• گلچینی ازنظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون فاجعه انسانی یمن وکشتاروحشتناک سعودی ها

در پی تشدید تهاجم و حملات ائتلاف سعودی علیه مردم بی گناه یمن، جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی دیدگاه های خود را بیان نمودند که به بخش هایی از آنها اشاره می شود.

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا

 انگلیس و آمریکا با تامین تجهیزات نظامی و موردنیاز ائتلاف سعودی ، مهمترین حامیان فاجعه انسانی یمن هستند و باید در این مورد پاسخگو باشند.

 

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 جنگ یمن یکی از بزرگترین فاجعه های بشری جهان است و باعث تأسف است که سازمان های بین المللی و نهادهای حقوق بشر در این باره سکوت کرده اند.

 

 ماتارا ابو جلیله مخاطب رادیو سواحیلی

جنایات و کشتار علیه مردم یمن با حمایت آمریکا و اسرائیل انجام می گیرد. انسان های حق طلب با هر دین و مذهبی که باشند، این جنایات را محکوم می نمایند. در حقیقت جنایات آل سعود علیه مردم مسلمان یمن با جنایاتی که اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین انجام می دهد، تفاوتی ندارد.

 

محمد یحیی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر ایرینگا تانزانیا

کشتار مردم بی گناه یمن توسط آل سعود نشانگر آن است که عربستان مطیع و فرمانبردار آمریکا و اسرائیل است. آل سعود امنیت خود را در دستان آمریکا می داند ولی باید بداند که در نهایت توسط آمریکا نابود خواهد شد.

 

سوید بن سالم مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا

 جنایاتی که عربستان در یمن انجام می دهد بسیار بزرگ و غیر قابل بخشش می  باشد امّا در کمال ناباوری می بینیم که سازمانهای دفاع از حقوق بشر در این زمینه سکوت کرده و اقدامی انجام نمی دهند.

 

علی یحیی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 کشورهای عربی به ویژه عربستان باید به سیاست های همسو با آمریکا و اسرائیل خاتمه دهند. بسیار شرم آور است که عربستان به عنوان یک کشور اسلامی مردم بی گناه یمن را آماج حملات خود قرار داده است.

 

بنگ جلالی مخاطب رادیوملایو از اندونزی

من خیلی متاسفم که رهبران کشورهای اسلامی در سکوت کامل در برابر مظلومیت مردم یمن، فلسطین و سوریه بسر می برند. در حالی که آنها مدعی شدند رهبر جهان اسلام و مسلمانان هستند. آیا آنها این فاجعه انسانی را نمی دانند و نمی فهمند؟ مایه تاسف اینکه بعضی از مسلمانان مشغول پرداختن به اختلافات مذهبی هستند و به مسئله یمن درست نگاه نمی کنند و  آنها نمی توانند واقعیتی که در یمن وجود دارد را درک کنند. به نظرم در این مورد، فقط جهان تشیع، مسئله و مشکلات دنیای اسلام را خوب درک می کنند.

 

واحدین اوتاما مخاطب رادیو ملایو از اندونزی

متاسفانه رسانه های غربی به خبرهای مربوط به خاورمیانه مسلط است ولی واقعیتی که در این منطقه اتفاق می افتد را پنهان کرده و اخبار دروغ و کذب را منتشر می کنند.  رسانه های اندونزی هنوز اخبار منطقه را از رسانه های غربی نقل می کنند و به همین علت مسلمانان این کشور به اخبار و اطلاعات دقیق راجع به خاورمیانه خیلی دسترسی ندارند و گاهی اخبار تحریف شده به آنها می رسد. در نتیجه، فقط عده ای از مسلمانان اندونزی با مظلومیت مردم یمن همدردی می کنند و از مقاومت آنها در برابر حملات ائتلاف سعودی حمایت می نمایند.

 

نظر محمد سوپیان مخاطب رادیو ملایو از اندونزی

ما به شدت حملات فجیع ائتلاف سعودی به یمن را محکوم می کنیم. لعنت خدا به سعودی ها که دهها هزار مردم یمن را قتل عام می کنند.

 

مچ همیم مخاطب رادیو ملایو از اندونزی

 یمن یک کشور قانونی است و دلیلی برای اشغال یمن توسط عربستان وجود ندارد.

 

جل احمد مخاطب رادیو ملایواز اندونزی

 من امیدوارم یک حرکت واحد از مسلمانان دنیا برای فشار به عربستان به وجود بیاید. و در صورت لزوم، ما باید مردم عربستان را بیدار کنیم تا در برابر ظلم و ستم پادشاه کشورشان بایستند.

 

جعفر صادق مخاطب رادیو ملایو از اندونزی

ما با دعای همیشگی برای پیروزی مردم یمن، حملات وحشیانه ائتلاف سعودی به یمن را به شدت محکوم می کنیم.

 

احمد جاکا مخاطب رادیو ملایو از جاکارتا

ایثارگری مردم یمن در مبارزه با تهاجم نظامی عربستان سعودی، این کشور را انشاالله قوی تر خواهد کرد و رژیم آل سعود را ناامید می نماید.

 

خالید الولید مخاطب رادیو ملایو از اندونزی

ما حمله نظامی عربستان سعودی به یمن را محکوم می کنیم. ما از سکوت جامعه جهانی متأسف هستیم . ما منصور هادی را که بخاطر خواسته های خودش، باعث قربانی شدن مردم یمن شد را بشدت محکوم می نمائیم.

 

محمد مصدق مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

عربستان با همکاری اسرائیل در یمن حمله می‌کند و مردم بی‌گناه را وحشیانه می‌کشند. بین این دو کشور(عربستان- اسرائیل) هیچ فرقی ندارد. چون هر دو این کشور ظالم و جنایتکار هستند. ای خدا ظالمان را از دنیا نابود بفرما.

 

شهید الاسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش  

اکثر مردم مسلمان جهان از جنایت‌ های عربستان در یمن، بی‌خبر هستند. فقط ایران این خبر دقیق را پخش می‌کند. مردم مسلمانان جهان باید از حقیقت یمن مطلع باشند. عربستان در گروه منافقین شریک شده است. کشور عربستان، اسرائیل دشمن اصلی اسلام و مسلمین هستند.    

 

شمس چودوری مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

ای خدا پادشاهان عربستان منافق هستند، اینها را نابود کن. آنها انسان نیستند. آن‌طرف انصار الله حزب خدا است خداوند انشالله کشور یمن را حفظ خواهند کرد. ما دعا می‌کنیم به امید خدا یمن پیروز خواهد شد.

 

صبحی عبد الحمید مخاطب رادیو عربی از اردن

پیروزی های اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه مزدوران و غربی ها و ائتلاف عربی سعودی، خود نویدی است بر پایان  رسیدن عمر این رژیم آل سعود جنایتکار  و لذا دولت عربستان همراه با همپیمانان خود در صدد است تا کشور یمن را از این طریق تحت اختیار خود و رژيم صهیونیستی قرار دهد تا منابع این کشور را به غارت ببرند اما مردم با ایستادگی و مقاومت جانانه خود و با دادن هزاران شهید و مجروح در مقابل این تجاوزگران تا آخرین قطره خون ایستادگی نموده و دشمنان را مجبور به عقب نشینی خواهند نمود.

 

علی أحمد ذیجان مخاطب رادیو عربی از یمن

کشورهای تجاوزگر هیچ جایی در کشور یمن ندارند و به زودی شکست خورده و سرافکنده و پشیمان این کشور را ترک خواهند نمود و به امید خدا پیروزی های بیشتری در جنگ علیه این تجاوزگران از سوی مردم  و ارتش و کمیته های مردمی یمن جاری خواهد گردید و بی شک کشور یمن گورستان متجاوزان خواهد بود.

 

ابو بتول مخاطب رادیو عربی از عراق

مقاومت جانانه و قهرمانانه ارتش و کمیته های مردمی در یمن بیانگر این واقعیت است که آنان تا پای جان و مال از میهن خود در برابر تجاوزات ددمنشانه نیروهای به اصطلاح ائتلاف عربی – سعودی به رهبری رژيم آل سعود جنایتکار دفاع و ایستادگی می نمایند و تمام توطئه ها و نقشه های شوم آنان را برای تسلط بر این منطقه و کشور یمن خنثی خواهند نمود.

 

 

تیر ۲۷, ۱۳۹۷ ۰۹:۵۴ Asia/Tehran
کامنت