• نظرمخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون نقش برجسته رسانه های برون مرزی ایران در برهم زدن معادله رسانه های غربی در ماجراهایی نظیر بحران یمن و...

به دنبال سکوت و انتشار اخبار کذب و نادرست رسانه های غربی دنیا ، پیرامون رویدادهایی نظیر بحران یمن و....تعدادی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی با بیان دیدگاه های خود بر نقش مهم و برجسته رسانه های برون مرزی ایران در شفاف سازی و بیان حقایق تاکید کردند.

 به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، محمد دروین مخاطب دائمی و اندونزیایی رادیو ملایو با موثر دانستن رسانه های برون مرزی ایران اظهار کرد: مسدود شدن شبکه تلویزیونی پرس تی وی در آمریکا و اروپا یکی از نشانه های موثر بودن رسانه های ایران است. آنها احساس ناراحتی در پوشش قوی رسانه های ایران دارند، چون رسانه های برون مرزی ایران اخبار سیاسی و ژئوپولیتیک را طبق واقعیت گزارش می کنند و نیز جنایات اسرائیل را افشا می نمایند. ودر نتیجه اسرائیل در روابط بین المللی منزوی است.

 

مسئول کتابخانه دانشگاه گوئادالاراخای  مکزیک :  رسانه های خبری برون مرزی جمهوری اسلامی ایران نظیر پارس تو دی و شبکه تلویزیونی هیسپان تی وی نقش موثری در افشای آنچه که این روزها در یمن و سایر بلاد اسلامی می گذرد، ایفاء می نمایند.

فرناندو آکوستا ریوروس مسئول کتابخانه دانشگاه گوئادالاراخای مکزیک و مخاطب رادیو اسپانیایی، بابیان اینکه جنایتهای عربستان سعودی تقریبا از سوی تمامی رسانه های غربی مورد بی توجهی قرار گرفته است، گفت: قسمت اعظم رسانه های دنیا که تحت تاثیر نظام سرمایه داری هستند و خود را حافظ به اصطلاح آزادی و دموکراسی می دانند با حمایت از جنایتهای آمریکا و همپیمانش عربستان سعودی در برابر جنایتهایی که این روزها مردم یمن متحمل می شوند، سکوت اختیار کرده اند. در چنین شرایط اسفباری به لطف خدا رسانه های خبری برون مرزی جمهوری اسلامی ایران نظیر پارس تو دی و شبکه تلویزیونی هیسپان تی وی نقش موثری در افشای آنچه که این روزها در یمن و سایر بلاد اسلامی می گذرد، ایفا می نمایند. برای ما مردم امریکای لاتین بسیار حائز اهمیت است که برای دسترسی به اطلاعات صحیح به رسانه های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنیم.

ایشان در ادامه افزود: به نظر من رسانه های برون مرزی ایران بسیار حائز اهمیت است. چون این رسانه ها نکاتی را بازگو می کنند که معمولا از سوی رسانه های غربی به آنها پرداخته نمی شود . دلیل این مسئله اینست که انتشار اخبار ملت های مظلومی چون فلسطین، سوریه ، عراق ، لیبی و به خصوص یمن، سیاست این رسانه ها نیست چون آنها همیشه باید پاسخگوی منافع کشورهایی باشند که به این ملتها حمله کرده اند . بنا براین رسانه های غربی نه تنها به اخبار مربوط به این کشورها نمی پردازند بلکه این اخبار را تحریف کرده و به شکل دیگری حقیقت را نشان می دهند.

علی آلتان مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ترکیه نیز با بیان اینکه رسانه های برون مرزی ایران، صدا وتصویر مقاومت هستند، گفت: امروز  در نبرد رسانه ای با غرب لازم است که رسانه های مقاومت از بهترین و جدیدترین تکنولوژی ها استفاده کنند. رسانه های برون مرزی ایران سهم زیادی در مبارزه با اندیشه های انحرافی غربی ها دارند.

 

 تحلیل گر امور بین الملل اهل شیلی: رسانه های برون مرزی ایران جنایتهای آل سعود را نمایش می دهند و نشان می دهند چگونه منافع امپریالیسم، صهیونیسم و وهابیت در جهت صدمه زدن به ملتها عمل می کنند

 

پابلو خفره لئال تحلیل گر امور بین الملل اهل شیلی و مخاطب رادیو اسپانیایی با اشاره به اینکه رسانه های برون مرزی ایران نقش حیاتی در اطلاع رسانی درست به مردم سایر کشورهای جهان عهده دار هستند،گفت: رسانه های برون مرزی ایران از جمله هیسپان تی وی، العالم و  رادیو اسپانیایی ایران به راستی رسانه های حقیقی هستند که بر خلاف رسانه هایی که حقیقت را مخفی می کنند و اطلاع رسانی نمی نمایند و حتی برخی موارد موضوع را به شکل دیگری مخابره می کنند . رسانه های برون مرزی ایران نقش حیاتی در اطلاع رسانی درست به مردم سایر کشورهای جهان را عهده دار هستند . آنها اخبار واقعی در مورد آنچه در یمن در حال وقوع است را به گوش مردم جهان می رسانند، اینکه چه کسی مهاجم است و چه کسانی از ایشان حمایت می کنند ، این که مردم یمن چه آلام و دردهایی را متحمل می شوند ، چگونه از زمین و هوا تحت محاصره قرار دارند و تا چه میزان فاجعه انسانی در این کشور در حال وقوع است...

لئال در ادامه چنین عنوان کرد: رسانه های برون مرزی ایران جنایتهای آل سعود را نمایش می دهند و نشان می دهند چگونه منافع امپریالیسم، صهیونیسم و وهابیت در جهت صدمه زدن به ملتها عمل می کنند تا سیاست و هژمونی ایشان بر جهان مسلط شود. این رسانه ها حقیقت را برملا می کنند ، اطلاع رسانی می کنند و مسائل را تحلیل و بررسی می نمایند ، آنها یک جنگ رسانه ای و تبلیغاتی علیه این نیروهای اهریمنی در جهان به راه می اندازند تا ما در زمینه های دیگر علیه جنایتهای واشنگتن، تلاویو و ریاض وارد میدان شویم .

 

ناصر سلیمان اوغلو مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ترکیه ضمن اشاره به اینکه رسانه های برون مرزی ایران درخط مقدم مبارزه با امپراطوری رسانه ای غربی ها بویژه آمریکا هستند، گفت: رسانه های غربی و برخی دیگر از رسانه های منطقه ای، اخبار و واقعیات منطقه و جهان را وارونه نشان می دهند. بدون تردید رسانه های برون مرزی ایران واقعیات را به مخاطبان نشان می دهند.

سالم محمد مخاطب تانزانیایی رادیو سواحیلی دیدگاه خود را چنین عنوان کرد: رسانه های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران بدون ترس و واهمه از غرب و سران استکبار، به پخش اخبار واقعی جهان می پردازند و این مسأله باعث عصبانیت غرب شده است.

 

رئیس انجمن مخاطبان رادیو بنگلا: ما به اخبار رسانه های برون مرزی ایران افتخار می کنیم

شیخ مراج والدین رئیس انجمن مخاطبان رادیو بنگلا از بنگلادش ضمن اینکه اخباررسانه های برون مرزی ایران را باعث افتخار می داند، گفت : رادیو بنگلا همیشه اخبار دقیق و درست را پخش می‌کند ولی رادیوهای غربی از قبیل بی ‌بی ‌سی و سی ان ان اخبار دروغ را پخش می نمایند. رادیو بنگلا به مسائل مبتلا به یمن و فلسطین به خوبی می پردازد و ما از این طریق نسبت به نقش و برنامه ‌های دشمن مطلع می‌شویم.

محیدالسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش هم معتقد است: رسانه‌های غربی همیشه جنبش مسلمانان را به‌عنوان تروریست معرفی می‌کنند و از این طریق می‌خواهند اختلاف بین شیعه – سنی ایجاد ‌کنند. این رسانه ها کارها و سیاستهای نادرست دولت های غربی را پنهان کرده و همیشه غرب را الگو قرارمی دهند. اما در مقابل این‌ همه خبرهای کاذب،  رسانه‌های برون مرزی  ایران ازجمله رادیو بنگلا به پخش اخبار درست ودقیق درباره  مسلمانان یمن و فلسطین می پردازند. رادیو بنگلا برای مسلمانان جهان یک رسانه قوی است. به این خاطر اینگونه رسانه ‌ها باید تشویق شوند.

رضا فوزان الحمید مخاطب رادیو ملایو نیز نظر خود را چنین عنوان کرد:پارس ‌تو دی یکی از رسانه های برون مرزی ایران است که اطلاعات معتبر واخبار درست را به مخاطبان ارائه می دهد و در عین حال  پارس‌تو دی علیه اخبار جعلی و انتشار اخبار کذب سایر رسانه ها، واکنش نشان می دهد.

 

شهر ۰۴, ۱۳۹۷ ۱۱:۱۳ Asia/Tehran
کامنت