• گلچینی از نظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون ادامه راهپیمایی بزرگ \\\\\\\"بازگشت\\\\\\\" فلسطینیان

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی نقطه نظرات خود را پیرامون ادامه راهپیمایی بزرگ "بازگشت" فلسطینیان بیان داشتند که به تعدادی از آنها اشاره می شود.

 

خفره لئال مخاطب رادیو اسپانیایی از شیلی

مردم فلسطین سرزنده تر از هر زمان دیگر،  با قدرت هر چه تمام برای بازپس گیری سرزمینهای خود شرافتنمندانه تلاش می کنند. آنها در این راه قربانی اتحاد بین صهیونیسم و حامیان امریکایی شان هستند . ملت فلسطین هر روز بیش از گذشته، علیرغم سیاستهای نسل کشی اسرائیل در سرزمینهای اشغالی  در صحنه حضور می یابند . این جوانان ، زنان و مردان فلسطینی هستند که در نوار غزه به میدان آمده اند . مردم الخلیل ، هربرون و  مردم سایر سرزمینهای اشغالی از رنجهایی که شهرک نشین ها و سربازان صهیونیستی برایشان وارد می کنند به ستوه آمده و به میدان آمده اند.

 

پابلو آنتونیو از امریکای جنوبی

روزنامه هاآرتص اسرائیل در واکنش به وقایع اخیر در سرزمینهای اشغالی اعلام کرده است: جنایت بخشی از سیاستهای رژیم صهیونیستی برای از میان برداشتن خطر فرضی است که ایشان ادعا می کنند از سوی مردم فلسطین متوجه امنیت آنهاست. متاسفانه عکس العمل دنیا در برابر این اقدامات جنایتکارانه این است که اسرائیل در انجام این کشتارها کاملا مصونیت قضایی دارد و هیچ کس این رژیم را زیر سئوال نخواهد برد.

 

خوان اچاوریا از اسپانیا 

اسرائیل از حمایتهای امریکا و ناتو و همه کشورهای دنباله رو آنها  برخوردار است. به نظر من تنها  یک ائتلاف بین المللی علیه اسرائیل  و حامیان این رژیم می تواند صلح و ثبات را برای جهان به ارمغان آورد.

 

هاکان جانتکین مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ایغدیر ترکیه

راهپیمایی بازگشت فلسطینیان که با شکوه هر چه تمام تر برگزار می شود، پایه های رژیم غاصب صهیونیستی را به لرزه درآورده است. ادامه این همبستگی بین مردم فلسطین می تواند آزادی نهایی را به فلسطینیان به ارمغان آورد.

 

امید ییلدیز مخاطب رادیو ترکی استانبولی از استانبول ترکیه

مردم مسلمان منطقه باید با حمایت های مداوم خود از مردم فلسطین، وحدت بین خود را تقویت کنند. امروز مسئله فلسطین اساسی ترین مسئله مسلمانان است و مسلمانان باید به مسئله فلسطین اولویت دهند.

 

حسین کاران مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ارزروم ترکیه

راهپیمایی باشکوه مردم مظلوم فلسطین و سینه سپر کردن آنها در مقابل گلوله های دشمن، رسم دلاوری، شجاعت و عشق به آرمانهای متعالی انسانی را به روشنی به تصویر کشیده است.

 

سالم محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 حضور مردم فلسطین در راهپیمایی بازگشت و استمرار این تظاهرات نشان داد که مردم فلسطین علیرغم سرکوب شدید رژیم صهیونیستی همچنان استوار و محکم ایستاده اند و از حقوق خود دفاع می کنند.

 

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

 روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی که هر روز جنایات جدیدی علیه مردم مظلوم فلسطین روا می دارد، باعث تأسف است. مردم آزاده وصلح طلب جهان باید موضع محکمی علیه اسرائیل اتخاذ کنند و دادگاه بین الملل باید اسرائیل را به خاطر کشتار مردم مظلوم فلسطین محاکمه کند. در واقع دفاع از مردم ستمدیده فلسطین وظیفه دینی مسلمانان و آزادگان جهان است. ما از مواضع جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم فلسطین حمایت می کنیم.

 

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا  بروندی

 جمهوری اسلامی ایران همواره حامی مردم مظلوم فلسطین بوده است. مردم فلسطین باید نسبت به توطئه های سران رژیم آل سعود که همدست اسرائیل هستند، هوشیار باشند.اسرائیل به این مسأله آگاه است که توان مقابله با ایران را ندارد پس بهتر است به تهدیدهای خود علیه ایران خاتمه دهد. ایران اکنون به قدرت منطقه تبدیل شده است و این مسأله ای است که موجب نگرانی آمریکا، اسرائیل و هم پیمانانشان شده است.

 

الحاجی علیو مخاطب رادیو هوسا از نیجریه

چندین هفته است که فلسطینیان برای دستیابی به حقوق واقعی خود، راهپیمایی بازگشت را انجام می دهند و متاسفانه از طریق رادیو هوسا  متوجه شدم که نیروهای رژیم صهیونیستی با خشونت با آنها برخورد کرده اند و تا امروز تعداد بسیاری از آنها کشته و مجروح شده اند. به راستی چرا جوامع بین الملل در خصوص چنین جنایتی برخورد جدی با اسرائیل نمی کنند؟

 

بلو ریچیفا مخاطب رادیو هوسا از غنا

دست یابی فلسطینیان به سرزمین های اجدادی  خود که توسط رژیم صهیونیستی اشغال شده است، حق مسلم آنهاست  .

 

یوسف تیگیرماس مخاطب رادیو هوسا از نیجر

تظاهرات "بازگشت" و به منظور دفاع از حق بازگشت آوارگان  به سرزمین  اجدادی حق واقعی فلسطینیان است. شایسته است در چنین شرایطی که خشونت ها علیه آنها شدت گرفته، همه کشورهای اسلامی برای دفاع از آنها متحد شوند و در رسیدن به هدفشان آنها را یاری کنند .

 

الحسن ادامو مخاطب رادیو هوسا از نیجریه

امیدوارم به زودی شاهد دستیابی فلسطینیان به سرزمین اجدادی شان باشیم و با هم این روز بزرگ را جشن بگیریم  و از خدا می خواهم مردم مظلوم فلسطین را یاری نماید تا به زودی به حقوق مسلم خود دست یابند و از برادران فلسطینی خود می خواهم  در راهی که در پیش گرفته اند، صبورباشند و مقاومت نمایند.

 

 عبدالمومن یاجی مخاطب رادیو هوسا ازکشور  نیجریه

در طی این چند هفته خبرهای بسیاری در خصوص خشونت علیه فلسطینیان از طریق رسانه ی شما شنیدم. من از همه برادران و خواهران خود در فلسطین می خواهم که به تظاهرات هفتگی خود ادامه دهند و صبور باشند تا انشاالله به حق و حقوق واقعی خود دست یابند.

 

ادامو مودیبو مخاطب رادیو هوسا از نیجریه

تغییرات در  فلسطین پس از سخنان دونالد ترامپ برای تغییر سفارت آمریکا از تل آویو به شهر بیت المقدس شتاب گرفته است و مردم فلسطین با تحصن وبرگزاری راهپیمایی "بازگشت" طی چندین هفته اخیر  اعتراض و خشم خود را نسبت به چنین تصمیمی نشان می دهند و خواستار حق مسلم خود و آزادی بیت المقدس هستند . امیدوارم خداوند در دستیابی حق واقعی شان  به آنها کمک کند .

 

             فاطمه مخاطب رادیو ملایو از بندر لامپونگ اندونزی

به نظر من اگر جهان اسلام ، برای حمایت از مردم فلسطین متحد شوند، این بحران فلسطین حل خواهد شد. پناهندگان فلسطینی باید به وطن خود بازگردانده شوند. آنها باید یک رفراندومی که تمام سطوح جامعه فلسطین چه اعراب و غیر عرب و چه مسلمان و غیر مسلمان شامل می شوند برای تعیین سرنوشت میهن خود را عادلانه برگزار کنند و یک دولت مستقل فلسطینی که اشغال رژیم صهیونیستی اسرائیل را پایان داد،ایجاد کنند. برای انجام این کار نیاز به حمایت همه مسلمانان، کشورهای عرب و سازمان ملل متحد است. اگر مسلمانان و اعراب متحد شوند و رژیم صهیونیستی را تحریم کنند، اسرائیل به طور خودکار از بین خواهد رفت.

 

 

محمد دوام خالط مخاطب رادیو ملایو از شهر مدان اندونزی

 

اقدامات محکم برای پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی علیه شرکت کنندگان "راهپیمایی بزرگ بازگشت" باید انجام شود. دنیای اسلام باید متحد شوند و جنایات رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کنند. اما متاسفانه برخی از کشورهای مسلمان و عرب با اسرائیل همکاری می کنند. آنها در مورد جنایات رژیم صهیونیستی سکوت می کنند. اگر ما متحد باشیم، قوی هستیم و جهان اسلام قادر به از بردن اسرائیل و بازگرداندن حقوق مردم فلسطین است.

  •  

گیتا مخاطب رادیو ملایو از جنوب شرقی سلاوسی

پس گرفتن سرزمین فلسطین حق مطلق مردم فلسطین است. اگرچه کارهای زیادی نمی توانیم انجام دهیم، ولی حمایت از فلسطینیان در برابر رژیم صهیونیستیرا از طریق رسانه های اجتماعی به حداکثر ممکن انجام دهیم.یعنی جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان را در دنیا فاش کنیم.

 

 

             رودی هرتانا مخاطب رادیو ملایو از پمانگکات اندونزی

صلح در جهان، رویای همه مردم است. ما می توانیم تصور کنیم که چقدر مردم فلسطین درد و رنج می کشند و از همه حقوقشان محروم شدند. روز به روز زمین آنها کوچکتر می شود. راه حل عاقلانه این است که سازمان ملل وارد شود و برای بازگرداندن حقوق فلسطینیان که اسرائیل آن را غارت کرده اند. مداخله کند. امیدوارم استقلال مردم فلسطین واقعا تحقق پیدا کند.

 

 

عبد الراشد موسی مخاطب رادیو ملایو از شهر دپاک اندونزی

اسرائیل یک موجودی است که دشمن همه انسانهای عاقل است. فلسطینیان یک ملت مظلوم هستند که از حق و حقوقشان دفاع می کنند. آنها باید توسط تمام ملت هایی که به بشریت احترام می گذارند، حمایت شوند. ما از"راهپیمایی بزرگ حق بازگشت" حمایت می کنیم.

 

              فاضل چنیاگا مخاطب رادیو ملایو

هیچ راهی برای پس گرفتن سرزمین فلسطین به جز جنگ و مبارزه وجود ندارد ، چرا که مذاکراتی که سالها صورت گرفته است، بی نتیجه بوده است. سازمان ملل به عنوان یک نهاد جهانی غیر قابل اعتماد است،  چرا که ایالات متحده آمریکا، قدرت وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد را دارد. بنابراین، مردم فلسطین برای مبارزه با رژیم صهیونیستی باید سلاح های قوی داشته باشند.

 

 

دیان یولیاستوتی مخاطب رادیو ملایو

رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطین را اشغال کرده است و مردم فلسطین باید  وطن و سرزمین خودشان را آزاد کنند و از استقلال آن دفاع کنند. ما باید از فلسطینیان حمایت کنیم زیرا ما اشغالگری را  نمی پذیریم. ما هر نوع استعمارگری را رد می کنیم.

 

 

      مهدی اسگاف مخاطب رادیو ملایو از شهر امبان

  • راهپیمایی بزرگ حق بازگشت" می تواند یک پدیده ترسناک برای رژیم صهیونیستی باشد. ما امیدواریم که قدرت مردم فلسطین برای ادامه مبارزه با رژیم صهیونیستی بیشتر باشد تا اسرائیل از زمین پیامبران نابود شود.
  •  

هاری سنتاسا مخاطب رادیو ملایو از شهر جمبر

 

استقلال فلسطینی ها حق مطلق آنهاست. در طول این مدت، آنهاتنها با استفاده از تجهیزات سادهمانند سنگ در برابر اشغال صهیونیست هاایستاده اند. با این وجود، من اعتقاد دارم که استقلال فلسطین به زودی با حمایت مسلمانان اندونزی و سراسر جهان به دست خواهد آمد.

 

         نور هفنی نصیر مخاطب رادیو ملایو از شهر بوکیت تینگگی

       بیائید فلسطینی ها را کمک کنیم تا  بتوانند به وطن خود بازگردند. مردم فلسطین برادران ما هستند. مسجد الاقصی مسجد ماست. انتظار نمی رود شورای امنیت سازمان ملل متحد          به فلسطین کمک کند. به نظر می رسد سازمان ملل متحد چشمان خود را  به رنج مردم فلسطین بسته است. بنابر این کشورهای مسلمان باید برای کمک به فلسطینی ها متحد شوند.

 

     مجاهد منو مخاطب رادیو ملایو از شهر بکاسی

     مسئله فلسطین مسئله بشردوستانه است. ما بعنوان انسان باید با همدیگر همبستگی داشته باشیم به ویژه برای فلسطینی ها و دیگر مردم ستمدیده در جهان. راهپیمایی بزرگ حق            بازگشت برای رژیم صهیونیستی بسیار ترسناک است. بیائید از این  راهپیمایی صلح آمیز حمایت کنیم و حداقل آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنیم.

 

محمد سومان غازی مخاطب رادیو بنگلا از  بنگلادش 

حساب اسرائیل، عربستان و آمریکا از همه جداست. چون اینها  دشمنان اصلی مسلمانان هستند. زیرا کشتن مسلمانان را دوست دارند. به همین علت در راهپیمایی بازگشت فلسطینیان شلیک می‌کنند و مسلمانان را هر روز می‌کشند.

 

محمد شاهید الزمان مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

به خاطر اقدام منافقانه عربستان، امروز اسرائیل هر روز مردم بی‌گناه فلسطین را می‌کشد و اجازه راهپیمایی را هم نمی‌دهد. مسلمانان از دست این کشور در امان نیستند. اگر خداوند بخواهد رژیم اسرائیل از بین می رود.

 

مخاطب رادیو ایتالیایی

درخصوص تقدیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی از نظامیان این رژیم درکشتار فلسطینیان در نوار غزه،  باید گفت نتانیاهو به اتهام جنایت علیه بشریت باید محاکمه بین المللی و به اعدام محکوم شود.

 

معظم اعظمی مخاطب رادیو هندی

زنده باشید برادران فلسطینی ، انشاالله پیروز خواهید شد.

 

 

ارد ۱۹, ۱۳۹۷ ۱۱:۱۸ Asia/Tehran
کامنت