• شهید سید حمید میرزاده، خبرنگار معاونت برونمرزی

همسر شهید سیدحمید میرزاده بهترین دستاویز رهایی از غم را تمسک به قرآن می داند که آرامش بخش بی بدیل است.

سید حمید میرزاده به همراه سیدحمیدرضا حسینی (خبرنگار شبکه خبر) از خبرنگارانی بودند که در فاجعه منا به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

میرزاده متولد سال ۱۳۴۰ بود و آخرین ارتباط تلفنی‌اش قبل از عازم شدن به رمی جمرات برای تبریک عید قربان به همسرش بود.

سیدحمید میرزاده خبرنگار اعزامی صداوسیما به حج ۱۸ سال سابقه کار در رسانه ملی داشت و گوینده، خبرنگار، مترجم و مدیر تولید و تأمین رادیوی عربی رسانه ملی بوده است.

روابط عمومی معاونت برونمرزی به مناسبت آغاز سال جدید گفتگوی صمیمانه ای با همسر شهید خبرنگار میرزاده انجام داده است.

خانم میرزاده سال جدید را برای همکاران رسانه ملی از درگاه حضرت دوست، سالی سرشار از سلامتی و موفقیت و سالی با عزت و اقتدار برای جمهوری اسلامی آرزو کرد.

میرزاده با اشاره به کلام قرآن کریم در آیه 2 سوره ملک آیه که می فرماید: أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا....ما در این دنیا با کردار و عمل خود تعیین می کنیم که در روز حسابرسی در چه پله ای قرار داشته باشیم .. گفت: باید مواظب رفتار خود باشیم که خدای نکرده کسی را از خود نرنجانیم.

وی در خصوص زیباترین خاطره از همسرش  شهید میرزاده گفت: همیشه دوست داشتم سعادت زیارت خانه خدا به اتفاق همسرم نصیبم شود اما آن سال همسرم به خاطر ماموریت کاری، تنها به این سفر معنوی رفت ولی از همان ابتدای سفر،یک حالت معنوی خاصی داشت و حتی در گزارشهایی که برای رادیو می فرستاد نیز لحنش فرق کرده بود.

خانم میرزاده بهترین خاطره سفر همسرش را طواف خانه خدا از طریق نرم افزار تصویری تلفن همراه شهید میرزاده عنوان می کند که در لذت طواف با همسرش شریک شده است.

خانم میرزاده ادامه داد: سید حمید، آیه " رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ" را که هر دو حس عجیبی به این آیه داریم و ذکر همیشگی مان بود را تلاوت کردند و من پشت تلفن تکرار می کردم.

بعد از این طواف که برای من واقعا حس و حال خاصی به همراه داشت از ایشان خواستم چند رکعت نماز برای رفع حاجت بخوانند ولی در جواب این درخواست من گفتند خودم هیچ حاجتی ندارم ولی به نیابت از شما می خوانم.

همسر شهید میرزاده ادامه داد: بعد از فاجعه تلخ منا، پیکر ایشان بعد از 10 روز به دست ما رسید ولی من در روز سوم شهادت ایشان، خوابش را دیدم که بسیار خوشحال و سرحال بود و خطاب به من گفت که جایشان بسیار خوب است.

خانم میرزاده یکی از خاطرات خوب سال گذشته خود را مشرف شدن به زیارت عتبات عالیات، زیارت سیدالشهداء (ع) و امیرالمومنین (ع) به اتفاق فرزندانش عنوان کرد که توفیق این سفر معنوی و روحبخش را نتیجه دعای شهیدان می داند.

خانم میرزاده در ادامه این گفتگوی صمیمانه گفت: سیدحمید همواره به ما تاکید می کرد برای هر درگیری ذهنی و گرفتاری، بهترین راه نجات و آرامش، خواندن قرآن است. من هم به توصیه ایشان که در واقع گفته بزرگان دین ماست در این دوسال ونیم با مانوس شدن با قرآن، جواب هایی گرفته ام و به آرامش و صبوری رسیدم که برای خودم هم عجیب بود.

تنها انس با قرآن بود که شرایط را برای من تحمل پذیر کرده و امیدوارم در سال جدید در تربیت فرزندانم که یادگار شهید میرزاده است همچنان با این صبر و شکیبایی بتوانم مادر خوبی باشم و از عهده مسئولیت های زندگی برآیم و امیدوارم پیش جدم حضرت زهرا (س) روسفید بیرون باشم.

خانم میرزاده درباره اینکه تا چه میزان از عملکرد خود در سال گذشته راضی است، هم گفت: به نظرم رضایت کامل وجود ندارد و من هم هنوز کاستی هایی دارم که امیدوارم با تاسی از اهل بیت (ع) در جهت رفع نقائص ام بکوشم، در واقع زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید میرزاده، زیارت اهل قبور و رفتن بر سر مزار ایشان و حتی دیدار با دیگر خانواده های شهداء و صحبت با آنها بسیار برایم آرامش بخش است و درس های بسیار از فداکاری و ایثار آنها یاد می گیرم.

همسر شهید سیدحمید میرزاده خود را کوچکترین عضو خانواده های شهدای انقلاب می داند که همچنان از فداکاری ها و رشادتهای خانواده های شهداء درس می گیرد و تاکید دارد بهترین دستاویز رهایی از غم، تمسک به قرآن و وحی الهی است و راه درست را تنها از قرآن می توان پیدا کرد.

همسر شهیدحمید میرزاده

 

 

 

 

فرو ۱۴, ۱۳۹۷ ۱۱:۱۹ Asia/Tehran
کامنت