برنامه «هفته نامه»، با بررسی سایت ها، خبرگزاری ها و نشریات خبری، به زبان های فارسی، انگلیسی ، اردو و عربی ، با تهیه شش مقاله، به مرور و تحلیل سیاست های حوزه هند و پاکستان پرداخته و از محتوای مطبوعات منطقه و جهان می گوید.

کانال اردوی شبکه جهانی سحر در « هفته نامه » این هفته به سراغ موضوعات متعددی که در نشریات و خبرگزاری ها به چاپ رسیده ، رفته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی ، برنامه «هفته نامه»، با بررسی سایت ها، خبرگزاری ها و نشریات خبری، به زبان های فارسی، انگلیسی ، اردو و عربی ، با تهیه شش مقاله، به مرور و تحلیل سیاست های حوزه هند و پاکستان پرداخته و از محتوای مطبوعات منطقه و جهان می گوید.

وب سایت ایرانی «الوقت» که به زبان فارسی اخبار خود را منتشر می کند جمعه این هفته دهم اسفندماه درباره اجلاس اتحادیه اروپا با کشورهای عربی در شرم الشیخ ، گزارشی تحلیلی نوشته که این برنامه به آن می پردازد.

مجله اردو زبان «فرایدی اسپشیال» چاپ پاکستان به تنش میان هند و پاکستان پرداخته است.همچنین مجله «پاتریکا » چاپ هند نیز اوضاع منطقه کشمیر را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است.

 

روزنامه اینترنتی «رای الیوم» که عرب زبان است سفر «بشاراسد» رئیس جمهوری سوریه به تهران را مورد بررسی قرار داده است.

مجله آمریکایی «تایم» هم مقاله ای تحت عنوان : «خواست مردم آمریکا ؛ سیاست خارجی به دور از تهاجم » در این هفته خود به چاپ رسانده که در این برنامه مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد.

مجله الاهرام مصر که عرب زبان است درباره دیدار رئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهوری کره شمالی در ویتنام گزارشی دارد که در « هفته نامه » به آن پرداخته می شود.«دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا برای دومین بار در ماه های گذشته چهارشنبه شب به وقت ویتنام با رهبر کره شمالی دیدار می کند. رهبران آمریکا و کره شمالی درباره موضوعاتی چون خلع سلاح و توقف برنامه موشکی پیونگ یانگ و همچنین کمک ها و کاهش احتمالی تحریم‌ها توسط واشنگتن مذاکره خواهند کرد.

 

این برنامه با حضور حسام الدین مهاجری به عنوان مجری و همچنین احمد عباس به عنوان کارشناس و محسن روخ دوست در مقام تهیه کننده، تولید شده است که هر جمعه ساعت 18 به وقت تهران به مدت 20 دقیقه روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر می رود.

«هفته نامه» با بهره گیری از وله ، عکس و زیرنویس های خبری در قالب یک مجله تصویری و پر از جاذبه های بصری ، رویدادهای هفته را به ویژه در هند و پاکستان و سایر مناطق جهان که اردو زبانان اقامت دارند ، پیگیری می کند./ش.ج

اسفند ۰۸, ۱۳۹۷ ۱۴:۴۹ Asia/Tehran