• گلچینی از نظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون بدعهدی آمریکا

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون بد عهدی آمریکا نقطه نظراتی ایراد نمودند که به تعدادی از آنها اشاره می شود.

فرناندو آکوستا ریورو مخاطب رادیو اسپانیایی از مکزیک 

آمریکا واقعا قابل اعتماد نیست. وقتی عملکرد دولت های گذشته این کشور را در طول تاریخ مطالعه می کنیم، می بینیم امریکا همیشه درصدد بوده است ثروت ها و منابع طبیعی کشورها را در نقاط مختلف جهان تصاحب نماید. آنها مردم بی گناه را بمباران می کنند تا شاید به ادعای خود بتوانند جان آنها را نجات دهند
 

 لیباردو اورخوئلا مخاطب رادیو اسپانیایی از کلمبیا 

 نمی توان به دولتمردان امریکایی اعتماد کرد  چرا که هر گونه رفتار و عملکرد ژئوپولیتیکی در جهان که  بدون اجازه امریکا صورت پذیرد و منافع امپریالیستی این کشوررا به خطر بیندازد، به مذاق  "ترامپ" خوش نخواهد آمد، چون وی به خوبی می داند شرایط کنونی جهان مشکلات زیادی را پیش روی دولت امریکا قرار داده است که باید آن ها را حل نماید. جریانات اخیر جهانی حاکی از آن است که امریکا و دو کشور دنباله رو وی یعنی انگلیس و فرانسه چون احساس ضعف و شکست می کنند،  حقوق بشر را زیر پا گذاشته و آن را نقض می  کنند.
 

پابلو خفره لئال مخاطب رادیو اسپانیایی از شیلی
دولت آمریکا به سرکردگی دونالد ترامپ به بهانه عدم پایبندی این دولت به  برجام سیاست تجاوزکارانه و خصمانه خود را علیه این کشور افزایش داده است. ( در موضوع برجام امریکا اصلا قابل اعتماد نیست) ترامپ توافق هسته ای ایران را توافقی وحشتناک و فاجعه آمیز خوانده است و اظهارداشته ما هرگز نمی بایست زیر بار این توافق می رفتیم. این توافق باعث گردیده امریکا میلیونها دلار پول را به جیب ایران بریزد! این حقیقتا یک دیوانگی و مضحک است.

 

علا الخمیس مخاطب رادیو عربی از عربستان سعودی

به طور قطع دولت آمریکا نقش عمده و اساسی در عهد شکنی ها و نقض قوانین و منشورهای سازمان ملل متحد و نیز در سطح تعامل و روابط دیپلماتیک با دیگر کشورها داشته است و هدف از این اقدامات محقق ساختن منافع خود بوده و به هیچ شروط و وفای به عهدی پایبند نیست و لذا نمی توان اعتماد کاملی به این کشور و وعده هایش داشت که تاریخ بشریت شاهد وگواهی بر این بد عهدی ها می باشد.

 

أم رضا مخاطب رادیو عربی ازعراق

در ابتدا اطمینان قلبی خود را بر درستی سخنان امام خمینی راحل ابراز می دارم که با آن قلب پاک همراه با تقوای الهی و ایمان فرمودند : آمریکا شیطان بزرگ است. و مسلماً از شیطان بزرگ چیزی جز دروغگویی و بد عهدی و به راه انداختن جنگهای نیابتی انتطار نمی رود و همین بد عهدی ها و پیمان شکنی ها خود نشان دهنده کذب و دروغ پردازی و عدم تعهد به وعده ها وتعهدات در تعامل با دیگر کشورهاست.

 

ابو حیدر مخاطب رادیو عربی از عراق

دولت آمریکا می خواهد با تمام کشورهای جهان بر اساس قدرت و زور گویی رفتار کند و لذا خودش را بالاتر از همه دنیا دانسته و تنها به فکر منافع خود است و از این رو هیچ تعهد و پابیندی به عهدنامه ها و منشورهای جهانی ندارد. همانطور که این قضیه عهد شکنی را می توان در نقض توافق هسته ای با ایران مشاهده نمود که بارها با تحریم های بی مورد علیه شرکتها و مقامهای ایرانی تعهدات خود را نقض نمود و در نتیجه می توان گفت که امیدی به صحت و راستی وعده های دولتمردان آمریکایی وجود ندارد.

 

ابو خلیل مخاطب رادیو عربی از بحرین

من خودم شخصا هیچ اعتمادی به آمریکا و عربستان سعودی و برخی کشورهای مرتجع در منطقه و سطح جهان ندارم. چون فکر و ذهن اینها، تنها حفظ منافع کشورهای خود و چپاول و غارت منافع دیگر کشورها به خصوص کشورهای اسلامی است و به طور کل هیچ اعتمادی را نمی توان نسبت به این دولتها به خصوص دولت آمریکا داشت. خصوصا در باره نقض مکرر این دولت در توافقنامه های منعقد شده با دیگر کشورها به خصوص در باره توافق هسته ای با ایران که مکررا شاهد بد عهدی ها در نقض این توافق با اعمال تحریم و فشار اقتصادی و مسائلی دیگر از این قبیل علیه دولت ایران می باشیم

 

محمد ضیف الله مخاطب رادیو عربی از جمهوری چاد

هیچ اعتماد کاملی به دولت آمریکا از دیرباز وجود نداشته است و تنها برخی از سران کشورهای عربی مانند رژیم عربستان سعودی و امارات و برخی کشورهای دیگر به این کشور اعتماد دارند و حال آنکه آمریکا به هیچ عهد و پیمان و منشوری پایبند نبوده و آنها را همیشه نقض می نماید و این که دولت آمریکا همواره دشمن سرسخت اسلام و مسلمانان جهان است.

کریمة الهاشمی مخاطب رادیو عربی از یمن

به نظر من محال است که بتوان قبول کرد که آمریکا به وعده های خود در تعامل با دیگر کشورها پایبند باشد و لذا دیوار بی اعتمادی نسبت به دولت آمریکا وجود دارد تا جایی که این کشور قوانین بین الملل را نقض و ملغی اعلام می کند  و به طور کل می توان گفت که آمریکا به هیچ وقت قابل اعتماد نیست.

 

علی یالچین مخاطب رادیو ترکی استانبولی از آنکارا ترکیه

آمریکا، شیطان بزرگ در عصر حاضر است. این کشور به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیست و اصول بین المللی را زیر پا می گذارد.

 

احمد ارگین مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ایغدیر ترکیه

ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مدت ریاست جمهوری خود نشان داده که هیچ ارزشی به اصول انسانی و اخلاقی قائل نیست. متاسفانه برخی کشورهای مرتجع منطقه همچون عربستان با دادن باج به حمایت های ترامپ از خودشان دل خوش کرده اند اما واقعیت این است که دوستی با شیطان سرانجامی چون نابودی نخواهد داشت.

 

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 آمریکا تصور می کند که سلطه کامل جهان در دستانش است و به همین خاطر به خود جرأت می دهد که درباره همه کشورها تصمیم گیری نماید، امّا اکنون مردم جهان به سیاستهای استکباری و زورگویانه این کشور پی برده اند.

 

مولید حسین مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا در تانزانیا

 آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان غده سرطانی هستند که باید نابود شوند.

 

محمد تنویر اسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

کسی نباید به کشور آمریکا اعتماد کند. چون این کشور بر عهد و پیمان خود باقی نمی‌ماند. هرکه به  آمریکا اعتماد کند، ازبین می رود.

 

ساجدالسلام روحانی مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

خداوند بد عهدی را دوست ندارد. پس ما چرا یک کشور بد عهد وغاصب را باید دوست داشته باشیم. هرکه به آمریکا اعتماد کرد، ضربه شدید خورد.

 

 بدرالدین احمد مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

آمریکا و هم پیمانانش  هیچوقت دوست و خیرخواه مسلمانان دنیا نبوده اند. به این کشورها کسی نباید اعتماد کند. چون دشمن مسلمانان هستند.

 

عبدالله ریحان مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

آمریکا کشوری نیست که کسی به آن اعتماد کند. چون این کشور همیشه بدعهدی کرده است. اگر همه کشورهای خاورمیانه هم پیمان می‌شدند ، آمریکا نابود می‌شد. برخی سران کشورهای عربی این حقیقت را نمی‌فهمند.

 

شاه جلال هزاری دانشجو و مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

شاید مار نیش دار را بشود اعتماد کرد، ولی آمریکا را کسی نباید مورد قبول و اعتماد قرار داد.

 

روبل خان اسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

همانگونه که اعتماد کردن به روباه و گرگها نشان بی‌عقلی آن شخص است. به همین خاطر به آمریکا نباید اعتماد کرد.

 

محبوب الرحمن مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

در جهان هر جا مشکلی وجود دارد اعم از نبود امنیت ، جنگ و بی ثابتی ، مقصر همه اینها آمریکای جنایتکار است. ما آمریکا را باید از خاورمیانه بیرون کنیم. اگر موفق نشویم، مشکلات ما بیشترخواهد شد. آمریکا را کسی نباید اعتماد کند.

 

دامیر زینوف مخاطب رادیو قزاقی از قزاقستان

باید با وضوح کامل بیان کرد که تهدید اصلی برای آزادی، دموکراسی، صلح، ایالات متحده است. به خاطر حفاظت از جهان و مردم جهان،  باید به طور قاطع حمله ترامپ را علیه مردم  برادر سوریه محکوم کنیم. آنها به بهانه کاربرد سلاح های جمعی انبوه به عراق حمله کردند و  امروز را تحت همان بهانه موشک های خود به سوریه روانه کردند.

 


 

 

ارد ۱۱, ۱۳۹۷ ۱۲:۵۶ Asia/Tehran
کامنت