• گلچینی از نظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون سالگردارتحال حضرت امام خمینی(ره)

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی به مناسبت سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی نقطه نظرات خود را بیان نمودند که به بخشهایی از آنها اشاره می شود.

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا

 به عقیده من امام خمینی یکی از شخصیتهای بزرگ جهان است که نه تنها در دنیای اسلام بلکه در سراسر جهان به خصوص برای مردم مظلوم و مستضعفین جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. پیروی از رهنمودهای امام خمینی(ره) چراغ هدایت و راهگشای مشکلات مسلمانان و آزادگان جهان است.

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

امام خمینی(ره) مصداق حقیقی یک انسان کامل است. ایشان فردی مثال زدنی است که الگویی برای رهبران مسلمان و غیر مسلمان جهان به شمار می رود.

 

عیدی ابراهیم استامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

امام خمینی(ره) شخصیتی بی نظیر بودند که در عصر کنونی، فردی با خصوصیات ایشان وجود نداشته است و این مسأله ای است که حتّی غربی ها علیرغم دشمنی شان با ایران به آن اعتراف کرده اند.

 

اسماعیل خمیس مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا

 جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و توسعه امروز خود را مرهون مبارزات خستگی ناپذیر امام خمینی(ره) است. در حقیقت بدون وجود امام خمینی(ره) امروز شاهد ایرانی مقتدر نبودیم. ایشان با ظلم ستیزی خود مردم ایران را به حقوق اساسی خود آگاه نمودند.

 

 

علی مسعود مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا

 امام خمینی (ره) حمایت از مظلومان و مقابله با ظلم و استعمار ستیزی در هر گوشه از جهان را از جمله آرمان های انقلاب اسلامی می دانست.

 

هنریکه خوسه دانتاس فلینتو مخاطب رادیو اسپانیایی از برزیل 

امام خمینی یک الگو برای ملت ایران به شمار می رود. تلاشهای ایشان باعث گردید انقلاب اسلامی ایران تا به امروز مستدام باقی بماند . امام خمینی شخصیتی بسیار مهم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده است و افکار و تعالیم ایشان همچنان زنده و پایدار باقی مانده است


  ادان گونزالس مخاطب رادیو اسپانیایی از ونزوئلا

امام خمینی نشانه ای نمادین از  انقلاب اسلامی ایران است و ما همیشه چهره نمادین ایشان را  در مطبوعات و رسانه ها در ذهن داریم. . در غرب سعی کردند این شخصیت عظیم را در تاریخ معاصر جهان نابود کنند، اما دستاوردهای امام هرگز کاهش و یا  از میان نرفته  است. امام خمینی پس از بازگشت به ایران پایه های جمهوری اسلامی را در سال 1979  در این کشور بنا نهاد. تصاویر استقبال مردم از ایشان نشان از شور و هیجان مردم نسبت به این شخصیت عظیم دارد.سرانجام حق حاکم شد و حکومت پهلوی جنایتکار سقوط کرد. انقلاب اسلامی  به یک مرجع مهم برای همه کسانی که برای به دست گرفتن سرنوشت خود و سرنگونی امپریالیسم یا سلطه بیگانه مبارزه می کنند، مبدل گردید .در حالی که  بیست و نه سال از رحلت امام خمینی می گذرد ما همچنان به امام خمینی به عنوان پایه گذار جمهوری اسلامی ایران احترام می گذاریم

 

صبحی عبد الحمید مخاطب رادیو عربی از اردن

به درستی که امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، اسلام را از انزوا نجات داده و توانستند جهان اسلام را از خواب بیدار کنند و به مسلمانان حیات جدیدی ببخشایند.

 

ابو بتول مخاطب رادیوعربی  از عراق

امام خمینی (ره) فرزند مشهور اسلام بود. او در امر نشان دادن راه درست به نسل های حاضر و آینده مسلمانان سهم بسزایی داشته است.

 

خانم ام محمد مخاطب رادیوعربی از بحرین

امام خمینی کبیر (ره ) رهبر بزرگی بودند که با ایمان و اعتقاد توانستند انقلاب ایران اسلامی را به پیروزی رسانده و رژیم شاهی را سرنگون سازند.

 

علا الخمیس مخاطب رادیو عربی از قطیف – عربستان

امام خمینی کبیر (ره) فقط متعلق به کشور و مردم ایران نیست . تمام محرومان دنیا چه مسلمان و چه غیر مسلمان او را نجات دهنده ی خود می دانند.

 

جرنی ادی ونک سا مخاطب رادیو ملایو از شهر جاکارتا

 وقتیکه امام خمینی(ره) رژیم شاه پهلوی را که دست نشانده آمریکا بود سرنگون کرد، خیلی از مردم مسلمان در کشورهای اسلامی خوشحال شدند مخصوصا" بنده. در آن هنگام امام خمینی به یک رهبر قهرمان تبدیل شده بود. عکسهای امام خمینی به عنوان یک شخصیت برجسته اسلامی و دینی در بازارها بفروش می رسید. خیلی از مردم مسلمان از انقلاب ایران استقبال کردند و من خودم عکس امام را می خریدم ،در حالیکه من می دانستم که او رهبر شیعیان است ولی شیعه بودنشان برایم اهمیتی نداشت و آن چیزی که برایم مهم است این است که ایشان اولین رهبر اسلامی بوده که در برابر استکبار جهانی ایستاده و دست نشانده آمریکا را سرنگون کرده است.

 

فرناندو سونوچویو مخاطب رادیو ملایو از شهر بانیو وانگی

امام خمینی(ره) مدافع عدالت بشریت است، قدرتهای استکبار، منافع بشریت را زیرپا گذاشتند و مستضعفین نتوانستند در برابر ظلم مستکبرین ایستادگی کنند، ولی با حضور امام خمینی(ره) قدرتهای استکباری سرنگون شدند، ایشان همچون نوری ظهور کردند که نجات دهنده مستضعفین باشند.خداوند ایشان را رحمت فرماید که زندگی خود را در راه انقلاب و اسلام فدا نمود.

 

یاهایا مخاطب رادیو ملایو از شهر بالی

امام خمینی(ره) نظام دموکراتیک را بطور کلی رها نکردند ولی ایشان توانستند یک نظام دموکراتیک با نظام تئوکراسی(مردم سالاری دینی) را در هم بیامیزند. امیدواریم با تلفیق این دو، نظام جمهوری اسلامی ایران بتواند مملو از رفاه و آسایش و آرامش و امنیت باشد. امام خمینی(ره) ثابت کرد که دنیا فقط نظام دموکراسی نیست.

 

ای ایف شریف الدین مخاطب رادیو ملایو

من به امام خمینی(ره) افتخار می کنم چون که ایشان توانستند با هدایت مردم ایران، نظام پهلوی و شاهنشاه را سرنگون سازند.

 

   آتیکه بافاقی مخاطب رادیو ملایو

امام خمینی(ره) یک شخصیت بزرگ و دارای فضایل اخلاقی بودند که توانستند تمدن جهان اسلام را به سمت راه درست هدایت کنند و نظام اسلامی بر اساس قرآن و روایت اهل بیت را معرفی نمودند. امام خمینی(ره) ملت های مستضف را راهنمایی می نمود تا جرأت داشته باشند در برابر زورگویی و استکبار جهانی ایستادگی کنند. امام خمینی(ره) توانستند دین اسلام را به عنوان دین کامل به جهانیان معرفی کنند. امام خمینی(ره) توانستند حقوق زنان مسلمان را حفظ کنند. امام خمینی (ره)توانستند سیاست روشن و شفاف و اسلامی به وجود بیاورند.

 

 

مولانا عابد حسین شاکری مخاطب رادیو پشتو و عالم برجسته ایالت خیبر پشتونخوا پاکستان

امام خمینی به هدف ، راه وملت خود ایمان داشتند ، لذا ما مشاهده می کنیم که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز در دوران جمگ تحمیلی هشت ساله نیز ایشان ثابت قدم ماند و تا به امروز از سوی امریکا و غربی ها علیرغم ایجاد مشکلات ، جمهوری اسلامی ایران ثابت قدم مانده است. امام خمینی ره) نیز در فرمایشات خود از مسلمانان جهان می خواستند که در مناطق و کشورهای خود بر اساس عقاید خود برای انقلاب تلاش کنند  البته باید اشاره کنم که برخی فکر می کردند که امام خمینی خواهان این است که انقلاب خود را  به دیگر کشورها براساس فقه خود صادر کند در حالیکه چنین نبوده بلکه حضرت امام خمینی (ره) بر این بودند که همه در کشورهای خود بر اساس اصول و فقه خود انقلاب کنند ، اما برخی دشمنان اسلام و انسانیت هم این خطر را احساس کردند که انقلاب اسلامی ایران در این شرایط سخت نیز انقلاب خود را پیش می برد لذا ترسیدند که اگر در چند کشور اسلامی دیگر نیز چنین انقلابی بوجود بیاید ، برای آنها بسیار خطرناک خواهد بود ، امروز توسط ایران اسلامی ، قدرت امریکا به چالش کشیده شده است در حالیکه خود را ابرقدرت جهان می داند ، بنا بر این امریکا و متحدان وی همواره احساس خطر می کنند حال آنکه خداوند متعال خودش از انقلاب اسلامی محافظت کرده است .

 

وحید مژده مخاطب رادیو پشتو و خبرنگار ونویسنده معروف افغانستان

به نظر من امام خمینی(ره) اولین شخصیت بودند که چهره اصلی آمریکا را به جهانیان نشان دادند، در شرایطی که در جهان افراد کمی می دانستند که امریکا در جهان چه اهدافی دارد. امام خمینی فرمود که امریکا شیطان بزرگ است و امروز بعد از چهل سال مسلمانان جهان بخوبی می دانند که واقعا حرف امام که "امریکا شیطان بزرگ است"، درست می باشد. امام خمینی افراد و کشورهایی را که به  امریکا کمک می کردند، هم شیطان می خواند و می فرمود کسانی  که به امریکا کمک می کنند، دشمن مسلمانان هستند. امروز این امر به یک واقعیت عینی تبدیل شده است.  وازطرف دیگر تمام کسانی که می خواستند به عناوین مختلف این انقلاب را منحرف سازند، شکست خوردند. امام خمینی با شخصیت والا و بی نظیرخود، نظامی را  بنا نهاد که با رفتن افراد و شخصیتها از راه خود منحرف نشد. به نظر من  این کار بزرگی بود و هر چه بیشتر از زمان انقلاب اسلامی ایران می گذرد، عظمت و بصیرت امام خمینی(ره) برجهانیان آشکارتر می شود.

 

 

خرد ۱۳, ۱۳۹۷ ۱۵:۵۸ Asia/Tehran
کامنت