• نظرمخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون موضع و نقش سازنده جهان اسلام اعم ازدولت ها و رسانه ها درقبال تحولات یمن

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی دیدگاه های خود را پیرامون موضع و نقش سازنده جهان اسلام اعم از دولت ها و رسانه ها در قبال تحولات یمن و جایگاه رسانه های برون مرزی ایران در این زمینه، بیان نمودند که به تعدادی از آنها اشاره می شود

انگین دنیزلی مخاطب رادیو ترکی استانبولی از ازمیر ترکیه

رسانه های جهان اسلام باید با وحدت رویه مقابل جنگ رسانه ای استکبار و مزدوران منطقه ای آنها ایستادگی کرده و به تنویر افکار عمومی مردم جهان بپردازند. امروز مردم مظلوم یمن زیر بمباران رژیم سعودی و متحدانش قراردارند اما متاسفانه رسانه های استکباری و حامی آل سعود سعی دارند واقعیات یمن را  پوشیده نگه دارند. در یمن یک فاجعه انسانی رخ داده است. رسانه های جهان اسلام باید این واقعیات را آنگونه که هست به مردم جهان مخابره کنند.

 

عی موتلو مخاطب رادیو ترکی استانبولی از آنکارا ترکیه

رسانه های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم رسانه های استکبار ستیز هستند. واقعیات منطقه را می توان از طریق رسانه های برون مرزی ایران به درستی تشخیص داد. مردم یمن از سوی رژیم آل سعود قتل عام می شود، اما رسانه های استکباری واقعیات را پنهان می کنند.

 

شیخ مراج الدین رئیس انجمن مخاطبان رادیو بنگلا از بنگلادش

ما به اخبار رسانه های ایران افتخار می کنیم. رادیو بنگلا همیشه اخبار دقیق و درست را پخش می‌کند ولی رادیوهای بی‌بی‌سی و سی ان ان به پخش اخبار نادرست می پردازند. رادیو بنگلا اخبار مرتبط با تحولات یمن، و فلسطین را هم به ‌صورت دقیق و درست منتشر می‌کند. ما از طریق رادیو بنگلا نسبت به برنامه‌های دشمن مطلع می‌شویم. 

 

رحمت‌الله مخاطب دائمی رادیو بنگلا از بنگلادش

من به رسانه‌ های ایران بسیار علاقه مندم. چون این رسانه ‌ها همیشه خبرهای درست و دقیق را پخش می‌کند. رادیو بنگلا همیشه در کنار مظلومین جهان ازجمله یمن قرار دارد. ما به رادیو بنگلا اعتماد زیادی پیدا کردیم. چون رادیو بنگلا همیشه صادق بوده و چنانچه این  رادیو نبود، شاید ما به اخبار درست پیرامون یمن دسترسی پیدا نمی‌کردیم.

 

محیدالسلام مخاطب پروپاقرص رادیو بنگلا از بنگلادش

رسانه ‌های غرب همیشه جنبش مسلمانان را به‌عنوان تروریست معرفی می‌کنند. از این طریق رسانه ‌های غربی می‌خواهند اختلاف بین شیعه – سنی ایجاد ‌کنند و به عبارتی آنها همیشه غرب را الگو قرارمی دهند. در مقابل این‌همه خبرهای کاذب، رسانه‌های ایران ازجمله رادیو بنگلا خبرهای درست مسلمانان یمن و فلسطین را پخش می‌کند. رادیو بنگلا برای مسلمانان جهان یک رسانه قوی است. لذا این رسانه‌ها قابلیت تشویق شدن را هم دارند.

 

خیرالسلام مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش

رسانه ‌های ایران ازجمله رادیو بنگلا چهره پنهان آمریکای جنایتکار را آشکار کرده و خبرهای دقیق یمن و فلسطین را پخش می‌کند. این رسانه‌ها همیشه اخبار مظلومین فلسطین و یمن را پخش می‌کند و بدون ترس به انتشار اخبار دقیق می پردازند.

 

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی  از شهر دارالسلام تانزانیا

عربستان با حمایت آمریکا، مردم یمن را به خاک و خون می کشد و این فجایع را به گونه ای دیگر از رسانه های خود منعکس می کند. آنچه که واضح است اینکه رسانه های غربی و بیشتر رسانه‌های عربی در مورد یمن اخبار واقعی را پوشش نمی‌دهند. این مسأله، وظیفه رسانه های اسلامی را دوچندان می کند تا اتفاقات یمن و جنایات وحشیانه عربستان و فریاد مظلومانه مردم یمن را به گوش جهانیان برسانند. به سازمان ملل و کلیه سازمان های حقوق بشر توصیه می کنم علیه عربستان و حامیانش که در رأس آنها آمریکا است، اقدام جدّی اتخاذ کنند تا ظلم علیه ملت های مظلوم خاتمه یابد. اقدامات وحشیانه حاکمان ظلم علیه مسلمانان مظلوم یمن، فلسطین، بحرین، نیجریه و میانمار نمونه آشکار اسلام ستیزی غرب است.

 

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی

 جنایات و کشتارهای وحشیانه علیه مردم یمن در سایه سکوت کشورهای دنیا صورت می‌گیرد. بنابراین جهان اسلام در این خصوص وظیفه مهمی بر گردن دارد و باید برای دفاع از حقوق مسلمانان مظلوم یمن قدم محکمی بردارد.

 

علی مسعود مخاطب رادیو سواحیلی از شهر پمبا تانزانیا

 رسانه‌های کشورهای عضو ائتلاف عربی برای همراه کردن افکار عمومی با خود، اخبار مربوط به جنگ یمن را وارونه منعکس می‌کنند تا ناکامی های خود در این جنگ نابرابر را به منزله پیروزی جلوه دهند.

 

مفاتیح مخاطب رادیو ملایو

مشکلات یمن یک مسأله انسانی است و تنها محکوم کردن وحشی گری نیروهای متجاوز به رهبری عربستان سعودی کافی نیست. کشورها باید از طریق دیپلماسی برای ایجاد صلح در یمن تلاش کنند. اگر از طریق دیپلماسی به نتیجه نرسد، ما به عنوان دوستداران صلح مجبوریم از پاسخ یمن به حملات وحشیانه و جنایت ائتلاف عربستان سعودی حمایت کنیم.

 

نور هفنی ناصر مخاطب رادیو ملایو

برای حل مشکلات یمن، ایران می تواند کشورهای اسلامی طرفدار صلح در یمن را جمع و گفت و گو برای کمک به آن کشور را برگزار کند. از طریق این مسیر، کمک های بشردوستانه مثل غذا و دارو می تواند به یمن ارسال کند. این کشور همچنین می تواند بحران یمن را با موسسات و سازمان های بین المللی حقوق بشری مورد بحث قرار دهد. و پس از آن موضع صریح و محکم را برای پاسخ به جنایت سعودی در یمن تعیین و انتخاب کند. غیر از این رسانه های ایران باید اطلاعات و اخبار دقیق درباره ادامه حملات عربستان سعودی به یمن را به طور گسترده ای منتشر کند. انتشاراخبار در مورد تحولات یمن باید در زمان های مختلف انجام  شود تا جامعه بین المللی درباره جنایت عربستان در یمن آگاه باشند و به این کشوردر مورد جنایات جنگی خود هشدار دهند و در نهایت آنها به حل و فصل بحران یمن کمک خواهند کرد.

 

محمد یسع مخاطب رادیو ملایو

سکوت کشورهای جهان علیه جنایات ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به دلیل حمایت ایالات متحده آمریکا از این ائتلاف است. این مثل مقابله با یک سرطان بدخیم است که تنها می توان  دعا کرد و منتظر معجزه بود. وحدت جهان برای دفاع از ستمدیدگان به عنوان یک شکل مبارزه برای دفاع از بشریت بسیار انتظار می رود.

 

 استیا ویادی مخاطب رادیو ملایو

عملکردرسانه های ایران در نشر اخبار حوزه یمن و جنایات سعودی علیه این کشوربسیار خوب بوده است، به طوری که مردم جهان در مورد جنایات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و همکاری آن با آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل آگاه شده است. من فکر می کنم اجلاس جهان اسلام  باید در سطح بالایی از جهان اسلام برگزار شود. ایران در این اجلاس، باید شواهدی از جرم و جنایت های ائتلاف به رهبری سعودی را ارائه کند تا جهانیان  بفهمند و سعی کنند راه حلی برای پایان دادن به جنایت سعودی پیدا کنند.

 

شهر ۲۱, ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵ Asia/Tehran
کامنت