• ازسوی مخاطبان رادیوهای برون مرزی رسانه ملی صورت گرفت، اعتراض و مخالفت شدید با مسدود شدن صفحات شبکه های ایرانی و روسی توسط فیس بوک، گوگل و توییتر

به دنبال مسدود شدن صفحات شبکه های اجتماعی ایرانی و روسی توسط فیس بوک، گوگل و توییتر، جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی با بیان دیدگاه های خود ضمن مخالفت خود از این اقدام، آن را نمادی از سانسور و سلب آزادی بیان دانستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، عبدالمالک استاد دانشگاه ابومسلم از داچه اندونزی و مخاطب دائمی رادیو ملایو، با اشاره به  اینکه مسدود کردن حساب‌های برخی شبکه‌های برون مرزی در شبکه‌های اجتماعی شواهد روشنی از سانسور و تلاش برای جلوگیری از گسترش حقایق و دیدگاه های مختلف در شبکه های اجتماعی است، گفت: مسدود کردن حساب ‌های برخی شبکه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران در شبکه‌های اجتماعی، از جمله شبکه پرس تی، شبکه هیسپان ‌تی ‌وی و العالم و ... بسیار مغایرت بارز با آزادی بیانی دارد که همیشه توسط غرب مورد حمایت و تبلیغ قرار می گیرد. آنها از افشای حقایق و جنایت های خود در سراسر جهان می ترسند به ویژه جنایات خود در خاورمیانه.

استاد دانشگاه ابومسلم اندونزی درادامه چنین گفت: من با بیانیه صادر شده از جانب معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موافق هستم که مسدود کردن حساب‌های برخی شبکه‌ های برون مرزی رسانه ملی در شبکه‌های اجتماعی بخاطرنفوذ شبکه‌های برون مرزی ایران در جهان و نیز تاثیر گذاری قابل توجه این رسانه های مستقل بر افکار عمومی جهان است.

عبدالمالک معتقد است: مسدود کردن حساب‌های برخی شبکه‌های برون مرزی در شبکه‌های اجتماعی شواهد روشنی از سانسور و تلاش برای جلوگیری از گسترش حقایق و دیدگاه های مختلف در شبکه های اجتماعی است. رسانه های مستقل مانندشبکه پرس تی، شبکه هیسپان‌تی‌وی ، شبکه جهانی سحر، شبکه جهانی الکوثر و العالم به انتشارحقایق می پردازند و این امر موجب نگرانی شیطان بزرگ آمریکا شده است.

وی در پایان گفت: من از تلاش های معاونت برون مرزی صدا و سیمای ایران برای اقدامات قانونی در سطح بین المللی علیه کسانی که حساب‌های برخی شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی ایران را مسدود و محدود می کنند، حمایت می کنم.

 

 

 

مسئول کتابخانه دانشگاه گوادالاراخای مکزیک: علیرغم سانسوری که امپریالیسم بر رسانه های ایرانی نظیر هیسپان تی وی تحمیل نموده است و یا فیلتر کردن شبکه های اجتماعی ایرانی از سوی گوگل، ما اخبار و تحولات جهان را از طریق  رسانه های ایرانی  دنبال می کنیم.

فرناندو آکوستا ریورو مسئول کتابخانه دانشگاه گوادالاراخای مکزیک ومخاطب رادیو اسپانیایی با اشاره به این موضوع که همیشه ظالمان و ستمگران در طول تاریخ از افشای حق و حقیقت واهمه داشته اند، گفت: در سال 2018 میلادی گروه های مافیایی در ایالات متحده آمریکا از دموکراسی ، آزادی در تمامی ابعاد و از به اصطلاح "جامعه اطلاعاتی " دم می زنند. در حالی که به کشورهایی که آنها را برای خود خطر تلقی می کنند، یورش آورده و تحت فشار قرار می دهند . مثل جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه و کوبا در امریکای لاتین.

وی افزود: خوشبختانه در جهان کنونی رسانه هایی وجود دارند که وظیفه اخلاقی خود را به نحو احسن انجام می دهند. در ابتدای امر بر اساس مبانی خبرنگاری و روزنامه نگاری تحقیقات لازم را انجام داده سپس اطلاعات صحیح و حقیقت آنچه که در کشورهای مختلف دنیا اتفاق می افتد را درقالب گزارش ، خبر و غیره  در اختیار مخاطب قرار می دهند.

فرناندو آکوستاریورو درپایان اظهار کرد: علیرغم سانسوری که امپریالیسم بر رسانه های ایرانی نظیر هیسپان تی وی تحمیل نموده است و یا فیلتر کردن شبکه های اجتماعی ایرانی از سوی گوگل، ما اخبار و تحولات جهان را از طریق برنامه های رادیو اسپانیایی ایران و سایت پارس تو دی اسپانیایی  و سایرآژانس های خبری  رسانه های ایرانی  دنبال می کنیم.این رسانه ها همچنان حقایق را برای جهانیان بازگو کرده و آنها را از جنایت های مافیایی قدرت در غرب مطلع می کنند.  

 

خبرنگار و تحلیلگر امور بین الملل اهل شیلی : این سانسور از سوی گوگل به مقاصد امریکایی ها برمی گردد

 

   مانوئل اریسمندی  خبرنگار و تحلیلگر امور بین الملل اهل شیلی ومخاطب رادیواسپانیایی با بیان این نکته که از 39 سال پیش که مردم ایران  نظام اسلامی را به عنوان نظام حاکم بر مملکت خود برگزیدند، امپریالیسم امریکا از هر روشی برای ضربه زدن و حمله کردن به نظام اسلامی ایران استفاده کرده ، گفت: در حال حاضر امپریالیسم این نبرد را به دامنه شبکه های اجتماعی کشانده است. این سانسور از سوی گوگل به مقاصد امریکایی ها برمی گردد ، مقاصدی که منافع صهیونیسم بین الملل را پنهان می دارد . آنها می خواهند جنایات و اقدامات زشت و زننده شان مخفی بماند . آنها می خواهند حقیقت چهره صهیونیسم بین الملل افشا نشود . سعی می کنند مشارکتهای تسلیحاتی شان با اسرائیل و دولت وهابی عربستان سعودی و گروه های افراطی گرای وهابی که به نام دولت اسلامی شام و سوریه به ملت های مسلمان یورش می برند،  افشا نگردد. آنها می خواهند افکار عمومی جهان را منحرف کنند تا همه جهانیان به این باور غلط برسند که همه مسلمانان شرور و جنگ طلب هستند.

 

خبرنگار و کارشناس امور سیاسی از شیلی: اقدام اخیر گوگل در سانسور شبکه های اجتماعی ایران حاکی از جنگ سیاسی، ایدئولوژیکی ایالات متحده امریکاست که سعی دارد با سیاستهای ملت های مستقلی چون ایران مقابله کند.

 

پابلو خفره لئال خبرنگار و کارشناس امور سیاسی از شیلی ومخاطب رادیو اسپانیایی نظر خود را چنین عنوان کرد:   اقدام اخیر گوگل در سانسور شبکه های اجتماعی ایران حاکی از جنگ سیاسی، ایدئولوژیکی ایالات متحده امریکاست که سعی دارد با سیاستهای ملت های مستقلی چون ایران مقابله کند. در شرایط کنونی جهان که منطقه خاورمیانه درگیر جنگ های خونباری است و حضور و مداخلات  امریکایی ها در نقاط مختلف جهان روز به روز بیشتر می شود، امریکا سعی دارد با سانسور رسانه های ایرانی موفقیتهای این کشور را در آزادی سازی سوریه از چنگال تروریسم تکفیری، همچنین جنایتهای اسرائیل در فلسطین و جنایتهای عربستان در یمن  مسکوت باقی بماند. این اقدامات نظیر سانسور، حملات و تحریم های ایشان علیه سایر ملتها همگی بخشی از وجود و ذات کثیف امپریالیسم امریکایی است.

 

نور هیشالی مخاطب رادیو ملایو از اندونزی ضمن اینکه مسدود شدن حساب‌های برخی شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک، توییتر، یوتیوب و گوگل پلاس

را بسیار مایه تاسف دانست، گفت: این حساب‌ها را مسدود کردند در حالی که آنها به رسانه های متعادل کننده در جهان تبدیل شده اند. آنها اخبارجعلی که برخی رسانه های غربی منتشر کرده اند، را افشا و حقیقت را منتشر کردند. مسدود کردن حساب‌های برخی شبکه‌های برون مرزی ایران صریحاً نقض آزادی بیان است. پیدا کردن رسانه ها برای روشن شدن هر واقعیتی خیلی سخت است. امیدوارم این هم اولین گام باشد تا در اندونزی رسانه های مستقل مانند شبکه‌های برون مرزی ایران وجود داشته باشند.

بهارمخاطب رادیو ملایو از اندونزی نیز مسدود شدن حساب‌های برخی شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی را مایه تاسف دانست و این اقدام را محکوم نمود.

 

 

دمیر نظراف مخاطب دائمی رادیو روسی: این یک نمونه خوب برای آشکار شدن دروغ های غرب درباره آزادی بیان است.

دمیر نظراف مخاطب دائمی رادیو روسی معتقد است: این یک نمونه خوب برای آشکار شدن دروغ های غرب درباره آزادی بیان است، و نمایش برتری آنها در دنیای فناوری اطلاعات در جنگ اطلاعات است. البته این اتفاق جدیدی نیست، پیش از این هم همین وضع بود. فقط امروزه شکل آشکارتری بخود گرفته.

ایشان در ادامه افزود: به یاد دارم که در سال 2012 فیسبوک اکانت مارسلو ستاره رئال مادرید را بست، اما حامیان حقوق بشر غربی این موضوع را نادیده گرفته و سکوت کردند. اما صفحه شخصی این بازیکن بخاطر دفاع وی از انتفاضه فلسطین بود. این نخستین بار نیست که حامیان فلسطین یا درکل مسلمانان را بلاک می کنند. کاربران ایرانی و روسی بایستی به دنبال یک جایگزین باشند.

مسعود پرویز استاد دانشگاه و مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش با ارائه پیشنهاد ایجاد فضای مجازی مشترک بین کاربران مسلمان گفت: اینک وقت آن شده است که ایران، چین، روسیه و...... یک فضای مجازی مشترک مثل فیس‌بوک درست کنند. ما مسلمان‌ها می‌خواهیم این کار توسط ایران انجام بشود. اگر این اتفاق عملی شود ما همه فیس‌بوک آمریکایی را می‌بندیم و در فیس‌بوک ایرانی عضو می‌شویم. ما نباید به آمریکایی ها اعتماد کنیم. این چند کشور اگر متحد واقعی شوند، به قدرت بزرگی تبدیل خواهند شد و اگر هماهنگ باشند،طبعاً مشکل ما حل خواهد شد.

قمروالحسن مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش نظر خود راچنین عنوان کرد: مسدود کردن فضای مجازی برای ایرانی‌ها، خارج از عقل و منطق بود. ایران حرف حق را به جهانیان گفته است و از هر طریق هم که امکان داشته باشد، می‌گوید. ایران و روسیه باید متحد واقعی بشوند. مسئولین فضای مجازی هم باید بدانند، همه حق‌دارند در فضای مجازی فعالیت داشته باشند.

 

هاکان اولوسوی مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ازمیر ترکیه با غیر قابل قبول و غیر قابل توجیه دانستن این اقدام گفت: این اقدامات به وضوح بیانگر این است که کشورهای غربی توانایی دیدن و شنیدن واقعیات  از زبان شبکه های طرفدار حقیقت را ندارند و به همین دلیل اقدام به فیلتر نمودن این شبکه ها می کنند.

 

علی ایپکچی مخاطب رادیو ترکی استانبولی با اشاره به اینکه فیلتر کردن فعالیت های برخی شبکه های ایرانی در صفحات اجتماعی، نماد بارز نقض آزادی بیان است، گفت: رسانه های ایرانی گویای حق و حقیقت هستند و افکار عمومی جهان را به سوی واقعیات هدایت می کنند. مسدود نمودن فعالیت این شبکه ها برای اقدام کنندگان آن شرم آور است.

 

شهر ۱۲, ۱۳۹۷ ۱۴:۴۳ Asia/Tehran
کامنت