• گزیده ای ازنظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون سخنان اخیرسردار سلیمانی و تهدید آمریکا

در واکنش به تهدید و اظهارات سخیف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، شاهد پاسخ رسا وکوبنده سردارسلیمانی بودیم. در رابطه با این موضوع به بخش هایی از نظرات مخاطبان رادیوهای برون مرزی اشاره می شود.

دنیز سرنگیل مخاطب رادیو ترکی استانبولی از آدانا ترکیه

سخنان قاطع  سردار قاسم سلیمانی و سایر مسئولان ایرانی در مقابل تهدیدات اخیر آمریکا علیه ایران نشان داد که ایران تسلیم زورگویی های آمریکا نخواهد شد. کما اینکه تاریخ ۴۰ ساله انقلاب شکوهمند ایران نشان از اراده راسخ ملت و دولت ایران در مبارزه با استکبار را دارد.

 

علی انگین مخاطب رادیو ترکی استانبولی از آماسیا ترکیه

آمریکا سعی دارد با تهدید و زورگویی، ایران را تسلیم خواسته های خود کند اما ملت ایران  ثابت کرده است که تسلیم تحریم و تهدید نمی شود. نقشه های آمریکا مثل نقشه های قبلی درباره ایران عملی نخواهد شد.

 

فرهاد حسین مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

آمریکا علیه ایران جنگ نمی‌کند. چون این جنگ فقط بین ایران – آمریکا صورت نمی‌گیرد. کشورهای دیگری مثل سوریه، حزب‌الله همراه با ایران علیه آمریکا جنگ خواهد کرد. تمام شیعیان جهان همراه با ایران علیه دشمن جنگ می‌کنند. ایران کشور بزرگ و قدرتمند است. سردار سلیمانی یک مرد بزرگ ایرانی است ایشان فقط از خدا می‌ترسند.

 

شیخ شهریار مرتضی مخاطب رادیو بنگلا از  بنگلادش  

آمریکا می‌خواست ده‌ روزه عراق و افغانستان را از بین ببرد. ولی اینک ده ساله که موفق نشده است. ایران کشور قدرتمند منطقه است. آمریکا می‌داند، سردار سلیمانی هم از تهدید او نمی‌ترسد. تهدید آمریکا بی اساس است.

 

محمد رقیب حسن مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

سیاست آمریکا اینست که ایران را یک کشور تروریست معرفی کند، تا اینکه از کشورهای خاورمیانه پول و نفت بگیرد. سردار سلیمانی هم می‌داند چنانچه آمریکا به ایران حمله کند، آمریکا نابود خواهد شد. این حرف‌ها را هم خود آمریکا اقرار کرده است.

 

نورهفنی مخاطب رادیو ملایو از منطقه بوکید تیگگی

برایم جالب بود که مقامات این کشور با جرأت علیه ایالات متحده آمریکا سخن می گویند. آنها از تهدیدات آمریکا ترسی ندارند. باید کشوری مثل ایران باشد که به تهدید و فشار آمریکا پاسخ دهد. ایران یک کشور ثروتمند و تعیین کننده در منطقه خلیج فارس است. بنابراین لازم نیست به ابرقدرت تکیه کند. با چنین رفتاری، عزت نفس رئيس جمهور آمريكا زیر پا گذاشته خواهد شد. ایران نباید وعده های آمریکا را باورکند. وعده های آمریکا  فقط یک ترفند سیاسی است که لازم نیست از آن مراقبت شود. من از ایران حمایت می کنم. خداوند به ایران کمک کند.

 

الهم محمد نجیب مخاطب رادیو ملایو از شهر کنداری

جنگ لفظی ایران و آمریکا به علت سیاستهای خود آمریکاست که  خود را به عنوان پلیس دنیا معرفی کرد و قطعا ظلم و ستم آمریکایی ها منجر به مقاومت کشورهای دیگر خواهد شد. آمريکا مي خواهد ايران و جهان را بترساند زیرا شجاعت ایران از زمان انقلاب تا الان باعث بیداری ملت های مظلوم جهان شده است.

 

محمد دروین مخاطب رادیو ملایو از پانتیانک

رئيس جمهور آمريكا دونالد ترامپ حرف بیهوده و بی اساس به ویژه در مورد ایران زیاد می زند. ترامپ سیاست خود را به عنوان یک سیاست واقع گرایی معرفی کرد. اما سخنان وی کاملا واقعیت سیاسی را نادیده می گیرد. سردار سلیمانی، شیوه پاسخ دادن به اظهارات تهدید آمیز کشورهای ستمگر مثل آمریکا را بخوبی به جهان نشان داد.

 

آدیا سوریا مخاطب رادیو ملایو

جنگ لفظی آمریکا علیه ایران صرفا برای تهدید است ولی برای آمریکا تحقق آن تهدید خیلی دشوار است ، زیرا مقامات نظامی آمریکا خوب می دانند و می فهمند که پاسخ و تهدید رئيس جمهور ايران (برای بستن تنگه هرمز) یک تهدید تو خالی نیست.

 

مسمیمو مخاطب رادیو ملایو از منطقه واناسابا

رئيس جمهور آمريكا دونالد ترامپ تنها می تواند به ظاهر ایران را تهدید کند. اگر تحریم ها ادامه یابد و ایران تنگه هرمز را  ببندد ، کشورهای اروپایی با تمام غروری که دارند رنج می برند و فریاد می زنند.

 

گلائوبر گلیدسون پرس مخاطب رادیواسپانیایی از برزیل

ترامپ نمی داند که چه کاری انجام می دهد . او می خواهد جنگی جهانی به ارمغان آورد. جنگی که به ضرر کل دنیا و جامعه جهانی خواهد بود. تحلیل گران سیاسی او را به هیتلر عصر حاضر تشبیه کرده اند.

 

کارلوس روخاس مخاطب رادیو اسپانیایی از کلمبیا

رئیس جمهور آمریکا قبل از اینکه بخواهد در نقش یک سیاستمدار ظاهر شود یک تاجرپیشه است . این امری عادی است که بخواهد در پای هر میز مذاکره ای اول جیبش را پر کند و منافع خود را در نظر گیرد. امیدوارم هر چه زودتر این نمایش های وی به پایان برسد.

 

 هنریکه خوسه دانتاس فلینتو مخاطب رادیواسپانیایی از برزیل 

تلاشهای امریکا برای همراه کردن سایر کشورها در تحریم نمودن ایران یک نوع اعمال  خشونت اخلاقی و روانی از سوی سران این کشور است.

 

سرگی شاکاریان مخاطب رادیو روسی از ارمنستان: 

سپاه آماده است تا آخرین قطره خون خود برای پاک کردن چهره زمین از صهیونیست ها و امریکایی ها تلاش کند

 

لودمیلا مالاشویچ مخاطب رادیو روسی

 سردار سلیمانی درست می گوید، آیا امریکایی ها نیاز به برپا کردن جنگی دیگر دارند؟

 

 عیسی جوما شریف مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا

 ایران کشوری است که با تهدیدهای آمریکا عقب نشینی نمی کند و ایستادگی آن در سالهای پس از انقلاب در برابر فشارها و تحریم های غرب گواه این مسأله است. اکنون ایران از لحاظ دفاعی و نظامی به کشوری قدرتمند تبدیل شده است که به آسانی می تواند در برابر دشمنان ایستادگی نماید.

 

علی یحیی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 سخنان اخیر سردار سلیمانی در واکنش به یاوه گویی های ترامپ بسیار شجاعانه  و قابل تحسین بود. در حقیقت جمهوری اسلامی ایران با داشتن چنین فرماندهانی هیچ گاه در مقابل دشمنان شکست نخواهد خورد.

 

جوما بکر مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

 آمریکا باید مراقب رفتارهای خود باشد و در مواضعش نسبت به جمهوری اسلامی ایران تجدید نظر کند، چرا که کشور ایران هیچ گاه زیر بار ظلم و زورگویی نخواهد رفت.

 

 

 

مرد ۱۰, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ Asia/Tehran
کامنت