• نظرمخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون نقش برجسته رسانه های برون مرزی ایران در برهم زدن معادله رسانه های غربی در ماجراهایی نظیر بحران یمن و...

به دنبال سکوت و انتشار اخبار کذب و نادرست رسانه های غربی دنیا ، پیرامون رویدادهایی نظیر بحران یمن و....تعدادی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی با بیان دیدگاه های خود بر نقش مهم و برجسته رسانه های برون مرزی ایران در شفاف سازی و بیان حقایق تاکید کردند.

فرناندو آکوستا ریوروس مخاطب رادیو اسپانیایی ومسئول کتابخانه دانشگاه گوئادالاراخای  مکزیک

در حالی که جنایتهای عربستان سعودی تقریبا از سوی تمامی رسانه های غربی مورد بی توجهی قرار گرفته است. مخاطب می بایست به دنبال حقیقت در اینترنت جستجو کند و از طریق شبکه های اجتماعی به اطلاعات دسترسی پیدا کند. قسمت اعظم رسانه های دنیا که تحت تاثیر نظام سرمایه داری هستند و خود را حافظ به اصطلاح آزادی و دموکراسی می دانند با حمایت از جنایتهای آمریکا و همپیمانش عربستان سعودی در برابر جنایتهایی که این روزها مردم یمن متحمل می شوند، سکوت اختیار کرده اند. در چنین شرایط اسفباری به لطف خدا رسانه های خبری جمهوری اسلامی ایران نظیر پارس تو دی ،ایرنا، شبکه تلویزیونی هیسپان تی وی نقش موثری در افشای آنچه که این روزها در یمن و سایر بلاد اسلامی می گذرد، ایفا می نماید. برای ما مردم امریکای لاتین بسیار حائز اهمیت است که برای دسترسی به اطلاعات صحیح به رسانه های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنیم.

به نظر من رسانه های برون مرزی ایران بسیار حائز اهمیت است. چون این رسانه ها نکاتی را بازگو می کنند که معمولا از سوی رسانه های غربی به آنها پرداخته نمی شود . دلیل این مسئله اینست که انتشار اخبار ملت های مظلومی چون فلسطین، سوریه ، عراق ، لیبی و به خصوص یمن، سیاست این رسانه ها نیست چون آنها همیشه باید پاسخگوی منافع کشورهایی باشند که به این ملتها حمله کرده اند . بنا براین رسانه های غربی نه تنها به اخبار مربوط به این کشورها نمی پردازند بلکه این اخبار را تحریف کرده و به شکل دیگری حقیقت را نشان می دهند.

 

 پابلو خفره لئال مخاطب رادیواسپانیایی و تحلیلگر امور بین الملل از شیلی

رسانه های برون مرزی ایران از جمله هیسپان تی وی، العالم و  رادیو اسپانیایی ایران به راستی رسانه های حقیقی هستند که بر خلاف رسانه هایی که حقیقت را مخفی می کنند و اطلاع رسانی نمی نمایند و حتی برخی موارد موضوع را به شکل دیگری مخابره می کنند . رسانه های برون مرزی ایران نقش حیاتی در اطلاع رسانی به مردم سایر کشورهای جهان عهده دار هستند . آنها اخبار واقعی در مورد آنچه در یمن در حال وقوع است را به گوش مردم جهان می رسانند، اینکه چه کسی مهاجم است و چه کسانی از ایشان حمایت می کنند ، این که مردم یمن چه آلام و دردهایی را متحمل می شوند ، چگونه از زمین و هوا تحت محاصره قرار دارند و تا چه میزان فاجعه انسانی در این کشور در حال وقوع است...

 رسانه های برون مرزی ایران جنایتهای آل سعود را نمایش می دهند و نشان می دهند چگونه منافع امپریالیسم، صهیونیسم و وهابیت در جهت صدمه زدن به ملتها عمل می کنند تا سیاست و هژمونی ایشان بر جهان مسلط شود. این رسانه ها حقیقت را برملا می کنند ، اطلاع رسانی می کنند و مسائل را تحلیل و بررسی می نمایند ، آنها یک جنگ رسانه ای و تبلیغاتی علیه این نیروهای اهریمنی در جهان به راه می اندازند تا ما در زمینه های دیگر علیه جنایتهای واشنگتن، تلاویو و ریاض وارد میدان شویم .

 

ناصر سلیمان اوغلو مخاطب رادیو ترکی استانبولی از آنکارا ترکیه

رسانه های ایرانی که به زبان های خارجی برنامه پخش می کنند، در خط مقدم مبارزه با امپراطوری رسانه ای غربی ها بویژه آمریکا هستند. رسانه های غربی و برخی دیگر از رسانه های منطقه ای اخبار و واقعیات منطقه و جهان را وارونه نشان می دهند. بدون تردید رسانه های برون مرزی ایران واقعیات را به مخاطبان نشان می دهند.

 

علی آلتان مخاطب رادیو ترکی استانبولی از  ازمیر ترکیه

رسانه های برون مرزی ایران،  صدا و تصویر مقاومت هستند. امروز  در نبرد رسانه ای با غرب لازم است که رسانه های مقاومت از بهترین و جدیدترین تکنولوژی ها استفاده کنند. رسانه های برون مرزی ایران سهم زیادی در مبارزه با اندیشه های انحرافی غربی ها دارند.

 

صالح امریری مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا

 رادیو سواحیلی از جمله معدود رادیوهایی است که اخبار روز جهان را به طور واقعی و غیرمغرضانه پخش می کند. با توجه به این که در جهان امروز فعالیت رسانه های غربی بسیار زیاد شده است، پیشنهاد می نمایم مدت زمان پخش برنامه ها را افزایش داده و فرکانس های رادیو را تقویت کنید تا از این طریق مخاطبان بیشتری بتوانند به برنامه های رادیو سواحیلی و وقایع روز جهان دسترسی پیدا کنند.

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا

 رادیو سواحیلی ایران با شفاف ‌سازی و پخش اخبار حقیقی "واقعیت پوشالی" دشمنان را برملا می کند و این مسئله ای است که باعث جذب شنوندگان بیشتر به این رادیو شده است.

 

سالم محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا

رسانه های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران بدون ترس و واهمه از غرب و سران استکبار، به پخش اخبار واقعی جهان می پردازند و این مسأله باعث عصبانیت غرب شده است.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا

 رسانه های غرب با دروغ پردازی سعی در ایجاد فتنه در جهان به ویژه جهان اسلام دارند و در این راستا کشورهای اسلامی به ویژه رسانه های جمهوری اسلامی ایران برای روشنگری مسلمانان و مردم جهان نقش ویژه ای دارند.

 

دمیر نظراف ژورنالیست روسی و مخاطب رادیو روسی

به نظر من رادیوی شما باید از طریق جذب کارشناسان، بیشتر به مسائل سیاسی بپردازد. رسانه ها بایستی بصورت شفاف و گویا و از زبان کارشناسان، مسائل روز جهان را توضیح دهند. بهتر است چند نظر را منعکس کنند. حتی اگر خبر کوتاه باشد، چراکه اگر اتفاقی در جایی روی دهد بایستی بلافاصله از نظر کارشناسانی که از جزئیات مطلع هستند، استفاده شود.

همچنین خوب است که از تاکتیک پاک را پاک کردن هم استفاده شود. مثلا وقتی در غرب توهین به اسلام شده باشد، برنامه ای درباره همین مسئله با حضور کارشناسان داخلی و حتی دانشمندان و تحلیلگرانی که مواضع ضد ایران و تشیع دارند، اما از اسلام در وجه شخصی خود دفاع می کنند نیز استفاده شود و بر روی ناآگاهی وی درباره تشیع چشم بپوشیم و نظر وی را درباره حادثه رخ داده منعکس کنیم، در این رابطه مثلا شبکه پرس تی وی می تواند از یک کارشناس سعودی دعوت کند.  

 

شیخ مراج والدین رئیس انجمن مخاطبان رادیو بنگلا از بنگلادش 

ما به اخبار رسانه های برون مرزی ایران افتخار می کنیم. رادیو بنگلا همیشه اخبار دقیق و درست را پخش می‌کند ولی رادیوهای غربی از قبیل بی ‌بی ‌سی و سی ان ان اخبار دروغ را پخش می نمایند. رادیو بنگلا به مسائل مبتلا به یمن و فلسطین به خوبی می پردازد و ما از این طریق نسبت به نقش و برنامه ‌های دشمن مطلع می‌شویم.

 

رحمت‌الله مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

من به رسانه ‌های برون مرزی ایران بسیار علاقه دارم. چون این رسانه ‌ها همیشه اخبار درست و دقیق را پخش می‌کنند. رادیو بنگلا همیشه صادق بوده و در کنار مظلومان جهان است لذا ما به این رادیو اعتماد  زیاد داریم. اگر رادیو بنگلا نبود، ما اخبار درست را  دریافت نمی‌کردیم و از اخبار یمن، فلسطین و غیره.. محروم می‌ماندیم.

 

محیدالسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

رسانه‌های غربی همیشه جنبش مسلمانان را به‌عنوان تروریست معرفی می‌کنند و از این طریق می‌خواهند اختلاف بین شیعه – سنی ایجاد ‌کنند. این رسانه ها کارها و سیاستهای نادرست دولت های غربی را پنهان کرده و همیشه غرب را الگو قرارمی دهند. اما در مقابل این‌ همه خبرهای کاذب،  رسانه‌های برون مرزی  ایران ازجمله رادیو بنگلا به پخش اخبار درست ودقیق درباره  مسلمانان یمن و فلسطین می پردازند. رادیو بنگلا برای مسلمانان جهان یک رسانه قوی است. به این خاطر اینگونه رسانه ‌ها باید تشویق شوند.

 

خیرالسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش 

رسانه‌های برون مرزی  ایران ازجمله رادیو بنگلا چهره پنهان آمریکای جنایتکار را آشکار کرده و بدون هیچگونه ترس و واهمه ای از دشمنان و غول های رسانه ای غربی، خبرهای دقیق و صحیح یمن و فلسطین و....را پخش می‌کنند.

 

محمد دروین مخاطب رادیو ملایو از شهر پانتیاناک اندونزی

رسانه های برون مرزی ایران بسیار موثر هستند. مسدود شدن شبکه تلویزیونی پرس تی وی در آمریکا و اروپا یکی از نشانه های موثر بودن رسانه های ایران است. آنها احساس ناراحتی در پوشش رسانه های ایران دارند، چون رسانه های برون مرزی ایران اخبار سیاسی و ژئوپولیتیک را طبق واقعیت گزارش می کنند و نیز جنایات اسرائیل را افشا می نمایند. ودر نتیجه اسرائیل در روابط بین المللی منزوی است.

 

اروان رایتو شمشوری مخاطب رادیو ملایو از شهر پاتی اندونزی

اخباری که رسانه های برون مرزی ایران گزارش می دهند، قابل اطمینان است و بدون مداخله رسانه های غربی که حاوی اخبار دروغ هستند.

 

مجیبور رحمن مخاطب رادیو ملایو از شهر اجانگارا اندونزی

بدون شک رسانه های برون مرزی ایران، رسانه های جایگزین قابل اطمینان درباره موضوعات خاورمیانه هستند.

 

رضا فوزان الحمید مخاطب رادیو ملایو

پارس ‌تو دی یکی از رسانه های برون مرزی ایران است که اطلاعات معتبر واخبار درست را به مخاطبان ارائه می دهد و در عین حال  پارس‌تو دی علیه اخبار جعلی و انتشار اخبار کذب سایر رسانه ها، واکنش نشان می دهد.

 

 

شهر ۰۴, ۱۳۹۷ ۱۱:۲۵ Asia/Tehran
کامنت