شبکه جهانی سحر با گستردگی حوزه نفوذ به مناسبت فرا رسیدن نوروز ، مخاطبان اردو زبان، آذری زبان و کرد زبان و همچنین منطقه بالکان را با نوروز ایرانی آشنا می کند.

شبکه جهانی سحر با گستردگی حوزه نفوذ به مناسبت فرا رسیدن نوروز ، مخاطبان اردو زبان، آذری زبان و کرد زبان و همچنین منطقه بالکان را با نوروز ایرانی آشنا می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، در کانال بالکان شبکه سحر ، برنامه «مهربانو» یک برنامه ترکیبی، تأمینی است که با محوریت خانواده در ایام نوروز پخش می شود. برنامه «مجله ورزشی» هم در مدت زمان 60 دقیقه ای خود اخبار مهم ورزشی را با محوریت فوتبال دنبال می کند. این برنامه به تهیه کنندگی مهدی منظوری در روزهای شنبه و یکشنبه و تاریخ های 3، 4 و 10، 11 فروردین پخش خواهد شد .

در کانال اردوی شبکه جهانی سحر هم ویژه برنامه هایی با مضامین عید نوروز و سال جدید تهیه و پخش خواهد شد.یکی از این برنامه ها ، برنامه «نسیم زندگی» است که در ایام نوروز ساعت 18 هر روز به مدت 50 دقیقه از کانال اردو پخش می شود و به معرفی آیین و رسوم عید نوروز خواهد پرداخت. «نسیم زندگی» در ایام نوروز سعی دارد با تبیین اشترکات فرهنگی ایران و شبه قاره هند، به معرفی هر چه بیشتر رسوم عید باستانی نوروز بپردازد. این برنامه با حضور کارشناسان و آیتم های متناسب ایام و گزارش مردمی برای ایام عید نوروز پخش خواهد شد. تهیه کنندگان این برنامه عاطفه خالدی و علیرضا مهدوی هستند.

سریال «دودکش» از سریال های موفق رسانه ملی هم در 24 قسمت 45 دقیقه ای برای کانال اردوی شبکه جهانی سحر دوبله شده است که در ایام نوروز از این کانال پخش خواهد شد.

برنامه خبری طنز با عنوان « جهان در سالی که گذشت» در تعطیلات نوروز ای مسائل مهم بین الملل در سال 97 را با نگاهی طنز بیان می کند .

تهیه کننده این برنامه « امیر فکری» است که در 15 قسمت 25 دقیقه ای پخش می شود.یکی دیگر از برنامه های پرطرفدار همیشگی، برنامه های ورزشی است که کانال اردو برای ایام عید ،

«مجله ورزشی» را تهیه و تدارک دیده است. این برنامه در دو قسمت 50 دقیقه ای تقدیم مخاطبان می شود که علاقه مندان ورزشی را راضی خواهد کرد.

فیلم های سینمایی «متولد 65» « فرشته ها با هم می آیند» « آلونک » « مدیر مدرسه» « خداحافظ طولانی» با زیرنویس اردو و نیز دوبله مجموعه نمایشی « شبکه گانگسترها » از دیگر برنامه های متنوع کانال اردو خواهد بود.

همچنین زبانگردانی مسابقه « هیجان در ساعت صفر» و « قهرمانان» ، مستندهای « ایرانگردی سری 2 » ، « جریان زندگی» « جزایر پرندگان» « زاگرس مرتفع » و « ایران فوق العاده است» در کنداکتور نوروزی کانال اردو قرار گرفته است.

 

کانال آذری سحر نیز امسال برنامه های بسیار متنوعی را تهیه کرده است.در تحویل سال ، «ویژه برنامه تحویل سال» پخش می شود که زحمت تهیه این برنامه را «نوروز پورمند» بر عهده دارد.

این برنامه در قالب جنگ شبانه مراسم سال تحویل 98 را پوشش می دهد.ویژه برنامه «عیدانه» نیز به تهیه کنندگی «رحمان مفاتحی» دیگر برنامه ویژه است که در قالب جنگ شبانه به مراسم سال تحویل 98 می پردازد. این برنامه 90 دقیقه است و در پانزده قسمت در ایام نوروز پخش می شود.برنامه «کلاغ نیوز» به تهیه کنندگی «امیر فکری» برنامه خبری طنز است و به رویدادهای خبری از منظر طنز می پردازد. این برنامه به تعداد 25 قسمت درنظرگرفته شده است که در ایام نوروز پخش می شود.«مجله ورزشی » ویژه عید هم به تهیه کنندگی مهدی منظوری در چهار قسمت 50 دقیقه ای به بررسی رویدادهای ورزشی در سال 97 می پردازد.

برنامه «مستند ایران» به تهیه کنندگی «رقیه محموده » در مورد آداب و رسوم ایرانیان در ایام نوروز است که در دو قسمت 30 دقیقه ای تهیه شده است.برنامه «شکرستان» 2 به مدیریت دوبلاژ « یوسف نوعی» زبانگردانی شده است و در 25 قسمت ، 13 دقیقه ای پخش خواهد شد.

مجموعه انیمیشنی شکرستان در مورد قصه های ایرانی با حال و هوای عیدانه است .شکرستان یک مجموعه پویانمایی تلویزیونی ایرانی است. شکرستان در سال ۱۳۸۷ برنده جایزه بهترین پویانمایی سال در جشن خانه سینما شد در جشنواره جام جم سال ۱۳۹۰ هم شکرستان در ۸ بخش نامزد دریافت جایزه شد و برنده بهترین کارگردانی پویانمایی شد.

مجموعه «کار آوا» به مدیریت دوبلاژ «یونس نوعی» صنایع دستی کشورمان را معرفی می کند و گردشگری مناطق مختلف ایران را به تصویر در آورده است. این برنامه زبانگردانی و در 19 قسمت 28 دقیقه ای تدارک دیده شده است.

مستند «ایرانگردی » به تعداد 13 برنامه و به مدیریت دوبلاژ «معصومه سلمانپور ظهیر» دیگر برنامه زبانگردانی است که زیبایی های ایران و ایرانگردی را از منظر یک جهانگرد خارجی روایت می کند.مجموعه جذاب و دیدنی «کلاه قرمزی» نیز با مدیریت دوبلاژ «امین یوسف نوعی» در 14 قسمت 60 دقیقه ای به آذری زبانگردانی شده است و در ایام نوروز پخش می شود.

سریال «همه خانواده من» به تهیه کنندگی «امین عباس اف » با مضمون عید، ماجراهای یک خانواده در ایام نوروز را روایت می کند.

سریال «چک برگشتی » هم به مدیریت دوبلاژ «سلیمان فرضعلی اف » به زبان آذری، زبانگردانی شده که در قالب سریالی طنز در 13 قسمت 45 دقیقه ای پخش می شود.

مستند «امپراتوری سنجاب ها » ، درباره زندگی گونه ایرانی از سنجاب ها است. مستند بسیار فاخر با تصاویر بسیار حرفه ای است که با زبانگردانی در یک قسمت 73 دقیقه ای تقدیم بینندگان آذری زبان خواهد شد. مستند زیبای «امپراتوری سنجاب ها» زندگی سنجاب ها در نهاوند و برخی شهرهای دیگر کشور را به تصویر می کشد. تصویربرداری این اثر فاخر را فرشاد افشین‌پور با دوربین‌های بسیار پیشرفته و متعددی که در لانه‌های پرندگان و حیوانات به مدت 18 ماه کار گذاشته شده بود ، بر عهده دارد.

 

در کانال کردی شبکه سحر برنامه « پیشواز نوروز» که تولیدی است و با ساختار جنگ مانند به استقبال از نوروز می رود، در روزهای 27 و 28 اسفند 97 ساعت 22:45پخش خواهد شد.

این برنامه ، 90 دقیقه است و تهیه کنندگی آن را مصطفی محمودی بر عهده دارد.  «ویژه تحویل سال نو» به صورت زنده و به مدت 3 ساعت در 29 اسفند از کانال کردی پخش می شود. این برنامه با دعوت از مهمانان ، خوانندگان و .. لحظاتی خوش را در آستانه تحویل سال نو ، برای بینندگان رقم خواهد زد.

برنامه تولیدی « ویژه نوروز» نیز در 13 قسمت 90 دقیقه ای به تهیه کنندگی مصطفی محمودی تهیه شده است که در ایام نوروز ساعت 23 پخش می شود.

مجموعه عروسکی نمایشی «شبکه گانگسترها» برای نوروز 98 به لهجه سورانی زبانگردانی شده است و در 15 قسمت هر روز ساعت 17:45 دقیقه به مدت 20 دقیقه پخش می شود.مستند « نوروز همایون» به آداب و رسوم نوروزی شهرهای مختلف در ایران می پردازد و در چهار قسمت 40 دقیقه ای در روزهای اول ، سوم ، چهارم و پنجم نوروز ساعت 21:30 پخش می شود.

مستند «ایران گرد» به زبان کرمانجی زبانگردانی شده است و به معرفی شهرهای ایران می پردازد. در این برنامه ، گزارشگر به شهرهای دیدنی ایران رفته و آثار باستانی و صنایع دستی این شهرها را معرفی می کند.

این برنامه در 12 قسمت 50دقیقه ای تهیه شده است که هر شب ساعت 18 پخش می شود.«مجله ورزشی » هم به تهیه کنندگی « مهدی منظوری» رویدادهای ورزشی ایران در سالی که گذشت و مهمترین افتخارات و کسب نتایج ورزشکاران کشورمان را در تورنمت های ورزشی مرور خواهد کرد.

این برنامه در چهار قسمت 50 دقیقه ای تهیه شده است که در ساعت 21:30 پخش می شود.برنامه زنده « آوا و نما » که به لهجه سورانی پخش می شود از خوانندگان کردی دعوت می کند تا با حضور در این برنامه ، ترانه های کردی را بسرایند. بینندگان هم با تماس تلفنی ، قطعاتی از خواننده ها می خوانند .

این برنامه روزهای 6 ، 7 ، 8، 10، 12، 13، 14 نوروز پخش می شود.مجری این برنامه «اسعد خوشگوار» و تهیه کننده آن «مهدی میرچی» هستند.فیلم های سینمایی ایرانی «مرخصی شب عید» ، « ملک سلیمان » ، « باور آرامش» ، « سوپر استار» ، « ناسپاس» و تله فیلم « آقای مدیر» در ایام نوروز از کانال کردی شبکه سحر به نمایش درخواهد آمد./ش.ج

اسفند ۲۰, ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ Asia/Tehran
کامنت