• احزاب اسلامی و تحولات اقلیم کرستان در «طنین» کانال کردی

دیدگاه ها و عملکرد اپوزیسیون سیاسی در اقلیم کردستان و تحولات اقلیم کردستان در برنامه امشب «طنین» کانال کردی شبکه سحر واکاوی می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، تاثیرات ایفای نقش اپوزیسیون از سوی احزاب بر پایگاه اجتماعی احزاب و دلایل کاهش رای و کرسی های جریانات اپوزیسیون و نیز نگاه مردم به این جریانات در برنامه امشب «طنین» با حضور کارشناسان سیاسی از اربیل عراق بررسی خواهد شد.

 دلایل گسترش اعتراضات و مخالفت ها در جامعه با حاکمیت اقلیم ، کاهش حمایت جامعه از جریانات اپوزیسیون، ناتوانی جریانات سیاسی اپوزیسیون در تشکیل ائتلاف پارلمانی منسجم و دلایل عدم ارائه دیدگاه یا طرح مشترک و هدف بندی و زمان بندی های واقعی برای محقق نمودن مطالبات مردم و نظارت موثر بر عملکرد دولت از موضوعات مورد بحث کارشناسان در این برنامه خواهد بود.

همچنین دلایل به نتیجه نرسیدن ائتلاف جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی به عنوان دو حزب اصلی اسلامی در اقلیم کردستان علی رغم گفت و گوها و مذاکرات جامعی که با حضور جنبش اسلامی برای تشکیل جبهه اسلامی در اقلیم کردستان انجام داده اند، از مباحث مهم دیگری است که به آن پاسخ داده خواهد شد.

در آخر در خصوص الگو مدل اسلام گرایان برای حاکمیت براقلیم کردستان عراق و اینکه چه مدل اسلامی و یا غیر اسلامی برای حاکمیت بر اقلیم مناسب است، گفت و گو خواهد شد.

«طنین» به تهیه کنندگی جواد رشیدی، دستیاری تهیه علی اکبر اسماعیل زاده و اجرای عبدالله عابدی 31 شهریور ساعت 21:30 به مدت 45 دقیقه به طور زنده به روی آنتن کانال کردی شبکه سحر خواهد رفت.

 

شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ ۱۵:۱۶ Asia/Tehran
کامنت