• با رادیو های معاونت برون مرزی در ایام سوگواری سالار شهیدان تبیین علل قیام و رسالت کربلا

ادارات کل رادیویی و شبکه عربی و آفریقایی معاونت برون مرزی با پخش ویژه برنامه های مناسبتی در دهه اول محرم با عزاداران حسینی (ع) در اقصی نقاط جهان همراه خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی،  این برنامه ها در عناوینی همچون: آغاز تاریخ با محرم، در مکتب امام حسین (ع)، هنر عاشورایی، محرم ماه اندوه و حماسه، ویژه برنامه های تاسوعا و  عاشورای حسینی (ع)، ویژه برنامه هایی به مناسبت شهادت امام سجاد (ع)، الفبای زندگی ویژه محرم، در محضر آفتاب، چشمه ایمان، پخش سخنرانی های مذهبی و تفسیر، نمایش نام های رادیویی با محوریت قیام عاشور و یاران سید الشهدا (ع) و پخش اخبار مراسمات برگزار شده در این ایام در سایت های منتسب به رادیوها است.  ساختار و قالب برنامه های مذکور کلامی، پیامی، آوایی، ترکیبی، نمایشی با محوریت قیام عاشورا است. 

گستردگی رادیو های معاونت برون مرزی صدا وسیما شامل زبان های آلمانی، روسی، ایتالیایی، آلبانیایی، پشتو، اردو، هندی، ملایو، چینی، ترکی استانبولی، آذری، آران، تاجیکی، عربی، سواحیلی، فلسطین و.... است که علاوه بر این برنامه ها با بارگزاری آلبوم و گالری عکس و ویدئوهایی با موضوع محرم در کشورهای مختلف با مخاطبان همراهند.

 

مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۴:۱۳ Asia/Tehran