• دیدار مدیرکل پخش و بهره برداری صدای برونمرزی با همکاران اتباع خارجی رادیوهای برونمرزی

مدیرکل پخش و بهره برداری صدای معاونت برونمرزی و رئیس انجمن صلح ملل با همکاران و اتباع خارجی رادیوهای برونمرزی استان خراسان رضوی دیدار کردند.

عطر و بوی سلطان خراسان همه جا را پر کرده است و دشتهای زیبا به استقبال بهار رفته اند.

بوی سبزه های تازه از راه رسیده و نم نم باران بهاری روح و جان زائران عاشق را نوازش می کند و نور امید و فرح استجابت در چشمهای پیر و جوان دیده می شود. آقای رئوف، بر طاق هفت آسمان شهر به سروری نشسته است.

به شهر مشهد رفتیم و به پابوس امام رضا و دیدارها تازه شد. هم نفسی با دوستانی از جنس کوهستان های مقاوم و سر به فلک کشیده ی هندوکش، با همان چهره های صبور و پر لبخند مردم کوه بابا، مردمی از دره های حاصلخیز و بارانهای بسیار. مردمی مهربان و سخت کوش. مردمی خاکی و ساده، صمیمی و باهوش. قومی با تدبیری کوهستانی و سرسخت که به آنها آموخته است چگونه در سخت ترین شرایط زنده بمانند و با حداقل امکانات خوب زندگی کنند و از سادگی ها و زیبایی های شیرین زندگی در کنار هم و با هم لذت ببرند.

استان خراسان رضوی و شهر مشهد از سالهای دور میزبان بسیاری از مردم کوشا و خوب افغانستان بوده است و اکنون در شهر مشهد می توان بخوبی با گشت و گذاری کوتاه در محله ی گلشهر کوچه های کابل یا قندهار را بخاطر آورد. آرامش، صمیمیت و خوشرویی مهمترین چیزی است که در کوچه پس کوچه های محله دیده می شود. و عطر خوش بولانی، نقل و آبنبات های گلبوی افغان، و کباب مخصوص و قابلی پلو، در کنار لباسهای رنگارنگ و زیبای زنانه و دخترانه حس و حال خاصی دارد.

در این میان دیدار با اهالی رسانه ی ملی و همکاران رادیو دری، تاجیک و ازبک بسیار دلپذیر و به یاد ماندنی بود.

ابتدا پذیرایی صمیمانه مدیر کل مرکز خراسان رضوی آقای مهندس نصر پور، و سپس توضیحات بسیار مفصل و پر انرژی مدیررادیو دری آقای خیر آبادی. بعد از آن اتاق تحریریه ی بسیار ساده و کوچکی که نزدیک به پنجاه نفر از همکاران رادیو دری در آن روزانه دوازده ساعت برنامه ی بدون تکرار تولید کرده و به آنتن پخش می رسانند. و این یعنی نهایت تلاش صادقانه. تلاشی که نشان می دهد دوستی و پیوندهای این دو کشور و مردم خوب تاجیک و ازبک با کشور همیشه سرافراز ایران اسلامی سابقه ای به قدمت تاریخ های بی مرز و نقشه های سیاسی دارد.

انجمن صلح ملل که نزدیک به دوسال است با تمام توان و امکانات محدود موجود اما با حمایت های بی دریغ معاون محترم برونمرزی و رئیس بسیج رسانه ی ملی سعی در تجمیع و نزدیک کردن کلیه ی اتباع نژادهای مختلف سازمان و خانواده های آنها دارد. خانواده ای به وسعت رنگها و زبانها و نژادهای مختلف جهان اما با یک هدف و ارزشهای واحد. گرد آمدن در زیرپرچم سبز امت اسلامی و کوشش در ایجاد امت واحده ی مسلمان. همانگونه که آرزو و نوید معمار کبیر انقلاب اسلامی و یگانه ابر مرد عصر خمینی بود.

و در پایان، نامه ها و درد دلهای فرآوان از کاستی ها و مشکلاتی که اگر حتی کمی از آنها برطرف شود بسیاری از موانع موجود در ایجاد محتوای غنی تر و پربار تر در این رادیو ها و آرامش خاطر خانواده های آنها فراهم خواهد شد.

هنوز از ایستگاه وداع با آقا فاصله نگرفته ایم که دلتنگ لبخند دوستانمان هستیم. دعا می کنیم به برکت نور جمال آقای خوبی ها، علی ابن موسی (ع)، بازهم این خانواده ی دویست و پنجاه نفره در همنشینی و همنفسی بی پیرایه و ساده ی انجمن صلح ملل بزودی دور هم جمع شوند و دیدارها تازه شود.

 

اسف ۱۶, ۱۳۹۶ ۱۵:۳۶ Asia/Tehran
کامنت