• در رادیو دری معاونت برون مرزی؛ تازه ترین تلاش ها برای همراهی و همگامی با مخاطبان

رادیو دری اداره کل شبه قاره و شرق آسیای معاونت برون مرزی برای تحقق شعار رادیو «ازهامون تا بدخشان»، و نیز هدف گذاری برای جلب و جذب مخاطبان بیشتر در میان دری زبانان اقدام به تهیه و ساخت برنامه های با محتوای فرهنگی کرده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، ناصر زیارتی راد مدیر رادیو دری بیان کرد: با توجه به حضور گسترده و دیرپای مهاجران و مهمانان افغانستانی در کشورمان و لزوم استفاده از فضای آموزشی و فرهنگی و نیز مقابله و مواجهه با چالش ها و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به اتباع حاضر در کشورمان رادیو دری اقدام به تهیه و تولید چند برنامه جدید کرده تا سبد تولیدات و برنامه های رادیو رنگین تر و پربارتر شود.  

وی ادامه داد: تازه های تولید در رادیو دری به نام های «روایت همدلی»، «دانشگاه های ایران» و «خندوقند» پس از پخش بر روی تارنمای رادیو به آدرس https://parstoday.ir/dari بارگزاری می شود.

«روایت همدلی» پاسخگویی به چالش ها و مشکلات مهاجران

«روایت همدلی»: با توجه به حضور بیش از 6 میلیون نفر مهاجر افغانستانی در ایران و لزوم توجه به مشکلات و معضلات این قشر عظیم و انعکاس ظرفیت ها و خدمات جمهوری اسلامی به مهاجرین افغانستانی ،ضمن مرور اجمالی بر دلایل مهاجرت افغانستانی ها و خدمات ارائه شده توسط جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته، به انعکاس فعالیت ها، مشکلات و چالش های مهاجرین افغانستانی ساکن ایران پرداخته و اقدامات و خدمات جمهوری اسلامی ایران را برای کاهش و برطرف کردن این مشکلات و چالش ها بیان می کند.

زمان پخش: روزهای جمعه ساعت 11:10 صبح به وقت افغانستان. زمان برنامه 20 دقیقه.

تهیه کننده، نویسنده و گوینده: رحمت الله  سروری. صدابردار: سعید موسوی.

«دانشگاه های ایران» معرفی مراکز دانشگاهی و ظرفیت های آن

«دانشگاههای ایران»: ضرورت معرفی تاریخچه تاسیس دانشگاه درایران، ظرفیت های مهم علمی و دانشگاهی ایران اسلامی، معرفی وشرایط پذیرش دانشجویان موفق غیرایرانی با توجه به محدودیت تحصیل دختران افغانستانی از دلایل ضرورت پخش این برنامه است.

زمان پخش: روزهای دوشنبه ساعت19:15به وقت افغانستان. زمان برنامه 15 دقیقه.  

تهیه کننده وگوینده برنامه ارغوان حیدری. صدابردار: سعید موسوی.

«خندوقند» در قالب طنز و بازگویی مشکلات

«خندوقند»: با توجه به وجود معضلات مختلف اجتماعی و فرهنگی در جامعه مخاطب پرداختن به ناهنجاری ها و مشکلات اجتماعی  مختلف در قالب طنز و فکاهی می تواند تاثیر غیر مستقیم بر افکار و اندیشه ها و باورهای مخاطب داشته و تلنگری هم برای مسئولین در عرصه های اجتماعی و فرهنگی با توجه به فضای بسته کشور افغانستان ایجاد کند.

برنامه ای طنز در قالب ترکیبی نمایشی است که جمعه ها در مدت زمان 35 دقیقه، در ساعت 10:15 به وقت افغانستان از رادیو دری پخش می شود. بازیگران بخش های نمایشی عبارتند از: فرشته خالقی، فاطمه صادقی، حکیم بینش، نصیر مجاب، محمدعلوی ،علی عطایی ومسعود مشرف گویندگان: فاطمه صادقی و قاسم موحد. نویسندگان:علی عطایی، نصیر مجاب، محمد علوی وحکیم بینش. صدابردار: سعید موسوی. تهیه کننده: منصوره افضلی.

 

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۲ ۱۳:۰۴ Asia/Tehran