• گلچینی ازنظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون بازتاب راهپیمایی روز جهانی قدس

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که مصادف با روز جهانی قدس است، جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی نقطه نظرات خود را در خصوص راهپیمایی روز قدس بیان داشتند که به برخی از آنها اشاره می شود.

عابد رضا مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

قدس باید از دست اسرائیل پس گرفته شود. ما مسلمان‌ها تا وقتی‌که قدس آزاد نشود، ساکت نمی‌ نشینیم. قدس حق مسلمان‌ها است. اعتراض مسلمان‌ها باید ادامه پیدا کند. اسلام دین آرامی است وهمگان را به صلح و آرامش دعوت می‌کند.

 

مصطفی راج مخاطب رادیو بنگلا از مالزی 

قدس را اسرائیل با زور از مسلمانان گرفته است. برای گرفتن حق مسلمانان فلسطین، همه باید تظاهرات کنند. فلسطین حق مسلمانان است. ولی به خاطر چاپلوسی برخی کشورهای اسلامی از جمله عربستان، فلسطین مظلوم تر واقع ‌شده است. عربستان برای نگاه ‌داشتن قدرت خود با اسرائیل همدست شده و بدین خاطر در مقابل جنایات اسرائیل سکوت کرده است. برای این کشورها دین مهم نیست. قدرت مهم‌تر از همه‌چیز است. و دراین مسیر مسلمانان بی‌گناه را می‌کشند. 

 

تاپن خان مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

اسرائیل یک غده سرطانی در خاورمیانه است که کل این منطقه را آلوده می‌کند. آمریکا و انگلیس این کشور را از اروپا بیرون کرده بود. تظاهرات مسلمان‌ها باید ادامه پیدا کند. انشالله به یاری خدا قدس آزاد می شود. 

 

محمد امجد حسین مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

آن روزی که مسلمانان جهان متحد ‌شوند، همه مشکلات آنها حل خواهد شد. در روز قدس همه کشورها باید علیه اسرائیل شعار می‌دادند. ولی بعضی کشورها از جمله عربستان این کار را انجام نداد. این کشور به ظاهر اسلامی  است ولی متاسفانه همیشه با اسرائیل همکاری می کند.

 

 جامع اسلام بایزید مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

قدس هرچه زودتر باید از دست اسرائیل پس گرفته شود. ما نباید فقط شعار بدهیم، شعار دادن کافی نیست، باید حرف‌هایمان را عملی کنیم. اسرائیل باید از بین برود.

 

فهرور مخاطب رادیو ملایو

به نظر من برگزاری روز جهانی قدس یک گام فوق العاده است ، چون با برگزاری روز قدس امت اسلام به یاد فلسطین، القدس و مسجد الاقصی می افتند و مسئله فلسطین به عنوان مسئله اصلی دنیای اسلام است. بخاطر روز قدس مسلمانان به یاد مظلومیت برادرانشان در فلسطین می افتند و آنها به حمایت از فلسطین در مبارزه علیه رژیم صهیونیست برمی خیزند.روز جهانی قدس یک معضل بزرگ و ترسناک برای اسرائیل است.

 

اجنگ اصغر مخاطب رادیو ملایو از شهر گروت

محکومیت علیه آمریکا و اسرائیل که در روز قدس آن را فریاد می زنند، هنوز فقط یک اقدام تشریفاتی است و هنوز به درجه عمل نرسیده است مثل تحریم محصولات آمریکایی و اسرائیل. به همین خاطر ما باید همه محصولات آمریکا و اسرائیل را تحریم کنیم.

 

نور حفنی مخاطب رادیو ملایو از شهر بوکیت تینگی

پیرامون روز جهانی قدس من تازه متوجه شدم که ایران بنیانگذار و سردمدار برگزاری آن است. به نظر من همه کشورهایی که حامیان فلسطین هستند، باید این راهپیمایی را برگزار کنند تا کشورهای حامی اسرائیل بفهمند که همه دنیا جنایت اسرائیل علیه فلسطینیان را محکوم می کنند، من تعجب کردم که ایران به طور آشکار از فلسطین حمایت می کند و رژیم صهیونیست را محکوم می کند. به نظرم همه کشورهای اسلامی باید مثل ایران باشند و بصورت آشکار به فلسطینیان کمک کنند.

 

اندی عارفین مخاطب رادیو ملایو از شهر بندونگ

به نظر من راهپیمایی روز جهانی قدس باید تا پیروزی کامل فلسطین همه ساله ادامه داشته باشد. همیشه ما باید بگوئیم مرگ بر اسرائیل مرگ بر آمریکا و مرگ برانگلیس.

 

آقی بنگ جالی مخاطب رادیو ملایو

به نظر من روز جهانی قدس خیلی مهم است و باید تا روز استقلال کامل فلسطین ادامه یابد.

 

حسن قناعتلی مخاطب رادیو ترکی استانبولی و رئیس فدراسیون انجمن­های اهل ­بیت(ع) ترکیه

اینک بسیاری از مسلمانان جهان به این نتیجه رسیده­ اند که مسئله فلسطین مسئله ­ای است مرتبط با تمام مسلمانان و نه صرفا اعراب. در همین راستا تعیین آخرین روز جمعه ماه رمضان از طرف بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) به عنوان روز قدس، بار دیگر دقت­ها را معطوف به مسئله فلسطین اشغالی کرده است. مسئله فلسطین سالهای سال است که مانند آزمونی برای مسلمانان جهان است. حال این آزمون در برهه­ حساس خود به سر می­برد. با قدرت گرفتن جبهه مقاومت دیگر باید منتظر پیروزی های کارگشا در رابطه با مسئله فلسطین باشیم. اینها همه دست به دست هم داده است تا رژیم صهیونیستی هم از وجود چنین روزی در تقویم مسلمانان احساس نگرانی کند و به دنبال مقابله با آن باشد. ولی در نهایت این مسلمانان خواهند بود که در مسیری که امام راحل تعیین کرده است، قدم برداشته و با رهبری رهبر فرزانه جمهوری اسلامی ایران از این آزمون سربلند بیرون خواهند آمد.

 

علی انگین مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ازمیر ترکیه

راهپیمایی شکوهمند روز قدس در اکثر کشورهای اسلامی بویژه ایران و ترکیه، خون تازه ای را در رگهای امید مردم فلسطین تزریق کرده است. به امید پیروزی مردم مظلوم فلسطین

 

دانیال نایمانوف مخاطب رادیو قزاقی  از قزاقستان

تا زمانی که مسلمانها اتحاد ندارند، مساله فلسطین حل نخواهد شد.

 

دمیر زینوف مخاطب رادیو قزاقی از قزاقستان

تظاهرات روز قدس برای حمایت مردم فلسطین یادآور مظلومیت مردم فلسطین است.کشورهای مسلمان باید به فلسطین کمک کنند.

 

گابریله مخاطب رادیو ایتالیایی از ایتالیا

روز قدس سمبل وحدت مسلمانان و کابوسی برای اسرائیل است.از زمان بوجود آمدن صهیونیسم، همه جنگ ها توسط یهودیان شکل گرفته است.اسرائیل به امید خدا توسط اتحاد میان ترکیه و ایران از بین خواهد رفت.

 

ابو بتول مخاطب رادیو عربی از عراق

رسانه های جهان به خصوص رسانه های کشورهای حوزه خلیج فارس به پخش مستقیم راهپیمایی های روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان امسال پرداختند که این خود اهمیت روز قدس ودفاع از مردم ستمدیده فلسطین را بر همگان آشکار می سازد تا جایی که این راهپیمایی ها شخصیت معنوی خود را بر دیگر کشورها واجب می نماید و می تواند الگوی خوبی برای دیگر راهپیمایی های دیگر در مناطق مختلف جهان باشد.

 

ابوحسن مخاطب رادیو عربی از یمن

ای قدس تو روح وجودی ما هستی        ای قدس تو تمام زندگی ما هستی

ای قدس تو در دلهای ما جای داری       ای قدس تو در روح و جان ما جای داری

ای قدس تو را هیچ وقت رها نخواهیم کرد    و ای قدس هیچ وقت هم تو را فراموش نخواهیم نمود

 

ابو حسین مخاطب رادیوعربی از یمن

قدس نخستین مسأله جهان اسلام است ، به عنوان قبله نخست مسلمانان،  برپایی راهپیمایی های روز جهانی قدس در ایران ، عراق، سوریه، لبنان، یمن، بحرین و دیگر مناطق جهان همه نشان از سرافرازی و عزت وبزرگواری اسلام دارد و به زودی قدس شریف ومسجد الاقصی از چنگال صهیونیستهای جنایتکار آزاد خواهد گشت. ان شاء الله.

 

ام علی مخاطب رادیو عربی از یمن

آری راهپیمایی های میلیونی گسترده و با شکوه در روز جهانی قدس امسال تمام طرحهای مربوط به حل وفصل موضوع فلسطین و یهودی ساختن قدس شریف را محکوم کرده و حامل این پیام برای همگان هستند که آزادسازی قدس شریف و تمام سرزمین فلسطین نخستین آرزوی مسلمانان جهان است که به زودی محقق خواهد شد.

 

ام علی المنامیه مخاطب رادیو عربی از بحرین

اسرائیل یک غده سرطانی ویک رژیم جعلی  و ساختگی  باقی خواهد ماند که باید آن را ریشه کن نمود هر چند که تمام جهانیان به این رژیم جعلی اعتراف کنند.

 

احمد المحمود مخاطب رادیو عربی از عراق

بدون شک حضور گسترده ملتهای اسلامی در راهپیمایی های روز جهانی قدس امسال بازتاب قابل توجهی  در داخل خود فلسطین داشته است به طوری که میلیونها فلسطینی با برپایی تظاهرات و راهپیمایی های گسترده در فلسطین بر حمایت از مبارزه مردم ستمدیده فلسطین  و مقاومت در برابر صهیونیستهای اشغالگر غاصب تأکید نمودند و لذا وجود همین راهپیمایی های باشکوه موجب خدشه دارشدن وجهه صهیونیستها گردیده  و رعب و حشت را در دلهایشان می کارد. 

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

 حضور گسترده مردم جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس نشان داد که ملت های اسلامی و آزاده جهان خواهان احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین هستند و در حمایت از فلسطین محکم ایستاده اند. در واقع حمایت پر شور مردم در سراسر جهان از ملّت ستمدیده فلسطین و محکوم نمودن جنایات رژیم صهیونیستی، زنگ هشداری برای جامعه بین الملل و سازمانهای مدعی دفاع از حقوق بشر است.

 

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در نقاط مختلف جهان بیانگر شکست رژیم غاصب صهیونیستی و پایان حکومت نامشروع این رژیم است.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا

 انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس و حمایت از ملّت فلسطین از سوی امام خمینی(قدس ره) اقدامی بسیار شایسته و بجا بود که هیچ گاه کمرنگ نمی شود و حضور پرشور آزادگان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس هر سال گواه این مسأله است.

 

سالم محمد سعید مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا

 به تمام کسانی که در راهپیمایی روز قدس امسال شرکت کردند خدا قوت می گویم و امیدوارم روحیه ظلم ستیزی خود را همواره حفظ کنند. به امید آزادی هر چه سریعتر قدس شریف.

 

خوان اچاوریا مخاطب رادیو اسپانیایی از اسپانیا    

روز جهانی قدس یک ابتکار عمل بی نظیر از سوی انقلاب اسلامی ایران و شخص امام خمینی (ره) بوده است و هدف آن ابراز همبستگی با ملت فلسطین است که مورد حمله ، جنایت و نسل کشی از سوی رژیم اشغالگر قدس قرار گرفته است. انتخاب چنین روزی به جهت حمایت از حقوق بشر که در حقیقت هدف آن حمایت از حق حیات انسانهاست. انقلاب اسلامی ایران در حالی از مسئله فلسطین حمایت می کند که انقلابی است صلح گرا که از ایدئولوژی انسان گرای اسلامی نشات گرفته است . انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی همیشه از سوی رهبران امریکا و اسرائیل که همیشه ازجنگ طلب ترین و متجاوزترین رهبران تاریخ بشریت بوده اند، مورد تنفر بوده است. روز جهانی قدس امسال نیز بار دیگر مردم در خون و رنج فلسطین و دولتهای وحشی و متجاوز جهان را به یاد آوردیم. با یاری خدا و اتحاد همه ملتهای عالم همه متجاوزین،  جنگ افروزان و خون ریزان دنیا نابود خواهند شد.

 

 انریکه دانتاس فلینتو مخاطب رادیو اسپانیایی از برزیل

به نظر من در روز جهانی قدس حمایت همه ملتهای دنیا چه مسلمان و چه غیر مسلمان از مسئله فلسطین از حمایت بسیار بالایی برخوردار است. زنده باد فلسطین

 

 خواکیم الیمپیو مخاطب رادیو اسپانیایی از برزیل

به نظرمن روز جهانی قدس از اهمیت بالایی برای بشریت برخوردار است .  در این روز فریاد بر می آوریم که حق  ملت فلسطین به عنوان ملتی آزاد و مستقل باید به رسمیت شناخته شود. خدا این ملت را در پناه خود حفظ کند.

 

 خفره پابلو لئال مخاطب رادیو اسپانیایی از شیلی  

در روز جهانی قدس حق ملت فلسطین را برای ادامه مبارزه بار دیگر تائید می کنیم ، حقی که هرگز نامشروع و غیر قانونی نبوده است. هر سال وقتی این روز را گرامی می داریم به جهانیان می گوئیم اشغال سرزمین فلسطین از سوی اسرائیل باید خاتمه یابد. حضور صهیونیستها در خاورمیانه غیر قابل قبول است. صهیونیسم باید نابود گردد. هر ساله در روز جهانی قدس بر حقوق ملت فلسطین که از سال 1948 در جوامع بین المللی  برای ایشان در نظر گرفته شد، بار دیگر پافشاری می کنیم. تاریخی که در آن بخش بزرگی از خاک این سرزمین به صهیونیستها تقدیم گردید. از همین تاریخ یعنی تاسیس اسرائیل مردم فلسطین این روز را به عنوان روز نکبت و در واقع روز فاجعه سیاسی – اجتماعی برای این ملت می شناسند .

 

 فرناندو آکوستا ریورو مخاطب رادیو اسپانیایی از مکزیک

جنایتهای رژیم اشغالگر قدس علیه مردم فلسطین در سالهای اخیر شدت گرفته است . این جنایتها در سال جاری پس از تصمیم امپریالیستی امریکا مبنی بر انتقال سفارت امریکا به قدس به اوج خود رسیده است. تصمیمی که کشورهای وابسته ای چون گواتمالا و پاراگوئه از آن حمایت کرده و اعلام داشته اند که به تبعیت از امریکا سفارت خانه هایشان را از تلاویو به قدس منتقل خواهند کرد. مسئله فلسطین همیشه در قلب و ذهن ما مسلمانان زنده است . ما امسال نیز به دعوت چهل ساله امام خمینی (ره) برای شرکت در روز جهانی قدس لبیک گفتیم .

 

خرد ۲۳, ۱۳۹۷ ۰۹:۵۰ Asia/Tehran
کامنت