• نوروز1397 با رادیو بنگلای برون مرزی

رادیو بنگلا به عنوان یکی ازپرمخاطب ترین رادیوهای معاونت برون مرزی، امسال هم همانند سالیان گذشته مبادرت به تولید و پخش ویژه برنامه‌های نوروزی نموده است.

رادیو بنگلا به‌ عنوان یکی از پُرمخاطب ترین رادیو‌های معاونت برون‌مرزی و با توجه به پیوندها و مشترکات فرهنگی جامعه شبه ‌قاره با آداب و رسوم ایرانی، امسال هم همانند سالیان گذشته مبادرت به تولید و پخش ویژه برنامه‌های نوروزی نموده است.پیشینه تاریخی و فرهنگیِ آداب و آیین ایرانی و استقبال از فصل بهار و نکوداشت نوروز ایرانی در میان مردمان  بنگلادش، سبب شده تا رادیو بنگلا برنامه‌های مخاطبْ ‌‌محور خود را با مشارکت شنوندگان خود تولید نماید:

✓ تعداد ۴ ویژه برنامه با نام «نوروز ایرانی» با آیتم‌های متنوع برنامه‌سازی، شعرخوانی در وصف بهار توسط شنوندگان به زبان بنگلا، استفاده از موسیقی‌های جذاب و بهاریه ‌های بنگالی از ویژگی‌های بارز این برنامه‌ها است. در این برنامه‌ها به معرفی آداب و سنت‌های اقوام ایرانی در استقبال از بهار پرداخته می‌شود.

✓ مصاحبه با کارشناسان فرهیخته ادبِ‌ فارسی بنگلازبان، تحت ۲ برنامه با عنوان «نوروز ایرانی در بنگلادش» از دیگر برنامه‌های تولیدی رادیو بنگلا در این ایام است.

✓ ویژه برنامه رنگین‌کمان (کودک و نوجوان) در خصوص بهار و نوروز ایرانی از جذاب‌ترین برنامه‌های رادیو بنگلا است که با مشارکت کودکان بنگلازبان در اجرا، سرودخوانی و پرسش و پاسخ همراه خواهد بود. آیتم‌های منحصر به فردِ برنامه‌سازی که با محوریت کودکانِ بنگلازبان ایجاد شده، باعث جذابیت این برنامه‌ها شده است.

این برنامه‌ها با نویسندگی آقایان اشرف‌الرحمان و نصیرالدین، گویندگی خانم میلی اخترجهان، آقایان جی‌ام عبدالرشید و رضوان‌حسین و با تهیه‌کنندگی آقای مجتبی ابراهیمی و دستیاری سرکار خانم هاجر حسینی، تهیه، تولید و تنظیم شده است.

 

اسف ۲۳, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۵ Asia/Tehran
کامنت