• گلچینی ازنظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون افشای حقوق بشرآمریکایی با توجه به سالگرد حمله ناوآمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران

درپی فرا رسیدن 12 تیر، روز افشای حقوق بشر آمریکایی و سالگرد حمله ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری ایران جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی نظرات خود را اعلام داشتند که به تعدادی ازآنها اشاره می شود.

علی ییلدیز مخاطب رادیو ترکی استانبولی از آدی یامان ترکیه

تاریخ به هیچ وجه حمله ناو آمریکایی را به هواپیمای مسافربری ایران فراموش نخواهد کرد. آمریکا با مورد هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران، نشان داد که پشت نقاب به ظاهر انسان نما، یک هیولای وحشی و ضد بشریت نهفته است.

 

جانسو آکینجی مخاطب رادیو ترکی استانبولی از وان ترکیه

آمریکا که مدعی دفاع از حقوق بشر است، پرونده قطوری از نقض حقوق بشر و قتل عام انسانهای بیگناه دارد که یکی از این اقدامات ضد بشری و وحشیانه آمریکا سی سال پیش حمله به هواپیمای مسافربری ایران بوده است که در آن انسانهای بیگناه کشته شدند.

 

جوما عیدی عیسی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر کوندوا تانزانیا

 آمریکا اکنون به بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان تبدیل شده است و بیشتر مردم دنیا به این مسأله آگاه هستند امّا پرده پوشی و پنهان کاری دولتمردان آمریکایی اذهان بسیاری را نسبت به این مسأله مهم مردد می کند.

 

سالم محمد سعید مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 آمریکا همواره مدعی دفاع از حقوق بشر است امّا جنایاتی که هر روز علیه مردم مظلوم یمن، میانمار، فلسطین و ... انجام می شود با حمایت همه جانبه آمریکا صورت می گیرد و این مسئله نشان می دهد که آمریکا بویی از انسانیت و حقوق بشر نبرده است.

 

علی مسعود مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا

 دولت امریکا، همواره ژست دفاع از حقوق بشر را به خود می گیرد و جنگ های خانمان براندازی را در راستای استیفای حقوق بشر به راه می اندازد، اما در واقع به دنبال مصالح خود می باشد.

 

سلطان ناصر مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 دولت آمریکا همواره ناقض حقوق بشر بوده است و این مسئله تنها مختص جهان سوم و خاورمیانه نمی شود و در داخل این کشور نیز موارد بسیاری دال بر نقض حقوق بشر وجود دارد از جمله مسئله نژادپرستی که از سالها پیش در آمریکا وجود داشته و گواه نقض حقوق بشر در این کشور می باشد.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی  از شهر مومباسا کنیا

 دونالد ترامپ با بوش و دیگر رؤسای جمهور آمریکا تفاوتی ندارد و همگی یک سیاست را دنبال می کنند. همه آنها دم از آرامش و امنیت می زنند در حالی که عاملان اصلی ایجاد جنگ در جهان هستند. همگی ادعای انسان دوستی می کنند در حالی که از انسانیت بویی نبرده اند. همه ادعای دفاع از مصالح مردم جهان را دارند در حالی که در مقابل کشتار مردم مظلوم فلسطین و کشورهای خاورمیانه سکوت کرده اند.

 

ابو بتول مخاطب رادیو عربی از عراق

آمریکائیها از هیچ حقوق بشری برخوردار نیستند و بدون شک تمدن آمریکا بر اساس جمجمه های ساکنان اصلی سرخ پوستان بنا نهاده شده و به طور حتم از بین بردن این سرخ پوستان نخستین جنایت علیه بشریت به حساب می آید وسپس همین جنایت را در حق مردم ژاپن اعمال نمودند. علاوه بر حمله ددمنشانه آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران که 290 تن قربانی به همراه داشته است. و لذا این حقوق بشری که آمریکائیها علیه دیگر کشورها از آن صحبت می کنند در واقع نماد تزویر و دروغ پردازی است تا بتوانند نگاه ها را از حقوق بشری که علیه مردم خود به خصوص سیاه پوستان اعمال داشته ، دور سازند و همه چیز را عادی وطبیعی جلوه دهند.

 

 الکمیت الصغیر مخاطب رادیو عربی از منطقه شرقی عربستان

بدون تردید سیاستمداران آمریکایی و غربیها از طریق فروش وجدان و باطن مردم نان شب خود را به دست می آورند و اینان حتی از حیوانات وحشی هم درنده خوتر هستند که حرمت هیچ چیزی را نگه نمی دارند و برایشان دین و مذهب اهمیتی ندارد.. اما با این وجود ادعای نقض حقوق بشر ازسوی دیگر کشورها را دارند که جای بسی تعجب است.

 

محمد البزاز مخاطب رادیو عربی از بحرین

آمریکائیها ادعای دفاع از حقوق بشر و دموکراسی را دارند حال آنکه تمام این حرفها دروغ و نفاق وکذب محض است واینان به طور حتم دشمن آزادی ودموکراسی و بشریت هستند که از این جمله می توان به پرتاب بمب اتم بر روی کشور ژاپن و جنگ ویتنام و حمله نظامی به عراق وکشتن میلیونها انسان و همین طور حمله به هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی در آبهای نیلگون خلیج فارس اشاره نمود.

 

علاء الخمیس مخاطب رادیوعربی

در واقع دولت آمریکا از حقوق بشر به عنوان ابزاری در جهت منافع خود در جهان استفاده می کند و چه نقضهای حقوق بشری در این کشور علیه مردم خود آمریکا وحتی مسلمانان اعمال می شود وبزرگترین نقض حقوق بشر علیه اعراب و مسلمانان از سوی دولت آمریکا ، اقدام به حمایت و پشتیبانی از گروه های تروریستی است که در کشورهای اسلامی به ظلم و ستم وفساد می پردازند. پس کجاست آن حقوق بشری که کشور آمریکا از آن سخن می گوید و ادعای دفاع از آن را دارد؟

 

شاه نواز طبیب مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش  

سالگرد حمله ناوگان آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران را تسلیت عرض می‌کنم. مسلمین جهان باید علیه این اقدامات آمریکای جناینکار حرکت کنند. آمریکا وقتی‌که علیه حقوق بشر کار می‌کند، متاسفانه کسی نیست حرفی بزند. مسلمان‌ها همیشه مظلوم مانده اند. ولی من امیدوارم یک روز همین کشورهای مظلوم جواب آمریکا را ‌بدهند.

 

علیم الزمان مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

کشور ظالمی نظیرآمریکا یک روز حتماً سرنگون خواهد شد. این وعده خداوند است،  سردمداران آمریکا روزی باید جواب جنایاتشان را بدهند.

 

انیس المصطفی مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

مرگ بر آمریکا، زنده باد ایران.... روزی دیر نیست که ایران هرچند مظلوم ولی حتما پیروز خواهد شد. آمریکا حقوق بشر را زیر پا می‌گذارد ولی ایران تاکنون این کار را نکرده است.

 

افتخار مخاطب رادیو بنگلا از هند 

حقوق بشر آمریکا درحد صفر است. هرچند ایران درآن  حادثه تلخ  واقعا مظلوم واقع شد، ولی باز هم خلاف حقوق بشر اقدام نکرد، ایران در زمان حمله آمریکا به هواپیمای مسافربریش می توانست جواب آن را بدهد ولی اینکار را نکرد.

 

اینامول حق مخاطب رادیو بنگلا از  بنگلادش 

دست همه روسای ‌جمهور آمریکا با خون مسلمانان رنگین شده است. انشاالله یک روز همگی علیه این کشور ظالم اقدام می کنند. همه کشورهای مسلمان باید علیه آمریکا متحد شوند.آمریکا دشمن حقوق بشر است. 

 

 پابلو لئال مخاطب رادیو اسپانیایی از شیلی

  حادثه حمله امریکا به هواپیمای مسافربری ایران نشان می دهد آمریکا چگونه به عنوان یک قدرت امپریالیستی مزورانه رفتار می کند و در دادگاه های بین المللی در قبال جنایتهایی که انجام می دهد، مصونیت داشته تا جایی که حتی به جای تلاش برای جبران خسارت و دلجویی از خانواده های بازماندگان  به کسی که مسئول ارتکاب چنین جنایتی است، مدال افتخار اعطا می کند ، فردی که در هر کشور متمدن دیگری قطعاً محکوم خواهد بود. انهدام هواپیمای مسافربری ایران توسط امریکا که 290 نفر سرنشین داشته و از میان ایشان 66 تن کودک بوده اند نشان دهنده این است که امریکا ناقض حقوق بشر است . در چنین شرایطی جامعه جهانی از طریق سازمانهای حقوق هیچ گونه اقدام موثری انجام نمی دهد و این به خاطر ترس و چشم پوشی است که در وجود ایشان است.

 سازمانهای حامی حقوق بشر هرگز آمریکا را به خاطر نقض حقوق بشر کشورهایی که مورد تجاوزآنها قرار گرفته اند، مورد انتقاد قرار نمی دهند . این شرایط در مورد همپیمانان آنها یعنی اسرائیل و عربستان نیز وجود دارد. هر وقت این اتفاق می افتد امریکا در موضوع دخالت کرده و با سیاست تزویرانه و دوگانه خود به عنوان مدافع حقوق بشر از مواضع خود عقب نشینی می کند. حقوق بشر و موضوع دفاع از آن برای امریکا در ابزاری تعریف می شود که تفکر امریکایی و رفتارهای امپریالیستی این کشور را میسر کرده و راه را برای دستیابی به اهداف آن هموار می گرداند. حقوق بشر برای آنها تا جایی مطرح است که مانعی برای توسعه برنامه ها و اهداف تهاجمی ایشان علیه سایر ملتها نباشد.

 

گونتر سارمینتو مخاطب رادیو اسپانیایی از پرو

یاد آوری این حادثه باعث تالم خاطر من شد. کشته شدن این همه افراد بی گناه با حمله موشکی امریکا حقیقتاً دردناک است. آمریکا همیشه ادعا داشته است که این اقدامشان یک اشتباه بوده است. برای روح درگذشتگان این حادثه دردناک طلب مغفرت می کنیم.

 

 هنریکه خوسه دانتاس فلینتو مخاطب رادیو اسپانیایی از برزیل

 امریکا یک دولت استکباری است . آنها سایر ملتها را به خاک و خون می کشند و چنین اقداماتی برایشان هیچ اهمیتی ندارد. حقوق بشر برای آنها فقط برای مردم امریکا تعریف شده است و بس...

 

 پائول فرانسس مخاطب رادیو اسپانیایی از فرانسه

صلح بهترین چیز در دنیاست. و این که در هیج جای جهان حمله و یورش نظامی وجود نداشته باشد.

 

عفیفاح سافیتری مخاطب رادیو ملایو از شهر جاکرتا اندونزی

اگر ما به تاریخ بنگریم، می بینیم که سابقه آمریکا پر از جنایت ضد بشریت است. آمریکا جنایتهای متعددی را در کشور های دنیا و حتی در خود این کشور انجام داده است. و جالب این که اکثر این جنایتهای فجیع را تحت عنوان دفاع از حقوق بشر و یا مبارزه از تروریسم انجام داده است. حمله نظامی به کشورهای دنیا از جمله افغانستان و عراق و جنایات بشری در این کشورها هم به بهانه مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر مورد نظر خود انجام داده است. حمله به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۹۸۸   یکی از جنایات بزرگ ضد بشریت است که آمریکا مرتکب شد.  و در حقیقت آمریکا حقوق بشر را به عنوان ابزار برای به دست آوردن منافع خود استفاده می نماید. و همچنین به عنوان وسیله ای برای فشار به کشورهای مستقل استفاده می کند تا این کشورها خواسته های غیر قانونی ش را تامین کنند.

 

احمد جاکا مخاطب رادیو ملایو

 ایالت متحده آمریکا همیشه به دنباله اهداف و منافع خود است و برای به دست آوردن این اهداف از هر روشی حتی نقض حقوق بشر استفاده می کند.  برای آمریکا مهم این است که به اهدافش برسد هر چند برخلاف حقوق بشر باشد و یا قوانین و مقررات ببین المللی را نقض کند.  آمریکا حقوق بشر را به عنوان ابزار تبلیغاتی برای جلب نظرمردم و پوشش از جنایات خود استفاده می کند.  همه کشورها از این موضوع آگاه هستند ولی متاسفانه  جرات ندارند در مقابل آمریکا بایستند. ایران تنها کشوری است که تا کنون در برابر آمریکا ایستادگی کرده است. سیاستهای خارجی آمریکا همیشه همخوانی با سیاستهای رژیم صهیونیستی دارد که آنها مدعی بهترین کشور و ملت هستند.

 

هرمانشاه افندی مخاطب رادیو ملایو از شهر پرابالینگا اندونزی

ایالت متحده آمریکا در سیاست‌های خارجی دو گانگی را اجرا می کند. این شیطان بزرگ از هر روشی برای به دست آوردن خواسته های خود استفاده می کند و کشورهایی که از آمریکا اطاعت نکنند، آنها را تحت فشار قرار می دهد .

 

 

 

 

 

تیر ۱۳, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ Asia/Tehran
کامنت