• «بیدان چاندارا سانیال» شنونده رادیو بنگلا رادیو بنگلا دریچه ای به سوی اسلام واقعی است

شنونده هندوی رادیو بنگلا معاونت برون مرزی، این رادیو را دریچه ای به اسلام واقعی و شنیدن برنامه های آن را فرصتی برای درک اسلام واقعی و حقیقی می داند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، رادیو بنگلا اداره کل شبه قاره و شرق آسیای معاونت برون مرزی یکی از دیرپا ترین و پرمخاطب ترین رادیوهای سازمان صدا و سیما است.

با توجه به شروع ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های مختلفی به مناسبت ماه مهمانی خدا از رسانه های برون مرزی تولید و پخش می شود که یکی از این برنامه ها، برنامه «رمضان؛ جشن تزکیه نفس» است.

محورهای اصلی این برنامه عبارتند از: لزوم خودشناسی و تزکیه نفس، فضایل معنوی و تاثیرات دنیوی موثر ازعبادات در ماه مبارک رمضان، آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در ایران و بنگلادش، شرح و تفسیر ادعیه ایام ماه مبارک رمضان و نواهای قرآنی و مناجات.

همچنین این رادیو با ساخت و پخش برنامه های دیگری متناسب با ذائقه مخاطب، تاکید بر روی اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور ایران و بنگلادش و نیز ایجاد کلوب های متعدد شنوندگان در نقاط مختلف کشور بنگلادش با کارکرد اشتراک گذاری مطالب و موضوعات رادیو، توانست از ضریب نفوذ بسیار زیادی در منطقه شبه قاره و شرق آسیا برخوردار شود.

«بیدان چاندرا سانیال» شنونده هندو رادیو بنگلا در نامه ای که برای رادیوبنگلا فرستاده است، ضمن ارادت به ائمه اطهار (ع) برنامه های رادیو را بسیار شنیدنی و مفید می داند و با توجه به مذهب هندو، اما خود را علاقمند به موضوعات اسلام می داند و دنبال کننده و مخاطب این رادیو است.

در ذیل ترجمه نامه این شنوده رادیو بنگلا که برآمده از شنیدن برنامه ویژه ماه مبارک رمضان به نامه «رمضان؛ جشن تزکیه نفس» است را می خوانیم.

سلام بر شما

امیدوارم حالتون خوب باشه

به مناسبت ماه رمضان، ویژه‌ برنامه «رمضان: جشن تزکیه نفس» را که 15 فروردین از رادیو بنگلای تهران پخش شد گوش دادم. هیچ‌وقت فکر نکرده بودم تا این اندازه از اهمیت ماه رمضان را درک کنم. به لطف رادیو بنگلا فرصتی پیش آمد تا از اهمیت ماه رمضان آگاه شوم و به همین دلیل  از مسئولین رادیو بنگلا تشکر و قدردانی می‌کنم.

از طریق رادیو بنگلا فهمیدم ماه رمضان ماه عاشق شدن به خدا و ماه خداست. رمضان ماه رحمت، برکت، مغفرت، تهذیب نفس، ایثار و بخشش است. ماه رمضان، ماه عمل به‌حق است.

پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله و سلم) در مورد ماه رمضان می‌فرماید: «هر کس در ماه رمضان عبادات را انجام دهد خداوند او را از آتش جهنم حفظ می‌کند، در روز قیامت، خداوند ترازوی حسناتش را سنگین می کند، درحالی‌که ترازوی دیگران سبک است.»

هر کس در این ماه فقط یک آیه از قرآن را بخواند، خداوند آنقدر به او ثواب می‌دهد که به‌اندازه تلاوت کل قرآن در ماه دیگر می‌شود.

گرچه من به دین دیگری تعلق دارم، اما برای آداب‌ و رسوم و آرمان‌های اسلام احترام عمیقی قائل هستم. با دانستن اهمیت ماه مبارک رمضان، تصمیم گرفتم به تلاوت‌های قرآنی که در این ماه از رادیو بنگلا پخش می‌شود، با دقت گوش می‌کنم. من تمام تلاشم را می‌کنم تا از وسوسه‌ها و شکاف‌های بی‌شمار فریبنده‌ای که توسط شیطان و گناه ایجادشده رها شوم.

علاوه بر این، خداوند متعال به ما توفیق درک معنای آیات قرآن را عنایت فرماید. رادیو بنگلا دریچه واقعی اسلام است که می‌توانید با نگاه کردن به آن فرصتی برای درک بهتر اسلام پیدا کند.

با تشکر

بیدان چاندرا سانیال

دیناجپور جنوبی. بنگال غرب، هند

برنامه «رمضان؛ ماه تزکیه و خودسازی» با نویسندگی محمد امیر حسین، تهیه کنندگی ندا رحیق، گویندگی مشترک عبدالرشید، نصیرالدین و اختر جهان هر روز ساعت 19:00 به وقت تهران بر روی آنتن این رادیو می رود و بلافاصله بر روی سایت رادیو به آدرس https://parstoday.com/bn بارگزاری می شود.

 

فروردین ۲۰, ۱۴۰۱ ۱۴:۳۳ Asia/Tehran