• گلچینی ازنظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون تاثیرتحریم ها وفشارهای اقتصادی سیاسی دولت آمریکا علیه ایران

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی، درباره تاثیر تحریم ها و فشارهای روز افزون اقتصادی سیاسی دولت امریکا علیه ایران نظرات خود را بیان نمودند که به بخش هایی از آنها اشاره می شود.

محمد اکبر سلطانی مخاطب رادیو پشتو

من تحریم های وضع شده از سوی امریکا علیه ایران را ظالمانه و ضد حقوق بشر می دانم چون امریکا از اسرائیل که قاتل بی رحم فلسطینیان و همچنین از عربستان سعودی که قاتل مردم مظلوم یمن است، حمایت می کند ولی علیه ایران که حامی مظلوم است،تحریم وضع می کند. ولی این تحریمها که همیشه از سوی غرب و امریکا وضع می شوند، نمی تواند تاثیری روی ایران بگذارد و ممکن است این تحریم ها بازهم برای ایران به فرصت تبدیل شوند.اگر ایران تیم اقتصادی را درست کند، هیچ مشکلی پیش نمی آید.

 

مراد یتکین مخاطب رادیو ترکی استانبولی از آنکارا ترکیه

آمریکا تلاش دارد تا کشور مستقل ایران را با فشار تحریم ها تسلیم اراده خود کند اما تجربه چهل سال گذشته مردم ایران نشان می دهد که تحریم ها به هیچ وجه در اراده مردم ایران تاثیری نخواهد گذاشت و آمریکا با این تحریم ها و فشارها راه به جایی نخواهد برد.

 

علی بایراکچی مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ارزروم ترکیه

ترامپ با خروج از برجام و اعمال فشار بر علیه ایران یک بار دیگر خوی ضد بشری آمریکا را نشان داد. بدون شک تحریم های آمریکا اراده استکبار ستیزی مردم ایران را مستحکم تر خواهد نمود.

 

ابو بتول مخاطب رادیو عربی از عراق

تحریم ها هیچ تأثیری بر اراده و عزم جدی مردم ایران و مسئولان این کشور نخواهد گذاشت و وجود همین قدرت و برتری و پیشرفتهای موجود در کشور ایران نشأت گرفته از ایستادگی در برابر همین تحریم هایی است که با همت و اراده مسئولین نظام جمهوری اسلامی و نخبگان و جوانان این مرز و بوم در طول 40 سال شکل گرفته است.

 

ابوحیدر مخاطب رادیو عربی از عراق

همانطور که می دانید تمام دولتمردان آمریکایی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)، کینه این انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران را به دل گرفتند. زیرا نظام جمهوری اسلامی باعث شده بود اینان از ایران برای همیشه رانده شوند. و همچنین پیشرفت علمی و فرهنگی در تمام زمینه ها و حمایت از تمام  جنبش های آزادی بخش در دنیا  و مستضعفان جهان به خصوص مردم ستمدیده فلسطین، خشم و غضب آمریکائیها را برانگیخت که موجب گردید تحریم های اقتصادی و سیاسی علیه ایران به امید متزلزل کردن آن کشور اعمال نمایند ولی دولتمردان آمریکایی و سران دیگر کشورهای همسو با آنان، آرزوی سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را به گور خواهند برد.

 

علا الخمیس مخاطب رادیو عربی از قطیف عربستان

دولت آمریکا همچنان به این امر باور دارد که به خیال خود می تواند با محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران آنان را از پای در آورده  و به نظام جمهوری اسلامی ایران بدبین  نماید و پایه های این نظام را سست و متزلزل جلوه دهد اما این تحریم ها موجب ایستادگی و صبر و مقاومت بیشتر این مردم و تمسک جستن به رهبری حکیمانه امام خامنه ای حفظه الله  شده است تا جایی که می توان ایران را در ردیف کشورهای مترقی در تمام زمینه ها دانست. پس سلام و درود به رهبری  و دولت و ملت شریف ایران اسلامی. خداوند تعالی به قدرت و عزت و شکوه و اقتدارتان بیفزاید.

 

محمد حسین عطیوه مخاطب رادیو عربی از مصر

آمریکا این شیطان بزرگ و دشمن بشریت از همان روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی  ( قدس سره الشریف ) توطئه و دسیسه چینی های خود را علیه این کشور و ملت شریف ایران آغاز نمود ولی ملت مسلمان و غیور ایران توانستند تا در طی چهار دهه گذشته به فضل رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) و امام خامنه ای دام ظله الشریف و آمادگی کامل نظام جمهوری اسلامی ایران و"اقتصاد مقاومتی" در برابر این مانع تراشی ها و توطئه ها ایستادگی و مقاومت کنند.

 

امین العسد مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

انشاالله ایران به فضل خداوند پیشرفت خواهد کرد. تحریم ظالمانه آمریکا جلوی پیشرفت ایران را نمی‌تواند بگیرد. همانطور که خداوند متعال برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کمک کرده بود، الان هم کمک خواهد کرد.

 

محمد دیدار العالم، مخاطب رادیو بنگلا از کشور بنگلادش 

تحریم ظالمانه آمریکا علیه ایران برای ملت ایران ضررهایی خواهد داشت ولی این کار پست آمریکا، ایران را مستقل‌ تر خواهد کرد. ایران هم باید آمریکا را تحریم کند. اجناس آمریکا را استفاده نکند.

 

تصریف لله مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

تحریم ظالمانه آمریکا علیه ایران نتیجه ای نخواهد داشت. ایران درحال حاضر کشوری مستقل است. همچنین ایران به خدا توکل می‌کند. هیچ کشوری نمی‌تواند ایران را شکست بدهد. تنگه هرمز هم در دست ایران است. 

 

فیروز محمود مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

تحریم ظالمانه آمریکا مردم ایران را خودکفا می‌کند و کسی دیگر به  آمریکا اعتماد نمی‌کند. انشاالله آمریکا یک روز سرنگون خواهد شد.

 

جاوید حسین مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

مرگ بر آمریکا، روزی دیر نیست ایران هرچند تحریم شده باشد، ولی بالاخره به کشوری قدرتمندتر تبدیل خواهد شد و آمریکا بزودی نابود خواهد شد.

 

توحید اسلام مخاطب رادیو بنگلا از هند 

به نظر من ایران تحریم آمریکا را زیر پا می‌گذارد. چون ایران اسلامی قدرت زیادی دارد. با کشورهای همسایه ونیز  با کشورهای اروپایی، روسیه و چین هم رابطه خوبی دارد.

 

محمد عارف اسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

 خداوند 40 سال همراه و یار جمهوری اسلامی ایران بوده است و در شرایط کنونی هم خواهد بود.خوشبختانه ایران اینک کشوری قوی و مستقل شده است.

 

دیاس اچاوریا مخاطب رادیو اسپانیایی از اسپانیا

ترامپ سیاست خارجی یک بام و دو هوا را دنبال می کند و دلیل این مسئله می تواند رفتار صلح جویانه اش در قبال کره و در عین حال سیاست خصمانه وی در مورد ایران باشد. بسیاری از تحلیلگران امور سیاسی از پیش بینی رفتار وتحلیل تصمیم گیری های او عاجز مانده اند. برخی معتقدند ترامپ می خواهد امریکا را از تمامی سازمان هایی که عضو آنهاست، خارج کرده و با این کار اقتصاد امریکایی را بازسازی کند . بعضی دیگر از کارشناسان معتقدند آمریکا بر طبل جنگ تجاری علیه کل جهان می کوبد تا سایر کشورها را مجبور کند هزینه بازسازی اقتصاد امریکا را پرداخت کنند.

به راستی ترامپ یک سیاست خارجه خطرناک را دنبال می کند و به عقیده من سیاست وی در قبال ایران بسیار بسیار خطرناک است. آیا فشارهای صهیونیستها باعث اتخاذ چنین سیاست خصمانه ای علیه ایران گردیده یا خیر درست نمی دانم ولی چیزی که مسلم است این است که او در حال بازی با آتش است.

 

سروژاوهانیان مخاطب رادیو ارمنی

تحریم ایران توسط آمریکا امر تازه‌ای نیست . از بدو انقلاب اسلامی ایران آمریکا همواره دست به تحریم اقتصادی و سیاسی ایران زده و هدف او از این کار تحت ‌فشار قرار دادن ایران بوده است. ولی مسئولان و مقامات ایران  با برنامه‌ های مختلف توانسته‌ اند اثر تحریم ‌ها را خنثی نمایند. در همین دوران تحریم‌ ها، ایران درزمینه های علمی؛ شهرسازی؛ هنر ؛ پزشکی و سایر موارد به  موفقیت‌های شایان توجه ای دست ‌یافته‌اند. البته مشکلاتی وجود دارند که  به ‌واسطه درایت مسئولان قابل‌حل می‌باشد. این مسیری است که هر  کشوری درراه استقلال و خودکفایی باید طی کند. استقلال سیاسی و اقتصادی مسیری دشوار است که باید طی شود و مردم و مسئولین این راه را برگزیده و آن را با موفقیت  طی خواهند کرد.

 

 خوسه لوئیس کورکوئرا مخاطب رادیو اسپانیایی از اسپانیا

به عقیده من سیاست خارجه امریکا روز به روز روابط بین المللی این کشور را به وخامت می کشاند. این مسئله فقط در مورد ایران صدق نمی کند . موارد بسیار زیادی از این دست از زمانی که وی به سمت ریاست جمهوری امریکا رسیده است، در سیاستهای او دیده شده است. مواردی چون انتقال سفارت امریکا به قدس اشغالی ، جنگ تجاری که قصد دارد به راه اندازد ، بد رفتاری به مهاجران و جدا کردن فرزندان ایشان از والدینشان و حتی آزرده خاطر نمودن همپیمانانش در ناتو ... تمامی اینها دلایل روشنی است مبنی بر این که ترامپ تا کنون عملکرد بدی در سمت ریاست جمهوری امریکا داشته است...

 

سوید بن سالم مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا

 ادامه تحریمها علیه ایران اقدامی سیاسی بوده و بیانگر تنفر و کینه غرب نسبت به جمهوری اسلامی ایران می باشد.

 

عیدی ابراهیم سعید مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 جمهوری اسلامی ایران امید و تکیه گاه مسلمانان و مظلومان جهان می باشد و به همین دلیل دشمنان همچون آمریکا، اسرائیل و هم پیمانانشان با این کشور مخالفت کرده و سعی در تحت فشار قرار دادن آن دارند.

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

 آمریکا به عنوان دولتی زورگو و مستبد همواره جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار داده امّا هیچ گاه به نتیجه نرسیده است. کشور ایران محکم و پابرجا در مقابل تحریم های آمریکا ایستادگی نموده و سر خم نخواهد کرد.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا

 جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم هایی که از سوی غرب علیه آن انجام شده است، همچنان سالیان سال روی پای خود ایستاده است و این مسأله با وجود ایمان و توکل مردم ایران به خداوند و تکیه بر توانمندی های داخلی صورت گرفته است. در واقع جمهوری اسلامی ایران از تحریم ها به عنوان فرصتی برای پیشرفت کشور استفاده می نماید که این مسأله قابل تحسین است.

 

سالم محمد سعید مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 آمریکا و کشورهای غربی باید بدانند که با فشارهای خود علیه ایران نه تنها به اهداف شوم خود دست نمی یابند، بلکه مردم ایران را برای پیشرفت و توسعه مصمم تر می کنند.

 

ژن فبری مخاطب رادیو ملایو

جمهوری اسلامی ایران به عهد خود در توافق هسته‌ای (برجام) متعهد است، اما ایالات متحده همچنان به تحریم ایران ادامه می دهد. هنگامی که کشورهای عضو گروه 1+5 از همکاری ایران در این توافق قدردانی کردند، دونالد ترامپ اعلام کرد که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج  شد. آمریکا به بهانه عدم اعتماد به ایران از برجام خارج  شد در حالی که ایران تمام تعهداتش را در برجام انجام داد.  این خیلی عجیب است هنگامی که ایران تعهدات خود را در برجام انجام داده، آمریکا عصبانی است و از برجام خارج  شد و ایران را به حمایت از تروریسم و تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرد و آمریکا نیز مدعی شد ایران پیشتاز اصلی حمایت از تروریسم در جهان است. بنابراين هيچ راه ديگری برای ايران وجود ندارد جز اینکه موضع محکم را بر علیه اقدام آمریکا اتخاذ کند. هیچ کشوری حق ندارد صادرات نفت ایران را ممنوع کند و همچنین هیچ کشوری نمی خواهد صادرات نفت خود ممنوع شود. هدف آمریکا تحریک ایران برای یک جنگ است.  در واقع تهدید ایران درباره بستن تنگه هرمز به دنبال حمایت بین المللی برای مجبور کردن آمریکا تا این کشور  تحریم های صادراتی علیه ایران را لغو کند. چرا که کشورهای اروپایی بزرگترین وارد کننده نفت ایران هستند. ایران هیچ امیدی به آمریکا ندارد.

 

اس پمبودی مخاطب رادیو ملایو

تحریم های یک جانبه و اقتصادی علیه ایران وهمچنین حمله نظامی غیر قانونی که توسط ایالات متحده آمریکا انجام شده،  جلوه ای از استعمار مدرن است که برای مقابله با آن نیاز به قدرت مشترک از کشورهای طرفدار ظلم ستیز است. امیدوارم ایران به عنوان یکی از کشورهایی که همیشه علیه تمام اشکال ظلم ایستاده است، مورد حمایت کشورهای ظلم ستیز قرار خواهد گرفت.

 

احمد علی مخاطب رادیو ملایو از شهر بندونگ

وحشی گری ایالات متحده آمریکا علیه ایران  ناتوانی و ضعف آمریکا را بیشتر نشان می دهد و برعکس، تداوم فشار و تحریم علیه ایران باعث قوی تر بودن این کشور در برابر استکبار آمریکا است. تحریم ها علیه ایران نیز این کشور را در زمینه های مختلف پیشرفته تر و مستقل تر خواهد ساخت.

 

 

تیر ۲۰, ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲ Asia/Tehran
کامنت