• گلچینی ازپیامهای مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون راهپیمایی بزرگ \"بازگشت\"فلسطینیان

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی بدنبال راهپیمایی بزرگ "بازگشت"فلسطینیان درنوار غزه که منجربه کشته وزخمی شدن شماری ازآنان شد، نظراتی بیان داشتند که به بخش هایی ازآنها اشاره می شود.

 

 عیدی ابراهیم استامبولی مخاطب رادیوسواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 اسرائیل باید بداند که مردم فلسطین از این رژیم واهمه ای ندارند و همچون همیشه در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی می نمایند و حضور گسترده مردم فلسطین در راهپیمایی بزرگ "بازگشت" نیز گواه این مطلب است. اسرائیل در انتهای راه است و به زودی به نابودی کامل خواهد رسید. جنایات اسرائیل علیه کودکان فلسطینی در حالی انجام می شود که سازمان ملل در مقابل جنایاتش سکوت کرده است. ان شاا... ملّت فلسطین با همبستگی و وحدت و حمایت کشورهایی چون ایران، بر اسرائیل پیروز خواهد شد.

 

 شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

 مردم فلسطین علیرغم هشدارهای رژیم صهیونیستی اقدام به برگزاری راهپیمایی بزرگ موسوم به «راهپیمایی بازگشت» کردند. این حضور گسترده بیانگر آن است که مردم فلسطین هیچ گاه از قدس دست نخواهند کشید و بر مواضع خود در دفاع از حقوق شان ایستادگی خواهند کرد.

 

سالم محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 حضور اقشار مختلف فلسطین اعم از سالخوردگان، زنان،کودکان و جوانان در این راهپیمایی بزرگ، وحدت مردم فلسطین در مقابله با رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشت و مطمئناً ملت فلسطین با اتحاد و ایمان به حقوق خود دست خواهند یافت.

 

ابو بتول مخاطب رادیو عربی از عراق

بی شک راهپیمایی "بازگشت" از سوی مردم فلسطین در نوار غزه واکنشی سریع و حساب شده نسبت به ددمنشی های رژیم صهیونیستی است که علیه مردم این کشور روا می دارد و از این رو چنین راهپیمایی هایی باید بی وقفه ادامه داشته باشد. زیرا صهیونیستها ترسوترین انسانهای روی زمین هستند وتنها با زور اسلحه وتوپ وتانک وحمایت غربی هاست که چنین وحشی گری هایی را علیه ملت بی دفاع فلسطین انجام می دهند.

 

ام علی مخاطب رادیو عربی از یمن

در حقیقت برپایی راهپیمایی بازگشت ، مسلمانان جهان را مورد  خطاب قرار داده و به آنها می گوید که ای دریای خروشان نامتناهی برخیزید واز سومین حرم مقدس مسلمانان جهان ودین اسلام و مکان وحی الهی دفاع کنید.

 

نون الموسوی مخاطب رادیو عربی از بحرین

بی شک ملت مظلوم وستمدیده فلسطین و محور مقاومت ومستضعفان به رهبری امام خامنه ای حفظه الله از طریق برپایی راهپیمایی بازگشت ، خواهان اعلام این مسأله هستند که همچنان به مبارزه مسلحانه با رژیم غاصب اسرائیل پایبند بوده  وعادی سازی روابط با این رژیم جعلی را محکوم می نمایند.

 

ناصر عبد الله مخاطب رادیو عربی از بحرین

ملت مقاوم وپایدار فلسطین با برپایی راهپیمایی بازگشت، در صدد اعلام این موضوع به همه جهانیان هستند که مقاومت اسلامی ، تنها راه باز پس گرفتن سرزمینهای اشغالی از چنگال رژیم اشغالگر قدس و صهیونیستها می باشد.

 

علا الخمیس مخاطب رادیو عربی از قطیف عربستان

در ابتدا از رادیو عربی تهران به خاطر توجه به مسائل مربوط به جهان اسلام به خصوص مسأله فلسطین تشکر و قدردانی می نمایم. سلام ودرود بر مردم مقاوم وصبور فلسطین که در راهپیمایی بازگشت شرکت کرده وهیچ توجهی به زورگویی ها و تهدیدات صهیونیستها ننمودند تا بدین طریق حق مشروع و قانونی خود را مطالبه نمایند ، هر چند که برخی از سران کشورهای عربی بر سر مسأله فلسطین با رژیم صهیونیستی صلح وسازش خود را به طور علنی وآشکار اعلام نموده اند.

 

  الکمیت الصغیر مخاطب رادیو عربی از عربستان

به طور حتم راهپیمایی بازگشت، حلقه ای از سلسله پیروزی هایی است که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز گشته است. وقطعاً این امر نوید پیروزی نهایی بر استکبار جهانی وبازگشت قدس شریف به آغوش جهان اسلام را در پی خواهد داشت که به زودی محقق خواهد گردید. از خداوند منان مسألت دارم تا دلهایمان را به این پیروزی حتمی شاد وچشمهایمان را بدان روشن گرداند.

 

زوبیرو ثالیثو مخاطب رادیو هوسا از نیجر

از شنیدن خبر کشتار مردم مظلوم فلسطین به دست نیروهای اسرائیلی در راهپیمایی بازگشت  بسیار ناراحت شدم. خداوند همه شهدا را رحمت نماید.

 

                                                                  اسماعیل عبدالرحمان مخاطب رادیوهوسا از نیجریه  

فلسطینیان برای دفاع از سرزمینشان که سالهای بسیاری است توسط اسرائیل اشغال شده، روز جمعه راهپیمایی کردند که باز هم توسط رژیم صهیونیستی سرکوب شدند .اسرائیل تا کی می تواند مردم مظلوم فلسطین را از حق قانونی شان محروم کند؟ به نظر من در سرکوب مردم فلسطین در جمعه گذشته و راهپیمایی بازگشت دست امریکا  کاملا مشهود است. چرا که دولت امریکا با معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تصمیم بر انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس تلاش می کند و سرکوب فلسطینیان این بار هم نقشه شوم امریکا و اسرائیل است.

 

نوری ابوبکر محمد مخاطب رادیو هوسا از غنا

جامعه بین الملل نسبت به چنین جنایتی باید واکنش نشان دهد و نباید سکوت کند  و از مردم فلسطین که خواستار حق واقعی خود هستند و راهپیمایی صلح آمیز انجام داده اند، دفاع نماید.

 

ابراهیم بابا مخاطب رادیو هوسا از کامرون

حضور مردم شجاع و مظلوم  فلسطین در راهپیمایی با شکوه بازگشت ،  نشان دهنده وحدت فلسطینیان است که برای به دست آوردن سرزمین خود دفاع می کنند.

 

ربیعو گاربا بیچی مخاطب رادیو هوسا از سودان

از طریق این نامه جنایت رژیم صهیونیستی و کشتار فلسطینیان  در روز جمعه را محکوم می نمایم و برای شهدا رحمت و مغفرت از درگاه الهی آرزومندم.

 

عبدالحمید عثمان مخاطب رادیو هوسا از نیجر

به نظر من همه کشورهای مسلمان در خصوص جنایات اسرائیل در روز جمعه  باید متحد شوند و  از حقوق مردم مظلوم فلسطین که سالیان سال است زیر پا گذاشته شده است، دفاع نمایند.

 

دکتر صلاح‌الدین مینار مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

آمریکا، اسرائیل، عربستان، این سه کشور را مسلمانان باید جدا کنند. اینها دشمنان مسلمانان هستند و کشتن مسلمانان را دوست دارند. به همین علت در راهپیمایی بازگشت مسلمانان فلسطین، به آنان شلیک کرده و مسلمانان را می‌کشند. 

 

رئیس انجمن "بیداری جوانان بنگلادش" مخاطب رادیو بنگلا

مسلمانان جهان چرا علیه  کشورهای ظالم آمریکا، اسرائیل و عربستان اقدام نمی‌کنند؟ آیا کسی نیست علیه این کشورها اقدام نماید؟ آیا مسلمانان نمی‌توانند به آنها شلیک کنند؟ اینها باید نابود شوند.

 

محمد خورشید عالم مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

از خداوند متعال میخواهم هرچه زودتر اسرائیل جنایتکار را نابود کند. فلسطینیان ازدسیسه های صهیونیستها در امان نیستند.

 

مولانا عبدالرحمان رحمانی عضو مجلس ملی افغانستان و مخاطب رادیو پشتو

این جسارت صهیونیستها از بی غیرتی و غلامی سران کشورهای عربی بویژه عربستان سعودی نشات می گیرد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دست نشانده صراحتاً رژیم صهیونیستی را به رسمیت می شناسد و به روابط با این رژیم و به دشمنی با جمهوری اسلامی ایران افتخار می کند.ولی ملتها از جمله ملت فلسطین بیدارند. چنانچه مردم غزه با شهامت در مقابل ظلم رژیم صهیونیستی ایستادند و تظاهرات کردند و به یک انتفاضه بزرگ تبدیل خواهد شد. نیاز است علمای سراسر جهان اسلام در مقابل امریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین رژیم های دست نشانده منطقه به یک اجماع برسند و مردم باید در مقابل جنایات امریکا، رژیم صهیونیستی و سرسپردگی حکومت ها و رژیم های وابسته منطقه ساکت نمانند. بدون شک مشوق اصلی ادامه جنایات رژیم صهیونیستی و امریکا، رژیم های وابسته در منطقه اند.

 

محفوظ مخاطب رادیو انگلیسی از بنگلادش

کشتن مردم بی دفاع کار بسیار پست وحیوانی است که اسرائیل آن را انجام می دهد. همه باید  در مقابل این زور گویی و خشونت بایستند.

 

موسی آیدین مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ایغدیر ترکیه

جنایات وحشیانه اسرائیلی ها علیه مردم مظلوم فلسطین در روزهای اخیر یکبار دیگر خوی نژادپرستانه و غیرانسانی آنها و حامیانشان را نمایان ساخت. اسرائیل بنا به فرمایش رهبر جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک از صفحه روزگار حذف خواهد شد.

 

 

فرو ۲۲, ۱۳۹۷ ۱۱:۰۳ Asia/Tehran
کامنت