• استقبال روس ها و تاجیک ها از آموزش آسان خط فارسی در سایت رادیو تاجیکی

برنامه تصویری آموزشی خط فارسی سایت های فارسی و سریلیک رادیو تاجیکی با استقبال خوب مردم تاجیکستان روبه رو شده است.

بخش آموزش آسان خط فارسی در سایت های فارسی و سریلیک رادیو تاجیکی با استقبال بسیار چشمگیر مردم فارسی زبان تاجیکستان و تجار روسی روبه رو شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، با گذشت حدود چهارم ماه از راه اندازی بخش آموزش آسان خط فارسی با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد در سایت های فارسی و سریلیک رادیو تاجیکی، انتشار این بخش آموزشی با استقبال مناسب مردم فارسی زبان تاجیکستان و روسیه رو به رو شده است.

به گفته مختار فرزادی مدیر رادیو تاجیکی برای بررسی میزان جذب مخاطبان و استقبال مردمی از برنامه تصویری آموزشی خط فارسی، محققان و پژوهشگران رادیو تاجیکی با بررسی میدانی انتشار این برنامه در تاجیکستان در گفت و گو با گروه های مختلف، نتایج ارزنده ای کسب کردند.

فرزادی گفت : جمعی از تجار روسی معتقدند آموزش خط و زبان فارسی برای ما تاجرهای روس خیلی مهم است و با توجه به تحریم های ایران و روسیه از سوی آمریکا مناسبات تجاری دو کشور افزایش یافته و ما برای فراگیری خط فارسی از سایت رادیو تاجیکی استفاده می کنیم.

همچنین تعدادی از تاجرهای تاجیکستانی هم گفتند: در وبگردی ها، بهترین سبک آموزش خط فارسی را در سایت رادیو تاجیکی یافتیم و امیدواریم آموزش خط و زبان نیاکان ما در این سایت ادامه پیدا کند.

مختار فرزادی، مدیر رادیو تاجیکی 

به گفته مدیر رادیو تاجیکی، تعدادی از مترجمان و آموزگاران تاجیکستانی هم در گفت و گو با پژوهشگر رادیو تاجیکی ضمن ابراز خوشحالی از این اقدام رادیو تاجیکی اعلام کردند: برای آموزش خط و زبان فارسی دچار مشکل بودیم واکنون با استفاده از این سایت خط و زبان فارسی را به فراگیرانمان در کلاس ها آموزش می دهیم.

مدیر رادیو تاجیکی تاکید کرد: از آنجا که دانشگاه فردوسی مشهد، شاخص و شهره جهانی است و از طرفی تدریس دروس توسط استادان این دانشگاه پذیرش عامه جهانی دارد ما از دانشگاه فردوسی برای این کار کمک گرفتیم و بعد از یک سال و نیم پیگیری، توانستیم کلاس تصویری آموزش خط و زبان فارسی را در هر دو سایت فارسی و سریلیک رادیو تاجیکی راه اندازی کنیم .

فرزادی یادآور شد: این طرح در سه مرحله آموزش حروف، آموزش کلمه و آموزش جمله و گفت و گو در دست تولید و انتشار است.

رادیو تاجیکی دو سایت فارسی و روسی دارد./ش.ج

شهر ۱۷, ۱۳۹۷ ۱۰:۲۶ Asia/Tehran
کامنت