• خون پاک شهدای مقاومت در رگ های مسلمانان راستین و حقیقی همیشه جریان دارد

همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند «مکتب سلیمانی» شامل سیره عملی و تاثیرات این شخصیت بی‌بدیل جبهه مقاومت اسلامی در برابر استکبار جنایتکار به سرگردگی آمریکای تروریست، به واقعیتی غیرقابل انکار در جهان معاصر و الگویی درخشان برای تاسی همه آزادیخواهان در دنیا مبدل شده است.

اینک در یکمین سالگشت ترور جسمی حاج قاسم، نام پرفتوح سردار شهید سلیمانی در همه دنیا منشر شده و سیره این بزرگ مبارز، مومن و نستوه هر روز بیش از پیش چراغی پرفروغ فراروی مسلمانان جهان و نامش مایه رعب و وحشت دشمنان اسلام است.

با مخاطبان و شنوندگان رادیو های معاونت برون مرزی همراه می شویم تا نظرات آنان را در این باره بشنویم و بخوانیم. 

مخاطبان و شنوندگان رادیو عربی معاونت برون مرزی در باره ترور «قاسم سلیمانی» و همراهان گفتند:

یاد و نام شهدا همیشه در تاریخ ثبت است و موضوع «انتقام بزرگ» هرگز فراموش نمی شود

ابو عمار شنونده رادیو عربی از عراق گفت: به نظر من خون دو شهید گرانقدر «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» همواره نه تنها در دل مسلمانان، بلکه در دل تمام آزادگان جهان و هر فردی که دارای ضمیر زنده، پویا و مخالف ظلم و ستم است  در حال جوشش است و تا زمان از بین رفتن ظلم و ستم و تاریکی و جهل همچنان می خروشد.

 این دو شهید گرانقدر و همرزمانشان و شهدا قبل و پس از ایشان همچون شهید اخیر عرصه علم و مقاومت «محسن فخری زاده»  همگی راه و نهضت امام حسین (ع) و یاران با وفایش را در پیش گرفتند. 

ابو محمد مهدی مخاطب رادیو عربی از یمن گفت: ترور دو شهید بزرگوار «حاج قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» از سوی شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی و برخی همپیمانان منطقه ای یک اشتباه راهبردی و حماقتی بود. و این عمل وحشیانه عواقب و تبعات زیادی برایشان خواهد داشت که حتی ممکن است به قیمت خروج از غرب آسیا برای صهیونیست ها بینجامد. اگر نیروهای آمریکایی از منطقه ما خارج نشوند، تهدید و خطری برای مردم کشورهای این منطقه به حساب می آیند. آمریکا به عنوان نخستین کشور در جهان که تروریسم را ساخته و پرداخته کرده و آن را به تمام دنیا صادر می کند به خصوص منطقه عربی و اسلامی یعنی غرب آسیا، تنها هدفشان محقق ساختن طمع ورزی نامشروع خود در منطقه و نقض قوانین حقوق بشر و جنگ های فرسایشی است. 

  اگر فکر کنیم که جریان برعکس بود یعنی ایران اسلامی یکی از فرماندهان نظامی عالی رتبه آمریکا را ترور کرده بود، آیا موضع گیری واشنگتن خاموشی و چشم پوشی و عدم پاسخ بود یا اینکه به عنوان دستاویز و بهانه ای برای حمله به جمهوری اسلامی ایران قلمداد می شد.

 

ابو حیدر شنونده رادیو عربی از عراق گفت: تردیدی نیست که دو شهید عزیز و گرانمایه «شهید قاسم سلیمانی» و«ابو مهدی المهندس» از جایگاه ویژه و برتری در محور مقاومت برخوردارند و این دو شهید با مجاهدت فراوان موفق شدند به سیطره گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه خاتمه دهند. بدون شک نخستین سالگرد شهادت این دو بزرگوار موجب تقویت و اعتلای روحیه تمام مبارزان محور مقاومت  در مقابله با تروریسم و دشمنان خواهد شد.

پروردگار متعال روح پر فتوح  دو شهید گرانقدر  حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را در رحمت واسعه خویش قرار داده و در بهشت برین خود در کنار امامان برگزیده نیکوکار و خاندان محمد و آل محمد که صلوات و درود پروردگار بر اینان باد جای دهد.

 

9ییر رویکرد سیاسی و منطقه ای و به خصوص محور مقاومت و شکسته شدن جاه و عظمت و شکوه حضور آمریکا در عراق و سوریه دیده می شود. بی تردید همه به خوبی می دانیم که خارج کردن نیروهای آمریکایی از منطقه نیازمند تصمیم های سیاسی کلان از سوی کشورهای حامی مقاومت همچون ایران، سوریه، لبنان و عراق را می طلبد تا بدین ترتیب آمریکا را در به شهادت رساندن این دو شهید بزرگوار به سختی تنبیه و مجازات کنند.

 

سعید فارس السعید شنونده رادیو عربی از سوریه گفت: تردیدی نیست که جای این دو شهید بزرگوار سردار سرتیپ شهید «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» در بین مسلمانان و به خصوص کشورها و نیروهای محور مقاومت خالی است. و بنابراین هیچ راهی برای مقابله و رویارویی با تمام طرح های صهیونیستی آمریکایی و وهابی در جهان اسلام و منطقه غرب آسیا جز با مقاومت مردمی و محور مقاومت وجود نخواهد داشت.

  از آنجایی که ایران اسلامی حامی و حافظ این شیوه و روش در منطقه است، لذا باید تمام امکانات خود را در  تثبیت اصول و مبادی و توافقنامه ها و معاهده های رسمی  مشخص برای حفاظت از مقاومت مردمی به خصوص با دولت های سوریه،  عراق و فلسطین به کار گیرد  و اینکه لبنان و «حزب الله» و یمن و «انصار الله» در حالت آماده باش و جنگی کامل قرار داشته باشند.

 باید حمایت از تفکر و شیوه مقاومت مردمی را در تمام حوزه ها و میدان های زندگی از طریق حمایت مالی و تامین تمام راه ها و نیازهای زندگی برای خانواده های داوطلب در صف مقاومت مردمی و محور مقاومت مورد استفاده قرار داد، چرا که نیروهای استکبارگر و شیطان بزرگ تنها زبان زور را می فهمند و با آنان باید با زبان زور و قدرت رفتار کرد.  از این رو باید با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس همچون کابوس وحشتناکی خواب را از چشمان متجاوزین و نیروهای شرور و دشمن زدود.

مخاطبان و شنوندگان رادیو سواحیلی معاونت برون مرزی در آستانه سالروز شهادت «سردار دل ها» گفتند:

  ذلت و خواری دشمنان ایران در ترور «قاسم سلیمانی» برهمگان آشکار است 

شرالی فاضل شنونده رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام در تانزانیا گفت: در ایام سالگرد شهادت سردار سلیمانی هستیم اما داغ ایشان همچنان در دل مردم ایران و حق طلبان جهان، تازه است و هیچ گاه سرد نخواهد شد. سردار شهید قاسم سلیمانی نمونه بارز یک انسان مجاهد و با ایمان بود که در دفاع از دین اسلام با دل و جان جنگید و در این راه به شهادت رسید. دشمن تصور می کرد با شهادت شهید سلیمانی همه چیز تمام خواهد شد اما راه این شهید بزرگوار همچنان ادامه خواهد داشت.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا در کنیا گفت: نام سردار سلیمانی لرزه بر اندام دشمنان انداخته بود. او را به شهادت رساندند چرا که از نام او واهمه داشتند، اما دیدند که نام این شهید بزرگوار برای همیشه ماندگار و جاودان شد.

 

محمد مبارک شهبل شنونده رادیو سواحیلی از شهر تانگا در تانزانیا گفت: شهید قاسم سلیمانی در دفاع از اسلام و مقابله با تروریست ها هیچ گاه از مجاهدت دست نکشید و نقش ویژه ای در شکست گروه تروریستی داعش داشت. در واقع دشمن با ترور شهید سلیمانی ذلت و خواری خود را نشان داد.

 

بالهدی علی شنونده رادیو سواحیلی از شهر تانگا در تانزانیا گفت: جمهوری اسلامی ایران از آغاز پیروزی انقلاب همواره با فشار و هجمه های دشمن مواجه بوده است. ترور شخصیت های مطرح و کارآمد از جمله توطئه های استکبار برای تضعیف ایران است. در واقع دشمن با انجام چنین جنایاتی قصد قدرت نمایی دارد اما نه تنها قدرت خود را نشان نمی دهد بلکه ذلت و خواری خود را به نمایش می گذارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

دی ۱۳, ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰ Asia/Tehran