• گلچینی ازنظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون سوء استفاده عربستان وامارات ( ازموعد جام جهانی) در حمله به بندر الحدیده در غرب یمن

در پی جنگ طلبی ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان درحمله به بندر الحدیده واقع در غرب یمن جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی نظراتی ارائه دادند که به بخش هایی از آنها اشاره می شود.

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

 حمله عربستان به شهر حدیده در حالی صورت گرفته است که افکار عمومی این روزها معطوف به جام جهانی فوتبال در روسیه است و در حقیقت عربستان در حمله به الحدیده، از این اتفاق ورزشی سوءاستفاده کرده است.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا

 اقدام وحشیانه عربستان در حمله به شهر حدیده را محکوم می نمایم. این یک مسأله همیشگی است که سردمداران ظلم همواره از رویدادهای بزرگ ورزشی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود استفاده می کنند که این اتفاق را در جام جهانی فوتبال 2006 که با جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان همزمان بود نیز مشاهده کردیم.

 

جوما راشد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

 حملات وحشیانه ائتلاف عربستان و امارات به شهر حدیده قلب مان را به درد آورد. جامعه بین الملل و سازمان های مدعی دفاع از حقوق بشر باید برای جلوگیری از گسترش این حملات اقداماتی انجام دهند.

 

علی جانسیز مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ازمیر ترکیه

در حالی که این روزها همه نگاه ها به رویداد جام جهانی فوتبال معطوف است، عربستان و امارات و حامیان غربی این رژیم قتل عام گسترده ای را در یمن رقم زده اند. این اقدام غیرانسانی مزدوران منطقه ای آمریکا و اسرائیل نباید بی پاسخ گذاشته شود.

 

امید بارانسو مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ارزروم ترکیه

عربستان مجری طرح های خاورمیانه ای آمریکاست. رژیم سعودی با شدت بخشیدن به حملات خود به مردم یمن سعی دارد اربابان خود را راضی نگه دارد.

 

ابو حیدر مخاطب رادیو عربی از عراق

مقاومت جانانه و قهرمانانه ارتش یمن و کمیته های مردمی در میدان نبرد حدیده و ساحل غربی کشور یمن نشان داد که آنان تا پای جان و مال و زندگی از میهن خود دفاع و در برابر تجاوزات ددمنشانه نیروهای به اصطلاح ائتلاف عربی – سعودی به رهبری رژيم آل سعود جنایتکار ایستادگی و مقاومت نموده و تمام توطئه ها و نقشه های شوم آنان را برای تسلط بر این منطقه و کشور یمن خنثی خواهند نمود.

 

صبحی عبد الحمید مخاطب رادیو عربی از اردن

پیروزی های اخیر ارتش یمن و کمیته های مردمی علیه مزدوران و غربی ها و ائتلاف عربی سعودی خود نویدی است بر پایان  رسیدن عمر این رژیم آل سعود جنایتکار  و لذا دولت عربستان می خواهد تا کشور یمن را بدین طریق تحت اختیار خود و رژيم صهیونیستی قرار دهد تا منابع این کشور را به غارت ببرند اما مردم یمن در ساحل غربی  و در منطقه حدیده از راه زمین و دریا و هوا تمام نقشه های دشمنان را همچون سوریه و عراق و لبنان نقش بر آب خواهند نمود .

 

أم محمد مخاطب رادیو عربی از یمن

آنچه که هم اکنون در منطقه حدیده اتفاق می افتد درست مانند حوادثی است که حدود چهار سال کشور یمن را درگیر تجاوزها و محاصره دشمنان قرار داده و اتفاقاتی که هم اکنون در کشور یمن به چشم می خورد خود نشان از یک معجزه ای از معجزات دنیای امروز می دهد و هر چقدر که بوق های تبلیغاتی دشمنان اعلام دارند که منطقه حدیده در دست ائتلاف سعودی عربی بوده و ارتش یمن عملا شکست خورده است اما مردم یمن همچنان مقاوم و استوار در برابر این تجاوزات وحشیانه ایستادگی کرده و درسی فراموش نشدنی به دشمن خواهند داد که بار دیگر خیال تجاوز و حمله به کشور یمن را از یاد ببرند.

 

سراج میا مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

متاسفانه عربستان و امارات بعنوان دو کشور اسلامی علیه کشور مسلمان دیگر یعنی یمن جنگ برپا می‌کند. درحالی‌که اسرائیل سردمدار یک کشور جنایتکار بوده و با توسل به زور فلسطینیان را از خانه شان بیرون کرده ولی عربستان و امارات علیه اسرائیل جنگ نمی‌کنند. با این کار عربستان مشخص شد که این کشورها هم نوکر اسرائیل هستند. این کشورها به نفع اسرائیل، هر کاری لازم  باشد انجام می‌دهند. برای این کشورها دین مهم نیست. قدرت مهم‌تر از همه‌ چیز است.

 

شهیدالسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

حرکت اخیر‌ کشورهای عربستان و امارات برای مسلمانان جهان شرم‌آور است. این کشورها نباید علیه یک کشور فقیر مثل یمن جنگ می‌کردند. نباید مسلمانان بی گناه را کشته و زنان و کودکان را  بی‌سرپرست کنند. من هم به‌ عنوان یک مسلمان احساس شرمندگی می‌کنم.

 

رضوان خادیما جنون مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

ای خداوند بزرگ، کشور یمن را پیروز نما. انصارالله را حمایت بفرما. من هم دعا می‌کنم یک روز یمن پیروز خواهد شد. شهیدان یمنی را خداوند بهشت برین نصیب نماید. این کشور بی‌گناه و فقیر است. آن ‌طرف کشورهای عربستان و امارات ظالم هستند و مردم بی‌گناه را در یمن می‌کشند.

 

کریس یانسن مخاطب رادیو انگلیسی از بلژیک

عربستان به کمک آمریکا بازی خطرناکی را برای نشان دادن قدرت به راه انداخته است و نتیجه این بازی شکست است.

 

 

خرد ۳۰, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹ Asia/Tehran
کامنت