• گلچینی ازپیامهای مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون فرمایشات اخیررهبری درخصوص دخالتهای آمریکا درمنطقه

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی درپی سخنان اخیر رهبری درباره دخالت های آمریکا درمنطقه نظراتی ارائه دادند که به بخش هایی از آنها اشاره می شود.

علا الخمیس مخاطب رادیو عربی از قطیف عربستان

سخنان اخیر رهبر جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای بهترین پاسخ به یاوه گویی ها و گستاخی های وقیحانه سرد مداران آمریکاست که معتقدند ایران نباید در مسائل منطقه دخالتی داشته باشد ، حال آنکه جمهوری اسلامی ایران با صلابت به همکاری خود با کشورهای منطقه و جهان در جهت برقرار کردن صلح و ثبات ادامه می دهد و همین امر موجب کینه توزی برخی غرض ورزان و کینه توزان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف این کشور شده است.

 

محمد بزاز مخاطب رادیو عربی از بحرین

در تفسیر و شرح کلام اخیر امام خامنه ای در خطاب قراردادن دولتمردان آمریکایی  مبنی براینکه نیازی به اجازه حضور شما در منطقه نداریم باید بگویم که این سخنان کاملا واضح و مشخص است زیرا بر اساس سخنان معظم له ، زمین و دریا و آسمان همگی متعلق به ما و مردم منطقه می باشد ، دیگر چرا باید با شما آمریکایی ها مذاکره کنیم؟

 

محمد حسین عطیوه مخاطب رادیو عربی از مصر

سخنان اخیر امام خامنه ای نشأت گرفته از کلام امام خمینی راحل است که پایه ها و ارکان اصول انقلاب اسلامی ایران را محکم نموده و به همگان اعلام کرد که آمریکا ، شیطان بزرگ و دشمن بشریت است. و لذا این سخنان نشان دهنده خط اصیلی است که جمهوری اسلامی ایران آن را  طی دهه های گذشته در پیش گرفته تا بتواند انقلاب مستضعفان را بر مستکبران پیروز گرداند.

 

الکمیت الصغیر مخاطب رادیو عربی ازعربستان

بی شک سخنان اخیر آیت الله خامنه ای در خطاب قرار دادن آمریکا به شیطان بزرگ و این که ما نیازی به اجازه شما برای سخن گفتن در سطح منطقه و جهان نداریم نشأت گرفته از درایت وهوش دقیق معظم له و رهبری حکیمانه شان در تعامل با مسائل منطقه وجهان است که همین امر اهمیت استراتژیک و قدرت سیاسی ایران را برای همگان به اثبات می رساند.

 

مروه ارگین مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ازمیر ترکیه

بدون شک ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در منطقه ایفا نموده است. حضور ایران در منطقه در افزایش ثبات و امنیت منطقه بسیار تعیین کننده است. اما حضور آمریکا در منطقه همیشه به نا امنی ها دامن زده است. فرمایشات رهبر معظم ایران در مورد دخالت های آمریکا در منطقه کاملا درست و بجاست. هر جا که آمریکا قدم گذاشته آنجا بی ثبات و نا امن شده است.

 

موسی چولاک مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ایغدیر ترکیه

آمریکا در راستای تامین امنیت رژیم صهیونیستی تلاش دارد که خاورمیانه را ناامن کند و جنگهای مذهبی و قومیتی در منطقه ایجاد کند. ایران مخالف حضور بیگانگان در منطقه است. مردم منطقه با اتحاد و برادری می توانند ضامن امنیت منطقه باشند و راه را برای مداخله بیگانگان ببندند.

 

جان جویس مخاطب رادیو انگلیسی از آمریکا

تنها قدرت های منطقه مسئول برقراری امنیت و صلح می باشند. هر یک از این قدرتها در مقابل مردم  خود پاسخگو می باشند.

 

میشائیل لیندنر مخاطب رادیو آلمانی
موضوع دخالت آمریکا در منطقه و امور داخلی ایران به یک "خبر داغ" همیشگی تبدیل شده است زیرا کشور صلح طلب ایران همواره هدف سیاست های خارجی جنایتکارانه  آمریکا قرار گرفته است. آمریکا دائما در امور ایران دخالت می کند تا در بین مردم ایران شکاف ایجاد کند و آنها را به نارضایتی و آشوب تحریک می کند. این سیاست بی مسئولانه آمریکا چیز جدیدی نیست ولی هر بار تحت یک پوشش جدید و با یک بهانه تازه سعی در تسلیم دولت ها و حکومت هایی دارد که برای آمریکایی ها دردسر ساز هستند و برای رسیدن به این هدف آمریکایی ها، نه از دروغ واهمه ای دارند و نه از اعمال تحریم. این سیاست  محکوم به شکست است. حتی فردی مثل ترامپ هم نمی تواند ایران را به زانو در آورد. سیاست خارجی صلح طلبانه ایران باعث شده که این کشور محکم و استوار در برابر نقشه های جنون آمیز سیاست تجاوزگرانه آمریکایی ها بایستد.


دیتمار ولف مخاطب رادیو آلمانی
آمریکایی ها همه جا دخالت می کنند و الان هم درسوریه به اصطلاح "کمک می کنند که مشکل حل شود" در حالیکه هیچ کس از آن ها دعوت نکرده است. آمریکا خود را ژاندارم جهانی می داند و هیچ کس هم جرات مخالفت با او را ندارد. آمریکایی ها آتش جنگ را در تمام جهان بر افروخته اند و اوضاع هم ظاهرا همینطور خواهد ماند زیرا هیچ کسی اقدامی در برابر آن ها انجام نمی دهد.

 

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 آمریکا تصور می کند که سلطه کامل جهان در دستانش است و به همین خاطر به خود جرأت می دهد که درباره همه کشورها تصمیم گیری نماید، امّا اکنون مردم جهان به سیاستهای استکباری و زورگویانه این کشور پی برده اند.

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام  تانزانیا

به جامعه بین الملل می گوئیم که به قدرت ایران ایمان داریم و هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد که آمریکا وهم پیمانانش از صدام و نادان های دیگر برای حمله به ایران استفاده کردند. در واقع از قدرت خود برای ایجاد ناامنی و کشتار در خاورمیانه استفاده نموده و باز هم مدعی ایجاد امنیت هستند.

 

 مولید حسین مخاطب رادیوسواحیلی از شهر تانگا در تانزانیا

 آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان غده های سرطانی هستند که باید هرچه زودتر نابود شوند.

 

زویل تالکدر مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

حقیقتاً جمهوری اسلامی ایران درد و مشکلات مسلمانان جهان را درک می‌کند.  کشورهای دیگر اگر با ایران همکاری می‌کردند، دشمنان کمر همت به آزار مسلمانان را نمی بستند. کسی نباید برای حضور در منطقه از آمریکا اجازه بگیرد و امنیت کشورهای اسلامی باید برعهده کشورهای اسلامی باشد. خداوند مالک همه کشورهاست. 

 

اسف ۲۳, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲ Asia/Tehran
کامنت