• راه مقابله با تهدیدهای دشمن اتحاد و اطاعت از مقام معظم رهبری است

رژیم صهیونیستی همواره در راهبرد امنیتی خود جمهوری اسلامی ایران را به عنوان دشمن متخاصم تعریف کرده است و اقداماتی که در عرصه میدانی اجرایی می‌کند، براساس همین دیدگاه و با توجه به تعریف دشمن از جمهوری اسلامی ایران است. نگاه به جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک تهدید و استفاده از پروژه ایران هراسی ابزارهای همیشگی این رژیم بوده است.

اخیراً «یسرائیل کاتص» وزیر خارجه و وزیر امنیت رژیم صهیونیستی، جمهوری اسلامی ایران را به حمله نظامی تهدید کرده است. 

لزوم افزایش توان نظامی و دفاعی ایران، تهدیدات پوشالی، خانه عنکبوت، ترس رژیم صهیونیستی از محور مقاومت، ضرورت اطاعت از مقام معظم رهبری و... چکیده عباراتی بود که در جواب پرسش «ارزیابی شما از تهدیدات رژیم صهیونیستی» از مخاطبان و شنوندگان رادیو های معاونت برون مرزی دریافت کردیم.

با هم مشروح این نظرات را می خوانیم:

استاد دانشگاه ترکیه ای درباره روند سازش‌کاری با رژیم صهیونیستی گفت:

در روزهای آینده شاهد ادامه سیاست های ترامپ توسط بایدن خواهیم بود

یک استاد دانشگاه ترکیه‌ای با ثابت‌خواندن رویه ایالات متحده آمریکا درمورد روند عادی‌سازی روابط کشورها با رژیم صهیونیستی، گفت: در روزهای آینده شاهد ادامه سیاست های ترامپ توسط بایدن خواهیم بود و به نظر نمی رسد سیاست آمریکا در این چارچوب تغییر خاصی داشته باشد.
علی یامان عضو هیئت علمی دانشگاه عزت بایسال استان آبانت ترکیه در گفت‌و‌گو با رادیو ترکی استانبولی معاونت برون مرزی درباره روند سازش‌کاری کشورهای عربی گفت: سفارت رژیم صهیونیستی در ابوظبی 21 ژانویه رسما افتتاح شد. شورای وزیران امارات نیز با افتتاح سفارت‌خانه این کشور در تل‌آویو موافقت کرد. از سپتامبر تا دسامبر 2020 چهار کشور عربی امارات، بحرین، سودان و مغرب توافق ایجاد روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی را امضا کردند که امارات نخستین کشور از مجموعه این چهار کشور عربی است. امارات 15 سپتامبر توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کرد.

این کارشناس مسائل بین‌المللی در رابطه با کشورهای سازش‌کار و آینده این سازش اظهار کرد: مسئله اصلی در موضوع فلسطین رویکرد کشورهای اسلامی به فلسطین و رژیم صهیونیستی است. اینکه آمریکا در کنار رژیم صهیونیستی قرار گرفته و موضوع سازش را مطرح کند، طبیعی است؛ اما  رویکرد کشورهای عربی اسلامی به این موضوع تعیین کننده‌تر از آن خواهد بود. متاسفانه کشورهای مذکور اقدام اشتباه دیگری در این راستا انجام داده و دست به این اقدامات  چاپلوسانه زدند.

وی ادامه داد: شاید این روند بار دیگر یادآوری کند که  جهان اسلام از هم پاشیده است و کشورهای عربی اسلامی نیز دیپلماسی بسیار ضعیفی دارند. اینکه روابط با رژیم اشغالگر قدس عادی سازی شود، اصلا معقول نیست.

علی یامان با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا و تاثیر آن در منطقه و  مسئله فلسطین نیز اظهار کرد: از دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون به این‌طرف، آمریکا در قبال مسئله فلسطین  سیاستی اسرائیل‌محور اتخاذ کرده و از آن روز به این‌سو این سیاست را تغییر نداده است.  جو بایدن نیز از رژیم صهیونیستی دست برنخواهد برداشت. از طرفی آمریکا در سال های اخیر با فشار بر متحدان عرب خود سعی در افزایش سرعت عادی سازی روابط دارد. در همین راستا به نظر می رسد قطر هدف بعدی آمریکا در این روند باشد.

علی یامان در پایان گفت: به محض ورود جو بایدن به کاخ سفید بود که عربستان سعودی از عادی سازی روابط خود با قطر سخن گفت که در سالیان اخیر سیاست های نزدیکی به ایران و ترکیه در برخی مسائل منطقه ای اتخاذ کرده بود. در حقیقت قطر همراه با ایران و ترکیه وارد یک بلوک منطقه ای شده بود که  می توانست برای رژیم صهیونیستی و آمریکا دردسر ساز شود. از همین رو در مرحله بعدی، آمریکا برنامه نزدیک کردن قطر به اسرائیل را خواهد داشت.  به نظر نمی رسد سیاست آمریکا در این چارچوب تغییر خاصی داشته باشد.

شنوندگان رادیو عربی در باره تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی علیه ایران بیان کردند:

تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران توهمی بیش نیست و بنیان این رژیم سست تر از خانه عنکبوت است

ابو محمد مهدی شنونده رادیو عربی از یمن گفت: بی تردید تهدیدات رژیم غاصب صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران، ناشی از ترس و وحشت این رژیم جعلی است؛ زیرا زمان زوال و نابودی خود از سرزمین مقدس فلسطین و مسجد الاقصی را نزدیک می بیند. امروز این رژیم جعلی به خوبی می داند که توانمندی های محور مقاومت افزایش یافته است و توانسته رژیم صهیونیستی را از هر سو محاصره کند: از تنگه هرمز در خلیج فارس گرفته تا باب المندب در دریای سرخ.

شاید هدف این رژیم جعلی در خصوص تهدیدات اخیر خود علیه جمهوری اسلامی ایران وارد کردن آمریکا و غرب در یک جنگ تمام عیار برعلیه ایران اسلامی باشد تا بدین طریق متحمل خسارت های کمتری از سوی محور مقاومت باشد؛ اما غافل از آن است که چنانچه رژیم غاصب دست به اقدام احمقانه ای علیه ایران بزند، با یکی از اعضای محور مقاومت رو به رو خواهد شد.

به همین خاطر این رژیم اشغالگر در تلاش است تا با برخی از سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس متحد شود و این درحالی است که مردم کشورهای عربی عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را قبول نکرده اند.

این ملت ها همیشه باقی خواهند ماند؛ اما سران مرتجعشان به نیستی و زوال خواهند رفت.

 

ام علی مخاطب رادیو عربی از بحرین گفت: در واقع جمهوری اسلامی ایران از یک قدرت منطقه ای و فراتر از آن برخوردار است که موجب نارضایتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و سران برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس و غربی ها شده است. لذا آن ها همیشه در صدد هستند تا جمهوری اسلامی ایران را با طرح ریزی انواع توطئه ها و دشمنی ها از بین ببرند. ایران و محور مقاومت تاکنون با صلابت و اقتدار در برابر زورگویی این استکبارگران ایستاده و توطئه ها و برنامه های شوم آنان را در منطقه و خارج از آن خنثی کرده اند.

اراده پروردگار متعال بر این اصل استوار است  که ایران اسلامی و محور مقاومت همچون سدی محکم و غیر قابل نفوذ در برابر این زورگویی ها بایستند. بی تردید غرب و هم پیمانانش و به ویژه رژیم غاصب و اشغالگر قدس از قدرت موشکی و نظامی ایران ترس و واهمه دارند و اینکه هر از چند گاهی سودای تهدیدات و حمله به ایران اسلامی را در سر می پرورانند، خیال باطلی است که آن ها را به جایی نخواهد رساند. ایران اسلامی و محور مقاومت راه خود را تا تحقق اهداف مورد نظر و رسیدن به سر منزل مقصود ادامه خواهند داد.

 

حسین محمد محمود شنونده رادیو عربی از سودان گفت: هرچند که تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران فقط جنبه هیاهوی تبلیغاتی دارد ولی جمهوری اسلامی ایران همیشه باید هوشیار و آگاه و آماده باشد و تحرکات دشمن را در هر نقطه ای زیر نظر بگیرد تا بتواند با برنامه ریزی دقیق و حساب شده از منافع خود دفاع کند.

 

فاطمه مخاطب رادیو عربی از عراق گفت: تهدیدات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران صرفا تهدیداتی توهم آمیز است که این رژیم جعلی همیشه بدان فکر می کند در حالی که بنیان و بنای این رژیم اشغالگر سست تر از خانه عنکبوت است.

طرح چنین تهدیدات توهم آمیزی نشان از ضعف و ترس رژیم صهیونیستی از قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد. رژیم اشغالگر قدس نسبت به قدرت نظامی ایران اسلامی واقف و آگاه بوده و همین برتری نظامی ایران کابوس همیشگی صهیونیست هاست و خواب را از چشمان آن ها  ربوده است.

مخاطبان و شنوندگان رادیو سواحیلی در باره تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران گفتند:

با توجه به توان نظامی بالای ایران تنها مستمسک رژیم صهیونیستی تهدیدات پوشالی است

شرالی فاضل شنونده رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام در تانزانیا گفت: رژیم صهیونیستی باید بداند که تهدیداتش علیه ایران نه تنها خللی در حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به وجود نمی آورد، بلکه باعث حفظ‌ و تقویت وحدت‌ مردم ایران نیز می شود.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا در کنیا گفت: مردم ایران می دانند که تهدیدهای رژیم اشغالگر قدس همچون همیشه لفاظی بیهوده است. در واقع مقامات صهیونیستی  به دنبال ایجاد جنگ روانی هستند چرا که به قدرت نظامی ایران ایمان دارند و جرئت حمله به ایران را ندارند.

 

بالهدی علی شنونده رادیو سواحیلی از شهر تانگا در تانزانیا گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها توان بالای نظامی خود را به نمایش گذاشته است و این مسئله ای است که رژیم صهیونیستی  به خوبی به آن اذعان دارد. بنابراین تنها راهی که برای این رژیم اشغالگر  باقی می ماند تهدید بیهوده ایران است.

 

جوما عیدی عیسی مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا گفت: تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمریکا هیچ اثری بر مردم ایران ندارد و هرچه این تهدیدات بیشتر می شود، مقاومت و شجاعت ملت ایران افزایش می یابد.

مخاطبان و شنوندگان رادیو بنگلا در باره تهدید رژیم صهیونیستی علیه ایران بیان کردند:

راه مقابله با تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی حفظ اتحاد و گوش به فرمان رهبری بودن است

فرحانه احمد شنونده رادیو بنگلا از کشور بنگلادش گفت: تهدیدهای اخیر مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران فقط نمایشی است، رژیم صهیونیستی از اول انقلاب اسلامی ایران تا حالا هزار مرتبه این عمل را انجام داده است. بین کشورهای مسلمانان اختلاف ایجاد کرده ولی ایران روز به ‌روز پیشرفت کرده و این تهدیدها را نادیده گرفته است. رژیم اشغالگر قدس می‌داند ایران در منطقه قدرت زیادی دارد، به همین خاطر فقط تهدید می‌کند، اگر اسرائیل قدرت جنگ داشت، حتماً به ایران حمله کرده بود.

 

محمود شکور مخاطب رادیو بنگلا از کشور بنگلادش گفت: رژیم صهیونیستی باز هم ایران را تهدید کرد. حالا مقامات ایران با دقت بیشتری تهدیدها اخیر رژیم صهیونیستی را بررسی می کنند. من فکر می کنم شرایط فعلی ایجاب می کند ایران دقیق تر بیندیشد و تصمیم بگیرد. به دام انداختن رژیم صهیونیستی فعلا اقدام درستی نیست. اگرچه ایران از نظر نظامی قوی تر است. استراتژی اسرائیل تحریک ایران و نابودی ایران نوظهور است. هدف آن ها برقراری ارتباط با کشورهای عربی از طریق نشان دادن حرص و طمع به سلاح و ایجاد ترس از ایران و در ایران است. اکنون، درگیر شدن در جنگ به معنای حمله طبقه حاکم عرب به ایران است. ایران باید در عین حال که کشورهای عربی را متقاعد می کند که ایران دشمن اعراب نیست باید به فکر یک اتحاد استراتژیک با اعراب باشد. اگر همسایه دشمن باشد، پیروزی در جنگ دشوار است.

 

کوثر احمد شنونده رادیو بنگلا  از کشور بنگلادش گفت: تهدیدهای اخیر مقامات رژیم صهیونیستی را باید با وفاداری بیشتر به مقام معظم رهبری ایران خنثی کنیم. در یک کلام، همه گوش به فرمان رهبر باشیم. ایران باید در برابر همه تهدیدها سربلند و سرافراز باشد. اگر رژیم صهیونیستی حمله كرد، ایران بايد جواب مناسبي به اسرائیل بدهد، زیرا ایران قدرت آن را دارد.

 

رئیس الاسلام توحین مخاطب رادیو بنگلا از کشور بنگلادش گفت: دیدگاه من این است که در مقابل این تهدید رژیم صهیونیستی، ایران باید به زودی یک مانور نظامی گسترده برگزار کند.

 

شریف اسلام شنونده  رادیو بنگلا از کشور بنگلادش گفت: در مقابل تهدیدهای رژیم صهیونیستی، ایران باید فناورهای نظامی را به حماس و حزب الله منتقل کند. این دو سازمان باید با فناوری مدرن و سلاح‌های پیشرفته تر تقویت شوند و زمینه نابودی اسرائیل را بچینند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بهمن ۲۵, ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰ Asia/Tehran