• در حمایت از فلسطین همراه با کانال کردی شبکه سحر؛ برنامه زنده «روز قدس»

در روز جهانی قدس، کانال کردی شبکه سحر در حمایت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین، ویژه برنامه «روز قدس» را به طور زنده به روی آنتن می برد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، ارزش والای قدس شریف به دلیل وجود مسجد الاقصی در نگاه مسلمانان به عنوان نخستین قبله و جایگاه معراج آسمانی رسول الله (ص) امری مسلم است. هر ساله مردم مظلوم این دیار چشم انتظار یاری مسلمانان برای رهایی بیت المقدس از دست رژیم غاصب صهیونیستی هستند و روز قدس نماد بیداری جهان اسلام اهمیت بسزایی داشته است.

با توجه به شرایط ویژه شیوع کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری مراسم روز قدس به صورت مجازی دست اندر کاران کانال کردی شبکه سحر با پخش زنده برنامه ترکیبی «روز قدس »

با دعوت از کارشناسان سیاسی ضمن پرداختن به مسئله فلسطین ،  ابعاد مختلف برگزاری مراسم روز قدس به صورت مجازی را نیز پوشش خبری خواهند داد.

هوشنگ شیخی؛ کارشناس سیاسی مهمان حضوری بوده و در خلال برنامه نیز کارشناسان تلفنی و یا ویدئویی به برنامه ملحق شده و مباحثی را در این خصوص بیان خواهند کرد.

جایگاه موضوع قدس در نگرش اسلامی و سیاسی امام خمینی، رویکرد انقلاب اسلامی نسبت به مسئله فلسطین، گرامیداشت 41 ساله روز قدس و تاثیر آن بر جریانات فلسطین، تأثیر  شیوع بیماری کرونا در اکثر کشورهای دنیا، عدم امکان برگزاری  تجمعات گسترده انسانی و تاثیر آن بر گرامیداشت روز قدس درجهان، حمایت های جوانان مسلمان و آزادیخواه جهان  در رسانه های عمومی و فضای مجازی، از فلسطین و قدس و نهادینه شدن آن، رویکرد جوامع و نهادهای بین المللی نسبت به مسئله فلسطین، دلایل عدم ارائه راه حل مناسب و منصفانه نهادی های بین المللی برای این معضل72ساله جهان و بشریت، نقش علمای اسلامی و اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام در مقابله با طرح «معامله‌ قرن»  دلایل عدم موفقیت دو تفکر و رویکرد «قومی عربی» و «کمونیستی» مبارزین ضد صهیونیستی، بررسی ابعاد طرح معامله قرن ترامپ،  دلایل سکوت و حتی همراهی  برخی حکام خائن عرب منطقه در برابر اعلام طرح «معامله‌ قرن» و آغاز روند اجرای آن توسط وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و راهکارها برای گروه های  مقاومت بر علیه آن، تاکید آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد بر غیر قانونی بودن  شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی و هشدار به الحاق مناطقی از کرانه باختری به این رژیم و نابودی صلح، از موضوعاتی است که ابعاد آن تشریح خواهد شد.

پخش چند کلیپ با موضوع فلسطین و گزارش هایی از سنندج و اربیل و مصاحبه با کردزبانان درخلال برنامه نیز پیش بینی شده است.

برنامه زنده  «روز قدس» به تهیه کنندگی علی اکبر اسماعیل زاده و اجرای عبدالله عابدی، جمعه 2خرداد ساعت 10 صبح به وقت تهران از کانال کردی شبکه سحر پخش خواهد شد

 

خرداد ۰۱, ۱۳۹۹ ۱۶:۰۲ Asia/Tehran
کامنت