال 1364 سینمای ایران در برنامه این هفته «ایران سینما» (Iran Cinema) مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این برنامه به تهیه کنندگی کیانوش الطافی «باشو غریبه کوچک» از ساخته های بهرام بیضایی کارگردان کهنه کار سینمای ایران را بررسی خواهد کرد.

این فیلم، داستان پسرکی به نام «باشو» را روایت می کند که در یکی از بمباران‌های جنوب کشور در جریان جنگ ایران و عراق، ویرانی خانه و خانواده خود را به‌چشم دیده است. او خود را به کامیونی در حالِ کوچ می‌اندازد و در آن خوابش می‌برد و زمانی که چشم می‌گشاید، کامیون به شمال کشور رسیده ‌است. «باشو» در این سفر به مزرعه زنی به نام «نایی‌جان» می‌رسد که داستان هایی برای آن ها اتفاق می افتد.

فیلم سینمایی «باشو غریبه  کوچک» موفق به دریافت جوایز مختلف داخلی و خارجی شده که از آن جمله جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم هنر و تجربه اوبرویلیه فرانسه در ۱۹۹۰، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم آدانا ترکیه در سال ۱۹۹۱، دیپلم افتخار منتقدان حرفه‌ای بلژیک به خاطر انتخاب به عنوان یکی از پنج فیلم برتر سال ۱۹۹۲ و جایزه ویژه جشنواره فیلم پروین اعتصامی در سال ۱۳۷۰ بوده است.

«ایران سینما» پنجشنبه 18 بهمن ساعت 10:00 از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت 17:20 ، شنبه 07:00 و یکشنبه ساعت 14:00پخش می شود.

 

 

بهم ۱۷, ۱۳۹۷ ۱۴:۰۰ Asia/Tehran
کامنت