مستند «ایرانگرد» با نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقات و شهرها و روستاهای ایران برای مخاطبان دارد که در ایام نوروز برای مخاطبان اردوزبان اطلاعات بسیار مناسبی را ارائه خواهد کرد

«ایرانگرد» عنوان مستندی است که در ایام نوروز از کانال اردوی شبکه جهانی سحر پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مجموعه مستند «ایرانگرد» با نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقات و شهرها و روستاهای ایران برای مخاطبان دارد که در ایام نوروز برای مخاطبان اردوزبان اطلاعات بسیار مناسبی را ارائه خواهد کرد.

این مستند را جواد قارایی تهیه و تولید کرده که در آن طبیعت، تاریخ و فرهنگ اقوام مختلف ایرانی در مستند «ایرانگرد» به تصویر در آمده است.به گفته تهیه کننده برنامه ، این مستند روایت زندگی فردی شهرنشین است که مدتی برای رسیدن به آرامش به طبیعت سفر و با اقوام مختلف ایرانی زندگی می کند. مستند ایرانگرد در کنار به تصویر کشیدن طبیعت مناطق مختلف ایران، خانواده‌هایی را معرفی می‌کند که برخی از گزاره‌های معیشت مقاوم را در زندگی خود به‌کار بسته‌اند.

سوسن پور رجب کار نویسندگی این مجموعه زیبا و دیدنی را انجام داده است.مدیریت دوبلاژ این مستند را « بهزاد بدلی » بر عهده داشته و بینندگان اردوزبان شبکه سحر، متن برنامه را که زبانگردانی شده است از زبان ناهید انوری ، احسن مهدی رضوی و کاظم اظفر خواهند شنید.

این مستند جذاب و دیدنی ششم فروردین 98 ساعت 19:30 دقیقه از کانال اردو پخش می شود.

مستندهای گزارشی که از طبیعت ایران تهیه و پخش می شود سال هاست که تلاش کرده بخشی از زیبایی های چهره ناشناخته پهنه ایران را برای مخاطب به نمایش بگذارد، مستند «ایرانگرد» هم تلاشی است در این خصوص که در ایام نوروز روی آنتن کانال اردو می رود./ش.ج

اسف ۲۱, ۱۳۹۷ ۱۵:۴۷ Asia/Tehran
کامنت