• ویژه برنامه های رادیو بنگلا در ماه رمضان

برنامه های ویژه ماه رمضان از ابتدای این ماه مبارک از رادیو بنگلای معاونت برونمرزی در حال پخش است.

رادیو بنگلای معاونت برون‌مرزی ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال را در قالب‌های جدیدی ارائه کرده است.

مجتبی ابراهیمی مدیر رادیو بنگلای معاونت برون‌مرزی دراین باره گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، رادیو بنگلای برون‌مرزی، برنامه‌های هفتگی خود را با محوریت رمضان طراحی و پخش می‌کند.

برنامه بهداشت و سلامتی با موضوع بهداشتِ تغذیه در ماه مبارک رمضان از جمله برنامه‌های پُرمخاطب این رادیو است که کارشناسان پزشکی منطقه درباره روش‌های تغذیه‌ای در ایام رمضان به گفتگو می‌پردازند. همچنین ویژه برنامه کودک و نوجوان با مشارکت کودکانِ بنگلا زبان در موضوع رمضان و کودکان، تولید شده که از آیتم‌های متنوع  و جذابِ سرودخوانی و پرسش و پاسخ برخوردار است.

وی تصریح کرد : تعداد 30 برنامه ویژه روزهای ماه مبارک رمضان هر روز با مرور فضیلت‌های ماه رمضان و مصاحبه با کارشناسان دینی منطقه، در این رادیو تولید و پخش می‌شود.

شرح ادعیه روزانه ماه رمضان با استفاده از نوای قاریان ایرانی، همچنین مناجات‌خوانی به زبان بنگلا، از دیگر آیتم های این برنامه است.

ابراهیمی همچنین درخصوص میزان استقبال مخاطبان رادیو بنگلا از برنامه های مذهبی گفت: پیوندهای دینی و مشترکات فرهنگی ایران و بنگلادش، بستر مناسبی برای اشاعه فعالیت‌های قرآنی و فرصتی مناسب برای به اشتراک گذاشتن برنامه‌های متنوع قرآنی برای رسانه‌ها فراهم آورده است.

 

خرد ۰۶, ۱۳۹۷ ۰۹:۵۴ Asia/Tehran
کامنت