• گلچینی از نظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون سکوت مجامع و کشورهای اسلامی درقبال جنایات اسرائیل

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی نظرات خود را پیرامون سکوت مجامع و کشورهای اسلامی نسبت به جنایات اسرائیل بیان داشتند که به تعدادی از آنها اشاره می شود.

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

سکوت سازمان ملل و مجامع بین المللی جهان در برابر ظلم و ستم رژیم صهیونیستی علیه مردم بی گناه فلسطین مسأله ای شرم آور است که هر چه زودتر باید خاتمه پیدا کند. کودکان بی گناه فلسطینی هر روز آماج حملات وحشیانه اسرائیل قرار می گیرند و مجامع بین المللی همچنان سکوت کرده اند.

 

سالم محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 مجامع بین المللی با سکوت خود در برابر جنایات وحشیانه اسرائیل بر حمایت خود از این رژیم خونخوار مهر تأیید می زنند. کشورهای اسلامی جهان باید نسبت به این قضیه اقدام جدی اتخاذ کنند.

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

 اسرائیل هم پیمان اصلی آمریکا و حامی گروه های تروریستی است و در واقع این دو با ایجاد گروه های تروریستی قصد دارند مسلمانان را نابود کرده و کشورهای اسلامی را تحت سلطه خود در آورند.

 

محفوظ سالم مخاطب رادیو سواحیلی از شهر پمبا تانزانیا

 مسأله فلسطین، مسأله همه جهان اسلام است و سازمان های اسلامی باید هر چه سریع تر برای حل این مسأله و نجات مردم مظلوم فلسطین راهکار اساسی پیدا کنند.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا

 مسلمانان جهان باید راهپیمایی روز قدس امسال را هرچه با شکوه تر برگزار کرده و حمایت خود از مظلومیت مردم فلسطین را یکصدا فریاد بزنند امّا در عین حال باید بدانند که دفاع از فلسطین فقط با شعار دادن و راهپیمایی حل نمی شود، بلکه کشورهای اسلامی باید برای حل مسأله فلسطین تصمیمات جدی اتخاذ کنند و مردم مظلوم فلسطین را از ظلم و ستم رژیم صهیونیستی نجات دهند.

 

علی اینجه مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ازمیر

سکوت مجامع و کشورهای اسلامی در قبال جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی بر علیه مردم مظلوم فلسطین، باعث گستاخی بیش از پیش صهیونیست ها شده است. اشغالگران صهیونیستی با استفاده از مواضع منفعلانه کشورهای مسلمان جنایات خود علیه فلسطینیان را روز بروز افزایش می دهند.

 

جیدا اونال مخاطب رادیو ترکی استانبولی از آنکارا ترکیه

کشورهای مسلمان منطقه تنها با اتحاد و همدلی می توانند مانع جنایات اسرائیل در منطقه شوند. اسرائیل یک غده سرطانی است که وجودش باعث ناامنی و بی ثباتی در منطقه شده است.

 

احمد ییلدیز مخاطب رادیوترکی استانبولی از استانبول ترکیه

تنها راه نجات مردم فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونیستی مقاومت و ایستادگی است. مهمترین فاکتور در ادامه مقاومت مردم فلسطین حمایت  همه جانبه کشورها و نهادهای اسلامی از مردم مظلوم فلسطین می باشد.

 

 خوان اچاوریا  مخاطب رادیو اسپانیایی از اسپانیا

جهان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کرده است و این رژیم غاصب اقدامات خود را در سایه حمایتهای امریکا و ناتو انجام می دهد . سران اسرائیل از این موضوع اطمینان دارند که  از سوی جامعه جهانی بر جنایات شان سرپوش گذاشته خواهد شد و کسی آنها را به خاطر این نسل کشی علیه مردم فلسطین مجازات نخواهد کرد. رهبران صهیونیست اطمینان دارند که با وجود قدرت نظامی شان کسی را یارای مقابله با جنایاتشان نیست.

 

خوسه لوییس کورکوئرا مخاطب رادیو اسپانیایی از اسپانیا

علی رغم اعتراضات بین المللی که این روزها علیه جنایتهای اسرائیل در غزه صورت می گیرد و این که مردم زیادی در اعتراض به این موضوع در شهرهای مختلف جهان راهپیمایی می کنند ، متاسفانه کسانی که در راس هستند و قدرت را در دست دارند هیچ کاری برای حل این مسئله فلسطین انجام نمی دهند.

 

یونس احمد مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

بعضی کشورها خصوصاً عربستان برای نگاه داشتن قدرت خود با اسرائیل همدست شده اند. به این خاطر در مقابل جنایات اسرائیل سکوت کرده اند. برای این کشورها حفظ دین مهم نیست. قدرت مهمتر از همه چیز است. قدس حق مسلمانان است ولی آمریکا و اسرائیل با زور از مسلمانان گرفته اند. آنها مسلمانان بیگناه را می کشند. از سوی دیگر، آنچه اسرائیل انجام می دهد، کار بسیار کثیفی است. آنها باید توسط اتحاد تمام مسلمانان جهان نابود شوند.

 

محمدمهدی حسن مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

در مقابل جنایت اسرائیل، کشورهای اسلامی ازجمله عربستان سکوت کرده است. چون برای او تنها قدرت مهم است. تمام مسلمانان جهان وظیفه دارند علیه اقدامات اسرائیلی ها حرکت کنند. انشاالله هرچه زودتر اسرائیل و همدستانش ازبین بروند.

 

سید معصوم رضا مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

عربستان و مصر جزء کشورهای اسلامی هستند ولی همگی می دانیم که با اسرائیل همکاری می کنند. اسرائیل هر کاری انجام می دهد، این کشورها آنرا تائید و با او همکاری می کنند. و در صورت لزوم علیه مسلمانها به جنگ برمی خیرند. متاسفانه این دو کشور نسبت به مسلمانان هیچ مسئولیتی ندارند.

 

ضیاء الرحمن مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

دین اسلام همگان را  دعوت به صلح و آرامش می کند. ولی آن کشوری که خود ادعای مسلمانی می کند، عملاً کاری برای حل مشکلات مسلمانان انجام نمی دهد، این کشورها از جمله عربستان، از قرآن درس نگرفته است. به این خاطر راه حسادت، خشونت و جنگ را انتخاب کرده است. ومتاسفانه در مقابل جنایات اسرائیل نیز سکوت می کنند.

 

ابو بتول مخاطب رادیو عربی از عراق

جای تعجبی نیست وقتی می بینیم که تمام این مجامع بین المللی گوش به فرمان رژیم صهیونیستی عمل می کنند و از این بابت پولهایی را برای خود اختصاص می دهند آن هم با اجازه دادن به رژیم غاصب اسرائیل در کشتار مردم بی دفاع فلسطین و به خاک و خون کشیدن آنان.

 

 احمد المحمود مخاطب رادیو عربی ازعراق

سکوت سازمانها و مجامع بین الملل در قبال جنایتهای وحشیگرانه رژیم صهیونیستی  و بازداشتهای ظالمانه در حق مردمان بی دفاع فلسطین حقیقتی غیر قابل انکار را به اثبات می رساند که این سازمانها و مجامع بین الملل به طور کامل از اهدافی که بدین خاطر تشکیل شده، خیلی دور هستند مانند دفاع از حقوق بشر و حمایت از آزادی های فردی و در حقیقت اینها سازمانهای مزدوری هستند که انگ رژیم غاصب صهیونیستی بر آنها زده شده است. و لذا برخی از سران کشورهای عربی و اسلامی از این جنایتهای رژیم صهیونیستی علیه مردم ستمدیده فلسطین حمایت می کنند.

 

استاد عارف مخاطب رادیو عربی از یمن

سکوت مجامع بین المللی  و سران برخی از کشورهای مرتجع در منطقه در قبال جنایتهای رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین ، نوعی تبانی و همدستی با این تجاوزگران جنایتکار است و اینان باید در دادگاه جنایتهای جنگی مورد محاکمه قرار بگیرند.

 

محمد عبد الکریم مخاطب رادیو عربی از قطیف

تا زمانی که دلارهای نفتی عربستان و برخی از سران کشورهای مرتجع عربی در حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی وجود داشته باشد ، این مجامع بین المللی راه سکوت را در مقابل جنایتهای این رژیم علیه مردم ستمدیده فلسطین اختیار خواهند نمود. به امید روزی که وجدان جهانیان از خواب غفلت بیدار گردد  و در مقابل ظلم و ستم زورگویان و چپاول گران ایستادگی و مقاومت کند .

 

احسان مکرم مخاطب رادیو انگلیسی از آفریقا

در این جهان همه چیز فانی و ناپایدار است. ظلم آمریکا و اسرائیل نیز همینطور. آنها دیر یا زود به سزای اعمال خود خواهند رسید.

 

 

خرد ۰۹, ۱۳۹۷ ۱۰:۰۵ Asia/Tehran
کامنت