• نظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی درخصوص شکستهای متوالی دولت ترامپ درمحکوم کردن ایران درعرصه بین المللی

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی با اشاره به قطعنامه پیشنهادی انگلیس به شورای امنیت( که توسط روسیه وتو شد) درخصوص ممنوعیت ارسال سلاح به یمن که به نوعی ایران را محکوم می کرد، نظراتی ایراد نمودند که به بخش هایی ازآنها اشاره می شود.

موسی هدیرین اسوبا مخاطب رادیوهوسا از نیجر

ترامپ از ابتدای دوره ریاست جمهوری خود به دنبال محکوم کردن ایران در شورای امنیت با عناوین مختلف بوده چون به دنبال اهداف خود هست تا از این طریق تحریم ها ی بیشتری بر ایران اعمال کند .

 

عثمان ثالیثو مانی سویا مخاطب رادیوهوسا از نیجریه

در خبر ها شنیدم که دولت روسیه قطعنامه علیه ایران در خصوص ممنوعیت ارسال سلاح به یمن را وتو کرده و این نشانه این است که این بار هم دولت ترامپ و همدستانش در محکوم کردن ایران شکست خوردند.

 

 کبیر بیلیا مخاطب رادیو هوسا از نیجریه

ترامپ از نفوذ ایران در خاورمیانه واهمه دارد و همیشه به دنبال راه های مختلفی برای محکوم کردن ایران است ولی تا به امروز به لطف پروردگار پیروز نشده و این بار هم با صدور قطعنامه ممنوعیت ارسال سلاح به یمن به همراه فرانسه و انگلیس به دنبال محکوم کردن ایران بود وبه لطف خدا  با وتو این قطعنامه توسط کشور روسیه ، بار دیگر ترامپ شکست خورد و به اهداف خود دست نیافت.

 

ابوبکر اسحاق ابوبکر مخاطب رادیو هوسا از غنا

امریکا و همدستانش  باید بدانند با هیچ تهمتی  نمی توانند ایران را محکوم کنند و بر اعمال فشار های بیشتر بر ایران موفق نخواهند شد .

 

ابو حیدر مخاطب رادیو عربی از عراق

آمریکا از دیرباز با نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف این کشور دشمنی دیرینه ای دارد ، به خصوص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران  به رهبری امام خمینی (ره) و لذا دولت نابخرد و نادان کنونی ترامپ نسبت به دیگر دولتمردان سابق آمریکا دشمنی و کینه توزی بیشتری به کشور ایران و مردم شریف آن روا داشته است ، آن هم بعد از شکست مفتضحانه ای که در شورای امنیت بعد از وتوی کشور روسیه با آن مواجه گردید و این مسائل همگی حاکی از قدرت برتر دیپلماسی ایران و نقش تأثیرگذارش در سطح منطقه و بین الملل می باشد.

 

ابو بتول مخاطب رادیو عربی از عراق

دیپلماسی کشور ایران نقش مهمی در کسب آراء نسبت به مواضع شفاف و سازنده جمهوری اسلامی ایران ایفا می کند و همین دیپلماسی هوشمندانه ،غرض ورزان و کینه توزان نظام جمهوی اسلامی ایران را مجبور به اعتراف به حقانیت ایران در مسائل مختلف منطقه و جهان نموده است و لذا شکستهای پی در پی آمریکا و همین طور شکست اخیرش در شورای امنیت نشان از هوش و ذکاوت بالای دستگاه دیپلماسی ایران در خنثی کردن توطئه ها دارد، علاوه بر قدرت برتر نظامی ایران که چنین شکستهای آمریکا و هم پیمانانش را  در سطح خاورمیانه و بین الملل مضاعف می کند.

 

سنوسي موسى مخاطب رادیو عربی از چاد

مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مسائل جهانی کاملا روشن و واضح بوده و لذا توطئه ها و یاوه گویی های دولتمردان آمریکایی و استکبار جهانی نشأت گرفته از عجز و ناتوانی شان در برابر قدرت منطقه ای و جهانی ایران به عنوان حامی کشورهای مظلوم وستمدیده در سطح جهان اسلام ودیگرکشورها می باشد.

 

علا الخمیس مخاطب رادیو عربی از قطیف عربستان

با دیدن مواضع قاطعانه دولت جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف این کشور در برابر یاوه گویی های رئیس جمهور نادان و احمق دولت آمریکا به یاد این سخن بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) افتادم که فرمودند :" امریکا شیطان بزرگ است" صفتی که زیبنده این دولتمردان آمریکایی است.

 

سلطان ناصر مخاطب رادیو سواحیلی  از شهر بوجومبورا بروندی

 وتوی قطعنامه شورای امنیت یک شکست دیگر برای آمریکا بود. انگلیس و آمریکا از حامیان عربستان در جنگ علیه یمن هستند و سلاحهای زیادی در اختیار عربستان قرار می دهند و بسیار مضحک است که ایران را به فروش اسلحه به یمن محکوم می کنند. در حقیقت ناتوانی آمریکا در محکوم کردن ایران در شورای امنیت بار دیگر شکست و انزوای آمریکا در عرصه جهانی را به نمایش گذاشت.

 

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان منشأ بحران در جهان هستند و کشتارهایی که در یمن انجام می شود شاهدی بر این مسأله است.

 

محمد علی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 آمریکا از هر ترفندی برای ایجاد نا امنی در خاورمیانه استفاده می کند تا به اهداف شوم خود دست یابد امّا باید بداند که همچون همیشه شکست خواهد خورد.

 

مولید حسین مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

تلاش های آمریکا برای فشار بر ایران بیانگر ترس وی از جمهوری اسلامی ایران و ناتوانی وی در برابر قدرت جمهوری اسلامی ایران می باشد.

 

 علی ایپکچی مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ایغدیر ترکیه

ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی یک سال گذشته بصورت مداوم سعی کرده است که در عرصه بین الملل بویژه در خاورمیانه سیاست های تنش زا را دنبال کرده و از این طریق به اهداف جنگ طلبانه خود برسد. اما هر چقدر که زمان می گذرد افکار عمومی دنیا بیش از پیش به نیات پلید آمریکا پی می برند و به همین خاطر آمریکا روز به روز در حال منزوی شدن است.

 

جانسو ییلدیز مخاطب رادیو ترکی استانبولی از  ارزروم ترکیه

کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا در تلاش هستند تا منطقه را نا امن کنند. اما محور مقاومت در منطقه بویژه ایران به دنبال ایجاد ثبات و امنیت در منطقه است. کشورهای متخاصم همچون انگلستان و آمریکا در سازمان ملل نمی توانند علیه ایران و محور مقاومت در منطقه ائتلاف تشکیل دهند. زیرا اهداف شوم آنها برای مردم جهان آشکار شده است.

 

مارتین روگن مخاطب رادیو انگلیسی از انگلستان

باید گفت که ترامپ نمی تواند با زور میان مردم و دولت ها مشهور شود. او با تحقیر ایران فقط خود را خوار میکند. مردم باید به این موضوع نگاه عمیق تری داشته باشند.

 

  نصیرو حسن مخاطب رادیو انگلیسی از بنگلادش

علت شکست ترامپ کاملا روشن است. او در پی تلاش برای نادیده گرفتن قدرتها در منطقه دست به هر ترفندی می زند.

 

محمد حضرت علی مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

آمریکایی‌ها دیگر چقدر بهانه‌های دروغ می‌سازند؟ الان  همه کشورها باید علیه آمریکا حرکت کنند. آمریکا فکر محکوم کردن ایران را کنار بگذارد . وتوی روسیه هم خیلی خوب و مناسب بود.

 

محمد اظهار روبل مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

تمام کشورها باید علیه آمریکا و همدستانش اقدم کنند. علیه این کشورها باید اعتراض کرد. علیه اقدامات این کشورها باید در فضای مجازی و در رسانه‌ها بیشتر تبلیغ کرد. هرچند رسانه‌های جهان با این کشورها همدست شده است. اینها برای حقیقت و حق کار نمی‌کنند. مردم کشورهای جهان را باید بیدار کرد. مردم باید از دست این کشورها نجات پیدا کند. 

 

شاریپ شاکر مخاطب رادیو قزاقی از قزاقستان

سیاست های ترامپ سیاست جدیدی نیست و بلکه ادامه سیاستهای قبلی آمریکاست. دولتمردان آمریکا، ضد ایران و کشورهایی هستند که زیر سلطه آنها نمی روند.

 

 

آلکسی الکساندروف مخاطب رادیو قزاقی از قزاقستان

 استراتژی جدید ترامپ برای ایران چیز تازه ای نیست. بیشتر محتوای سخنان رئیس جمهوری آمریکا مشابه لیست شکایات علیه ایران است. ادعاهای قدیمی آنها طی چندین دهه تغییر نکرده و از یک رئیس جمهور آمریکا به رئیس جمهور نادان دیگر منتقل می شود.

 

 

 

اسف ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۱:۳۹ Asia/Tehran
کامنت