• گلچینی از نظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون تلاش آمریکا برای جلب همکاری برخی کشورها برای اعمال تحریم های یک جانبه علیه ایران

در راستای تلاش آمریکا برای جلب همکاری برخی کشورها از جمله هند و ترکیه برای اعمال تحریم های یک جانبه علیه ایران و هشدار آمریکا به وارد کنندگان نفت ایران، جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی نظرات خود را بیان نمودند که به بخش هایی از آنها اشاره می شود.

ابوالحسین مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

آمریکا در اهداف ظالمانه تحریم علیه ایران موفق نخواهد شد. آمریکا هر چند به هند و ترکیه درجهت اعمال تحریم علیه ایران فشار وارد می‌کند، ولی آنها هم قبول نمی‌کنند. فروش نفت ایران متوقف نمی‌شود. این فشار برای مردم ایران ضرر موقتی دارد ولی مسلما، ایران اسلامی مستقل‌تر خواهد شد. همه کشورهای مسلمان دنیا باید آمریکا را تحریم کنند و از کالا و اجناس آمریکایی استفاده نکنند.

 

مهدی حسن معصوم مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

تحریم و فشار ظالمانه آمریکا علیه ایران هیچ ‌وقت تمام نمی‌شود. ایران با این تحریم ها مقابله خواهد کرد. چون ایران یک رهبر شایسته‌ای دارد. ایرانی‌ها غیر از خدا از هیچ کس نمی‌ترسند. تحریم ظالمانه آمریکا جلوی پیشرفت ایران را نمی‌تواند بگیرد. چون خداوند یاور ایرانی ها برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود، دراین شرایط کنونی هم به آنان کمک خواهد کرد.

 

محمد علی مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

فشار و تهدید آمریکا بر برخی کشورها از جمله هند و ترکیه علیه ایران راه به جایی نمی برد. چون این کشورها نفت ایران را لازم دارند. ایران باید خودکفا باشد. ایران همواره به خداوند توکل می‌کند. هیچ کشوری نمی‌تواند ایران را شکست بدهد. تنگه هرمز هم در دست ایران است. ایران همیشه آماده باش است.

 

حسنین مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

تحریم های ظالمانه آمریکا، مردم ایران را خودکفاتر می‌کند و آمریکا از ملت خود هم دورتر می‌شود. نفت عربستان برای کل جهان کافی نیست. تنگه هرمز هم‌ بسته خواهد شد. هند و چین از ایران نفت می خرند. فرانسه، انگلیس و آلمان هم از ایران نفت می‌خرند.  آمریکا تنها با عربستان می‌ماند. فشار آمریکا علیه هند و ترکیه هم نتیجه نخواهد داد. کسی دیگر به آمریکا اعتماد نمی‌کند. انشاالله بزودی آمریکا سرنگون خواهد شد.

 

محمد احسان شمس مخاطب رادیو بنگلا از  بنگلادش  

دوستان آمریکا هرروز کمتر می‌شود. چون اخلاق و سیاست آمریکا برای دوستانش هم بد شده است. مسلماً همه کشورها به نفع خود کار می‌کنند. همه کشورها فهمیده اند آمریکا برای آنها سودمند نیست.آمریکا به ‌زودی دچار مشکل اقتصادی می‌شود و بازار ایران برای جهانیان بازتر خواهد شد. مرگ بر آمریکا، آن روز دیر نیست، ایران هرچند تحریم شده است ولی یک روز به کشور قدرتمندتری تبدیل خواهد شد و آمریکا روزبه‌روز تباه خواهد شد.

 

بودی اتماجا مخاطب رادیو ملایو از اندونزی

به نظرم بعید است ایالات متحده آمریکا از صادرات نفت ایران جلوگیری کند زیرا متحد نزدیک آمریکا همچون اروپا از این تحریم حمایت نمی کند. این مانند یک رویا در روز روشن است.

 

 حاجی منور حسنی شکربیلا مخاطب رادیو ملایو از اندونزی

رئيس جمهور آمريكا دونالد ترامپ، هرگز برای دعوت کردن کشورها برای فلج کردن ایران از طریق ممانعت از صادرات نفت این کشور موفق نخواهد شد. چگونه موفق بشود در حالی که مردم خودش به موفقیت دیپلماسی او اعتماد ندارند. بنابراین کشورهای دیگر نیز به سیاست ترامپ اعتماد ندارند.

 

شهرین مخاطب رادیو ملایو از منطقه غرب کالیمنتند اندونزی

این اقدامات تحریمی  آمریکا علیه ایران نشان می دهد که این کشور هیچ راه دیگری برای از پا انداختن ایران ندارد.

 

سری سوسنتو مخاطب رادیو ملایو از شهر پوروکرتا اندونزی

اینگونه اقدامات ترامپ به جای انزوای ایران از جهان ، بالعکس خود آمریکا را به سمت انزوا می کشاند.

 

یودی ایندرا مخاطب رادیو ملایو از اندونزی

به نظر می رسد اقدام آمریکا برای منع صادرات نفت ایران به شکست می انجامد زیرا عده کمی از کشورهای اروپایی از آن حمایت می کنند.

 

جرن کانار ارزروم مخاطب رادیو ترکی استانبولی

آمریکا با فشار آوردن به سایر دولت ها سعی دارد که آنها را در تحریم های یک طرفه علیه ایران با خود همراه سازد. اما واقعیت این است که آمریکا با سیاست های جنگ طلبانه اش منزوی شده و حتی متحدانش نیز آمریکا را در تحریم ها علیه ایران همراهی نمی کنند.

 

هاکان ییلدیز ازمیر مخاطب رادیو ترکی استانبولی

سیاست های تحریم دیگر شکست خورده است. آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی همیشه تحریم های سنگینی را علیه ایران تحمیل کرده اما این تحریم ها نه تنها ملت ایران را به تسلیم وادار نکرده بلکه اراده ملت ایران قوی تر شده است.

 

ژنرال میرزا اسلم بیگ فرمانده سابق ستاد مشترک ارتش پاکستان و رئیس موسسه مطالعات استراتژیک امنیت ملی این کشور ومخاطب رادیو پشتو

ترامپ یک فرد دیوانه است، او حتی با کشور خود هم کارهای عجیب و غریب می کند.درحال حاضر چین و اتحادیه اروپایی تصمیم گرفته اند که چگونه می توان با اقدامات این آدم دیوانه مبارزه کنند . خود امریکایی ها به ترامپ لعنت می کنند. ترامپ خود را به عربستان سعودی اینقدر نزدیک کرده است که می خواهد همراه با عربستان  سیاستهای خود را در خاورمیانه پياده کند ، اما اینک وضعیت تغییر کرده است و کشورهای عربی هم توطئه امریکا را متوجه شده اند ، خطری که عربستان از قدرت فزاینده ایران و سیاستهای حکیمانه این کشور احساس می کند، و اینکه ایران با نهایت تدبیر  با تمام توطئه ها در عراق و سوریه و یمن و بحرین وغیره مبارزه کرده است ، امریکا و عربستان  را نگران کرده است. امروز دولت سعودی با خطرات زیادی مواجه است و اینها بزرگترین خطر را ایران می دانند، امریکا علیرغم  توصیه های تمام جهان و کشورهای پنجگانه که با ایران در توافق هسته ای بودند، از این توافق خارج شد، این کشورها گفتند که باشد شما بروید بیرون ولی ما نمی رویم ، این بزرگترین کامیابی ایران است و شما در آینده خواهید دید که در خود امریکا این تفکر بوجود آمده است که گام هایی که ترامپ بر می دارد، هیچ منطق و عقلانیت ندارد و هیچ اصل و اصول را نمی شناسد ، و کسانی که بر اصول خود پایبند نباشند هیچگاه موفق نمی شوند. موضع ایران کاملا درست است و کشورهای پنجگانه و اتحادیه اروپا با شما هستند.

حتما وضعیت جهان به سوی می رود که تحریمهای آمریکا علیه ایران به تدریج رنگ می بازد دراین راستا تصمیمهایی که اتحادیه اروپایی و یا آلمان گرفته است که گفته اند به این تحریم ها عقیده ندارند و روابط خود را با ایران ادامه می دهند و شما در آینده خواهید دید که سایر کشورها هم از امریکا تابعیت نکرده و علیه این  تحریمها خواهند ایستاد. . ایران از سال ۱۹۸۰ تا کنون با تحریم ها و ستم های امریکا مبارزه کرده و از مواضع خود عقب نشینی نکرده است. ایرانی ها ملت با همتی هستند  که  دسیسه های امریکا را می فهمند و با آن مبارزه می کنند.

 

ناکاشیما  مخاطب رادیو ژاپنی از شهر هاماماتسو ژاپن

به نظر می رسد که تحریم های یک جانبه ایران از سوی ایالات متحده پیش از آن در سازمان ملل متحد نیز به یک مشکل تبدیل شده است. همچنین روندی برای لغو تحریم ها علیه کره شمالی شروع شده است.به نظر من خوب است اگر بین کشور شما و کشورهایی که تجارت با دلار برایشان اهمیتی ندارد، تجارت انجام شود.

 

دنیل تام مخاطب رادیو انگلیسی از اتریش

دنیا رو به پیشرفت می باشد ولی آمریکا هنوز مانند گذشته ها برخورد می کند و اوست که ضرر می کند. با وحشی گری کسی راه به جای نمی برد.

 

کاموسو مخاطب رادیو ایتالیایی

درخصوص پاسخ ایران به تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران، لازم است با حذف آمریکا ازنظر اقتصادی و بطور طبیعی در ادامه آن اسرائیل آنرا منزوی کرد.

 

استفانو مخاطب رادیو ایتالیایی از ایتالیا

درخصوص سفر هیات آمریکایی به ترکیه به منظور اعمال تحریم ها علیه ایران باید بگویم درآینده ترکیه و ایران به متحدان بزرگی تبدیل خواهند شد.

 

مانوئل آریسمندی مخاطب رادیو اسپانیایی از شیلی

چنین رفتارهایی از رئیس جمهور امریکا وی را در قالب یک دیکتاتور بین المللی در آورده است. وی منش امپریالیستی کشورش را به نمایش می گذارد، منشی که در آن امریکا هیچ گونه توافقی را با سایر کشورها به رسمیت نمی شناسد. در این میان قربانی این گونه سیاستها کشورهایی چون ایران هستند که به دنبال چند جانبه گرایی در جهان و دنیایی با صلح و دموکراسی بیشتر می باشند. در چنین شرایطی دنیا به سوی یک دیکتاتوری واحد حرکت می کند با این حال ملتهای دنیا در برابر دولت امریکا ایستادگی می کنند و استقلال خود را به نمایش می گذارند. چین به دنبال گسترش روابط خود با کشورهایی چون ایران است. این مسئله حاکی از آن است چین کشوری جدی است و از رفتارها و مداخلات امریکا در سایر کشورها که این کار را به بهانه ترویج دموکراسی انجام می دهد به دور است . به نظر من امریکا برای برقراری ارتباط، تنها زبان چنگ و دندان را برگزیده است.

 

خوان اچاوریا مخاطب رادیو اسپانیایی از اسپانیا  

رئیس جمهور امریکا تصمیم دارد تمام دنیا را با تحریم و تعرفه های گمرکی تنبیه کند. اینها به خاطر نا امیدی امریکا در برابر شرایط اقتصادی کنونی این کشور ناشی از جنگهایی است که به پا کرده است ولی به منافعی که انتظار داشت نرسیده است. اعمال تحریم های امریکا علیه ایران، امریکا را به یک بن بست کشانده است. درست همان شرایطی که این کشور در قبال روسیه دارد. این که شرایط فوق باعث افزایش وجهه بین المللی هم برای روسیه و هم برای ایران شده است. ایران گزینه های زیادی پیش رو دارد. این که نفت خود را به چین بفروشد. در عین حال می تواند با گسترش روابطش با کشورهایی چون روسیه، ویتنام و دو کره همچنین سایر کشورهای مستقل دنیا به افزایش ثبات و صلح در جهان کمک کرده و در کنار آن به جنگ با تروریسم نیز ادامه دهد. به نظر من ترامپ در حال دادن فرصتی به ایران است تا به یک قدرت اقتصادی تبدبل گردد. ایران با اعمال تعرفه های گمرکی و اعمال تحریم ها روز به روز به دشمنان خود می افزاید .

 

مرد ۰۳, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۶ Asia/Tehran
کامنت