اداره کل شبه قاره و شرق آسیا با تنوع حوزه مخطبانش برای ایام سوگواری خرداد و روز قدس ویژه برنامه های را تهیه و تدارک دیده است.

اداره کل شبه قاره و شرق آسیا به مناسبت شبهای قدر، شهادت امام علی (ع)، سالروز رحلت ملکوتی امام (ره) و روز قدس ویژه برنامه هایی را بر روی آنتن می برد.

رادویو بنگلا سه ویژه برنامه 15 دقیقه ای به مناسبت شب قدر پخش خواهد کرد . در این برنامه در خصوص  فضائل شبهای قدر با کارشناسان مذهبی بنگلا زبان، مصاحبه و گفتگو شده است. برای مراسم ارتحال امام (ره) نیز یک ویژه برنامه 15 دقیقه ای تهیه شده که پخش خواهد شد. به مناسبت روز قدس نیز دو ویژه برنامه تدارک دیده شده است.

رادیو ملایو ویژه برنامه ارتحال حضرت امام (ره)، برنامه ای با ساختار گفتگومحور با حضور کارشناسان درباره ارتحال امام (ره) از برنامه های رادیو ملایو است. برای ایام شب قدر نیز رادیو ملایو از تولیدات گروه معارف برونمرزی استفاده می کند. همچنین یک ویژه برنامه به مناسبت روز قدس و برنامه "ما و شنوندگان" که نظرات شنوندگان خود را درباره روز قدس پخش می کند.

رادیو پشتو یک ویژه برنامه مختص رحلت امام (ره) که درچهاردهم خرداد پخش می شود. همچنین یک برنامه در تاریخ پانزدهم خرداد به مناسبت قیام مردمی پانزدهم خرداد پخش می شود. در سالروز شهادت حضرت علی (ع) نیز یک ویژه برنامه پخش می شود و همچنین مصاحبه با شخصیت های دینی و آیت عظام در افغانستان و کارشناسان مذهبی در باره شب قدر از دیگر برنامه های رادیو پشتو است.

همچنین به مناسبت روز قدس دو ویژه برنامه و مصاحبه با کارشناسان از دیگر برنامه ای رادیو پشتو است. 

رادیو ژاپنی ویژه برنامه شب قدر با عنوان "با علی در رمضان" که در آن گزیده ای از وصایای حضرت علی (ع) را برای مشتاقان و عاشقان آن حضرت تشریح می کند. ویژه برنامه ارتحال امام (ره) که برنامه 12 دقیقه ای است و همچنین مصاحبه با ساوادا روحانی ژاپنی که درباره ویژگی های حضرت امام (ره) صحبت می کند.

 

خرد ۱۳, ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶ Asia/Tehran
کامنت