• جمعی از مخاطبان رادیوهای معاونت برون مرزی صداوسیما خطاب به حامیان و عاملان حادثه تروریستی اهواز : منتظر ضربه مهلک ایران باشید

در پی اقدام گروهک تروریستی در اهواز، جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی ضمن تسلیت بابت این رویداد تلخ، دیدگاه های خود را بیان نمودند. در اغلب این اظهارنظرها دست داشتن استکبار جهانی در افزایش فشارها علیه جمهوری اسلامی ایران و محکوم کردن این قبیل اقدامات کور مورد تاکید قرار گرفته است، که به بخش هایی از آنها اشاره می شود:

افزایش فشارها علیه ایران قابل پیش بینی است

کارشناس امور سیاسی اهل کلمبیا : چنین حملات تروریستی کور در شرایطی که ایران در سطح بین الملل تحت فشارهای زیادی قرار دارد، کاملا قابل پیش بینی است.

الکساندر ناگی کارشناس امور سیاسی اهل کلمبیا و مخاطب رادیو اسپانیایی دررابطه با حادثه تروریستی اهواز گفت: ولیعهد عربستان سعودی، محمد بن سلمان قول داده بود که جنگ را به خاک ایران خواهد کشاند. وی سعی دارد نشان دهد که به وعده خود عمل کرده است . آنها در حال ارتکاب اشتباه دیگری هستند. ایران کشوری نیست که بتوانند به راحتی بر آن غلبه کنند. ایران دارای قدرت حاکمیت بالایی است . این کشور قادر است در وقت خود حملات بسیار سختی را بر پیکره دشمنانش وارد کند. به خوبی مشخص است که ایران در تمامی مراحل و سطوح مختلف دارای تجربیات بسیاری است. ایران نسبت به دشمن داخلی و خارجی خود به خوبی آگاه است. چنین حملات تروریستی کور در شرایطی که ایران در سطح بین الملل تحت فشارهای زیادی قرار دارد، کاملا قابل پیش بینی است.

الکساندر ناگی در ادامه افزود: موضوع قابل توجه دیگر اینکه جمعه گذشته امریکا طی عملیاتی، رهبران داعش را از عرصه جنگ خارج کرد و به گفته منابع نظامی روسیه و سوریه در حال انتقال آنها به افغانستان است. این نمونه کوچکی است که نشان می دهد داعش و القاعده چه رابطه ای با هم دارند و چه رابطه ای بین ایشان و سرویس های جاسوسی امریکا، انگلیس ،اسرائیل و عربستان سعودی است . برای کسی که درک بالایی دارد ارائه چند کلام کافی است که به کنه مطلب دست یابد. بله ، ما در شرایط بسیار حساسی قرار داریم . البته این شرایط آن قدرها پیچیده و سخت نیست که قابل حل نباشد. به نظر من ایران برای حل تمامی مشکلات عزم و اراده کافی را داراست. 

 

دولت های تروریست باید از صحنه روزگار محو شوند

کارشناس امور بین الملل اهل اسپانیا : مشتاقانه آرزوی روزی را دارم که تروریسم بین الملل نابود گردد و دولت های تروریستی از صحنه روزگار محو شوند.

خوان دیاس کارشناس امور بین الملل اهل اسپانیا و مخاطب رادیو اسپانیایی با اشاره به اینکه تروریسم بار دیگر سایه خون و وحشت را بر خاک ایران افکند، گفت: تروریسم به شکلی مخفیانه عمل می کند. تنها همین چند روز پیش بود که هواپیمای روس ها را منهدم کرد و حال به ایران حمله برد. اسرائیل به تلافی کشته هایش در حال انتقام گرفتن است ، در حالی که یک ماه است که به طور مداوم بر سر فلسطینیان آتش می ریزد.  در چنین شرایطی ایران حق دارد از خود دفاع نماید و به تلافی خون هایی که در این حمله تروریستی ریخته شده است اقدامات لازم را در پیش گرفته و انتقام بگیرد. من مشتاقانه آرزوی روزی را دارم که تروریسم بین الملل نابود گردد و دولت های تروریستی از صحنه روزگار محو شوند.  پیام تسلیت مرا برای خانواده های قربانیان این حمله تروریستی صمیمانه پذیرا باشید.

 

تروریسم به هر شکل محکوم است

 کارلوس روخاس، کارشناس امور سیاسی  از کلمبیا و مخاطب رادیو اسپانیایی ضمن عرض تسلیت به خانواده های قربانیان حادثه تروریستی اهوازگفت: تروریسم از هر جا که سر بلند کرده باشد فرقی نمی کند ، مایه بی شرمی ست و از هر نقطه نظر که بدان بنگریم، محکوم است.

 

امپریالیسم نمی خواهد که ایران مسیر استقلال را ادامه دهد

  محقق علوم اسلامی اهل  شیلی : امپریالیسم نمی خواهد که ایران مسیر استقلال را ادامه دهد و این کار را با تهدید به اقدامات نظامی و با حمایت های مالی معاندین ایران از خارج انجام می دهد .

  کلائودیو گالاس محقق علوم اسلامی اهل شیلی ومخاطب رادیو اسپانیایی ضمن اظهار تاسف بابت حادثه تروریستی که در ایران اسلامی رخ داد، گفت: مطمئنم که به زودی طراحان این جنایت ددمنشانه را محاکمه خواهید کرد. این مسئله نشان دهنده آن است که امپریالیسم نمی خواهد که ایران مسیر استقلال را ادامه دهد و این کار را با تهدید به اقدامات نظامی و با حمایت های مالی معاندین ایران از خارج انجام می دهد . سلام مرا از شیلی پذیرا باشید. از شما سپاسگزارم که اخبار دست اول جهان را در اختیار ما قرار می دهید بدون این که هیچ غرض و تحریفی در آن وارد شده باشد.

 

چرا رسانه های غربی حمله تروریستی اهواز را بی اهمیت جلوه دادند؟

خبرنگار و کارشناس امور بین الملل اهل شیلی : رسانه های غربی حمله تروریستی اهواز را بی اهمیت جلوه دادند.

پابلو لئال خبرنگار و کارشناس امور بین الملل اهل شیلی و مخاطب رادیو اسپانیایی گفت:  رسانه های غربی و بعضی کشورهای عربی از تروریست خواندن عوامل حمله ای که در شهر اهواز در جنوب غربی ایران اتفاق افتاد، امتناع ورزیدند. اقدام جنایتکارانه ای که منجر به مرگ25 تن و زخمی شدن ده ها تن گردید.  و این نشان دهنده رفتار دوگانه در غرب است این که تنها وقتی شهروندان خود قرباتی چنین حملاتی می شوند آن حملات را تروریستی می خوانند. کشورهای غربی، گروه های تروریستی که از سوی برخی کشورها حمایت مالی و تسلیحاتی می شوند را هرگز محکوم نکرده و نمی کنند . آنها مردم جهان  را به دو طبقه برتر و پست طبقه بندی کرده اند و وقتی چنین جنایت هایی در مورد مردم سایر کشورها که آنها را در طبقه پست قرار داده اند اتفاق می افتد هرگز این اقدامات را محکوم نمی کنند. رسانه های غربی دست کاری در اطلاعات، نشر ضد اطلاعات و دروغ را به عنوان بخشی از سیاست های بین المللی خود قرار داده اند.  جریان اطلاعات در دست بخش عظیمی از رسانه های غربی است ، این رسانه ها حمله تروریستی اهواز را بی اهمیت جلوه دادند ، حمله ای که در آن به کودکان، زنان و مردانی که برای مشاهده رژه نظامی به مناسبت شروع هفته دفاع مقدس گرد هم آمده بودند، رحم نکردند.

 

تروریسم، آلت دست استکبار جهانی و عامل تامین امنیت رژیم صهیونیستی است.

نویسنده و پژوهشگر مسائل سیاسی اهل ترکیه : تروریسم، آلت دست استکبار جهانی و عامل تامین امنیت رژیم صهیونیستی است.

 

حسین کایا نویسنده و پژوهشگر مسائل سیاسی اهل ترکیه و مخاطب رادیو ترکی استانبولی ضمن اینکه  هدف از ترور را  ایجاد رعب و وحشت در میان اقشار جامعه دانست، گفت: حمله تروریستی اخیر که در شهر اهواز رخ داد از این دسته اقدامات است. طبق اعلام منابع خبری گروه تروریستی الاحوازیه مسئولیت این حملات تروریستی را برعهده گرفته است. گروهی که همکاری نزدیکی با گروهک تروریستی جند الله فعال در مرزهای جنوب شرق ایران نیز دارد. هر دو گروهک تروریستی مذکور دارای افکاری جدایی طلبانه و تروریستی هستند. این افکار بیشترین خدمت را به استکبار جهانی به خصوص آمریکا می کند. در حقیقت این آمریکا و متحدان منطقه¬ هستند که بیشترین سود را از حضور این گروهک های تروریستی می برند چرا که آمریکا با ایجاد ناامنی و وحشت سعی در فروش سلاح های خود در منطقه داشته و از طرفی هم به دنبال هدف بزرگ خود یعنی تسلط بر منابع انرژی منطقه استرتژیک خاورمیانه است. گروهک های تروریستی همانند الاحوازیه جیره خوار آمریکا و همدستانش هستند. در هر صورت رژیم غاصب صهیونیستی و عربستان سعودی به عنوان بارزترین همدستان آمریکا در منطقه همواره در پی ایجاد ناامنی و در نهایت ایجاد مانع بر سر راه ترویج آرمان های انقلاب اسلامی بوده اند. یکی از موانع، حمایت از گروهک های تروریستی همانند الاحوازیه است. حمله اخیر تروریستی در شهر اهواز هم باید در همین راستا مورد ارزیابی قرار بگیرد.

کایا در ادامه افزود: مهمترین برنامه ای که آمریکا در حال پیگیری آن در منطقه است، پروژه خاورمیانه بزرگ است که مهمترین ابزار برای تامین امنیت بلند مدت صهیونیست ها به حساب می آید. از طرفی آمریکا هم با اجرای این پروژه خواهد توانست به تمام منابع انرژی منطقه تسلط پیدا کند. آمریکا مانند همیشه با وعده آوردن دموکراسی به دنبال فریفتن مردم جهان است. حال با تکرار این ادعا در حال پیگیری اهداف شوم خود برای مردم منطقه است.  بدون تردید همکاری کشورهای ایران، ترکیه و سوریه به ویژه در مسئله بحران سوریه می تواند مهم ترین بخش توطئه های آمریکا را با مشکل مواجه کند. چرا که بحران سوریه می تواند برای تمام کشورهای همسایه هم نتایج ناگواری به همراه داشته باشد. ولی آنچه محقق است اینکه تا زمانی که کشورهای قدرتمند منطقه با هم همکاری می کنند، نقشه های آمریکا محقق نخواهد شد. 

 

امیدوارم ایران به این حمله ناجوانمردانه پاسخ دهد تا آنها ایران را دست کم نگیرند

جورجو مخاطب دائمی رادیو ایتالیایی ضمن اظهار تاسف بابت اقدام تروریستی اخیر در ایران گفت: بطور یقین تروریست ها نیروهای متخاصمی هستند که دشمنان قسم خورده به آنها پول و سلاح داده اند و قصد به خون کشیدن ایران را دارند.

 

لوکا، مخاطب دیگر رادیو ایتالیایی نیز گفت:از صمیم قلب به مردم ایران که مورد حمله مزدوران تروریستی قرار گرفته اند، تسلیت می گویم.

 

انتا بررا مخاطب دائمی رادیو ملایو ضمن عرض تسلیت به خانواده های قربانیان حادثه تروریستی اهواز گفت:

به نظر من این یک رویداد بسیار شرم آور برای تروریست هاست، دشمنان ایران برای همه واضح هستند. اینکه تروریست ها از کجا آمده اند و پشت این قضیه چه کسانی هستند کاملا قابل تشخیص است. آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان سعودی حتما در این حادثه دست داشتند. امیدوارم ایران به این حمله ناجوانمردانه پاسخ دهد تا آنها ایران را دست کم نگیرند.

 

عائشه حسنه مخاطب رادیو ملایو ضمن تسلیت بابت این حادثه دردناک در اهوازگفت: امیدوارم عاملان اصلی این حمله را هر چه زودتر دستگیر کنید و به سزای اعمالشان برسانید.

 

اوروس توپان مخاطب رادیو ملایو نیز با یادآوری اینکه هر شکل از اعمال تروریستی، یک اقدام وحشیانه برای بشریت است و در هر صورت آن را نمی توان توجیه کرد، افزود: ما اقدام ترور غیر انسانی را  به شدت محکوم می کنیم. ما  به مردم ایران تسلیت عرض می کنیم و امیدواریم که عاملان اصلی این حادثه به زودی دستگیر شوند.

 

عبد الآکی مخاطب رادیو ملایو با اظهار تاسف از این حادثه تروریستی گفت: امیدوارم  مردم ایران همچنان متحد باشند و تحت تاثیر اقدام تحریک آمیز دشمنان برای ایجاد اختلاف و تفرقه در بین آنها قرار نگیرند. چرا که در واقع ایجاد اختلاف در بین مردم ایران یکی از اهداف مهم حمله  تروریستی در اهواز است.

 

حسن مالهوا مخاطب رادیو ملایو گفت: ما مردم اندونزی که اکثریت آنها مسلمان هستند، حمله تروریستی در اهواز و نیز عاملان اصلی این حادثه را به شدت محکوم می کنیم.

 

طارق اسماعیل مخاطب رادیو ملایو با بیان اینکه دشمنان ایران جرات ندارند جنگ علنی و مستقیم با این کشور را آغاز کنند، گفت: آنها فقط می توانند گروه های تروریستی را حمایت کنند و مخفیانه کمک مالی به آنها بدهند.

 

فائیسال کظیمیه مخاطب رادیو ملایو ترور در اهواز را یک اقدام بی رحمانه و بزدلانه دانسته وگفت: این جنایت توسط دشمنان اسلام انجام شد. آنها جنایتکارانی تحت حمایت شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل هستند.

 

خداوند تا روز قیامت عاملان این حادثه را لعنت کند

احمد وارد مخاطب رادیو ملایو گفت: ما به شدت حمله تروریستی در اهواز را محکوم می کنیم. خداوند تا روز قیامت عاملان این حادثه را لعنت کند.

 

این مخاطب سرشناس رادیو ملایو : پاسخ  ایران به این حمله دشمن باید یک پاسخ محکم، تماشایی و فراموش نشدنی باشد.

ویندی ایونی مخاطب سرشناس رادیو ملایو با بیان اینکه حمله تروریستی در شهر اهواز عملیات اطلاعاتی آمریکا، صهیونیست ها و عربستان سعودی بود، افزود: ارزش این حمله برای دشمنان از این جهت بود که آن را در طی رژه نظامی انجام داد که باید منطقه امن باشد. بنابراین پاسخ  ایران به این حمله دشمن  باید یک پاسخ محکم، تماشایی و فراموش نشدنی باشد. من دعا می کنم که با کمک خداوند انتقام توسط ارتش ایران صورت گیرد تا دشمنان این نوع از ترور را تکرار نکنند.

 

 نصیرو حسن مخاطب رادیو انگلیسی از نیجریه نیز شهادت مظلومانه جمعی از مردم اهواز را تسلیت گفت.

 

محمد خاکو مخاطب رادیو انگلیسی از پنسیلوانیا نیز گفت:آمریکا خود را در سازمان ملل مترسکی بیش نساخت.

 

محمد عارف خان مخاطب همیشگی رادیو بنگلا از بنگلادش ضمن بیان اینکه ایران در بین کشورهای جهان جایگاه مهمی دارد، گفت: بدین خاطر دشمنان این کشور زیاد هستند از جمله  آمریکا ،اسرائیل و عربستان سعودی.  به عقیده من ایران برای مظلومین جهان کار می‌کند. اگر کشورهای اسلامی  باهم متحد می شدند، قطعاً آمریکا – اسرائیل نابود می‌شد و  قدرت در دست مسلمانان قرار می‌گرفت. چون فقط ایران علیه سیاست های پلید آمریکا و اسرائیل مبارزه می‌کند به همین خاطر دشمنان علیه ایران تحریم اعمال کرده  و به آن حمله می کنند.

کسانی که در اهواز به رژه نیروهای مسلح حمله کردند، دشمن همه بشریت هستند

شهیدالسلام دانشجو و مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش گفت:کسانی که در اهواز به رژه نیروهای مسلح حمله کردند، دشمن همه بشریت هستند. آنها فقط دشمن ایران نیستند. ما این حمله را به ‌شدت محکوم می‌کنیم.

 

امتونه سالم مخاطب رادیو سواحیلی از شهر لیندی تانزانیا ضمن تسلیت وقوع حادثه تروریستی درشهر اهوازگفت: امیدوارم مسببان این حمله کور هر چه سریعتر دستگیر و به سزای اعمالشان برسند.

 

مخاطب دائمی رادیو سواحیلی اهل  تانزانیا : حمله تروریستی اهواز بیانگر شکست و ناتوانی استکبار در مقابل قدرت نظامی ایران بود که با ناکامی مواجه شد.

 یحیی علی مخاطب دائمی رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا ضمن عرض تسلیت شهادت 25 شهید حادثه تروریستی اهواز به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران  و آرزوی صبر برای بازماندگان این حادثه تلخ گفت: در واقع حمله تروریستی اهواز بیانگر شکست و ناتوانی استکبار در مقابل قدرت نظامی ایران بود که با ناکامی مواجه شد. جمهوری اسلامی ایران باید همچون همیشه با اقتدار و هوشیاری خود در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی نماید.

 

فضیل احمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا گفت:  ناکام ماندن حمله تروریستی اخیر در شهر اهواز بار دیگر شکست دولت های غربی را به نمایش گذاشت و مطمئناً نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران همانگونه که اعلام کردند در برابر این حمله سکوت نکرده و پاسخ محکمی به عاملان این حمله کور خواهند داد.

 

مخاطب پروپاقرص رادیو سواحیلی اهل تانزانیا:  حادثه تروریستی اهواز نمونه دیگری از ظلم استکبار علیه مردم بی دفاع بود و ما منتظر پاسخ قاطعانه دولت و نیروهای مسلح ایران در مقابل این حمله تروریستی هستیم.

 

الحاج خمیس احمد مخاطب پروپاقرص رادیو سواحیلی از شهر پمبا تانزانیا گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران فرمودند عاملان این حمله تروریستی وابسته به مدعیان دروغگویی هستند که همواره دم از حقوق بشر می زنند. کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا همواره دم از حقوق بشر زده و خود را مدافع مردم جهان می دانند امّا ظلمی که ما در یمن، فلسطین، میانمار و دیگر کشورهای اسلامی علیه مردم بی گناه مشاهده می کنیم، نقض کامل حقوق بشر است. حادثه تروریستی اهواز نیز نمونه دیگری از ظلم استکبار علیه مردم بی دفاع بود و ما منتظر پاسخ قاطعانه دولت و نیروهای مسلح ایران در مقابل این حمله تروریستی هستیم.

 

جمهوری اسلامی ایران با اقتدار کامل در برابر این اقدامات وحشیانه ایستاده است و از مواضع محکم خود عقب نشینی نمی کند

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران گفت:

 دولت های غربی و حامیان حمله تروریستی اهواز باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران با اقتدار کامل در برابر این اقدامات وحشیانه ایستاده است و از مواضع محکم خود عقب نشینی نمی کند.

 

جوما عیدی عیسی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر ماساوی تانزانیا خاطرنشان کرد:  جمهوری اسلامی ایران در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره توطئه های دشمنان را خنثی کرده و با اقتدار کامل در برابر زورگویی های غرب ایستادگی نموده است و این مسأله باعث عصبانیت استکبار جهانی شده و از هر ترفندی برای ضربه زدن به ایران استفاده می کنند که به لطف خداوند و هوشیاری مردم ایران همواره ناکام مانده اند.

 

 

هایک سایادیان مخاطب رادیو ارمنی  از ارمنستان گفت: تروریسم محکوم است و آنان که می خواهند از این طریق به خواسته های خود برسند هیچگاه موفق نخواهند شد.

 

ایدا سرکیسیان روزنامه نگار ارمنستانی و مخاطب رادیو ارمنی با بیان اینکه فاجعه تروریستی اهواز نه تنها برای مردم ایران بلکه مردم ارمنستان تأسف انگیز بود گفت: امیدوارم جامعه جهانی برای مقابله با تروریسم متحد شود.

 

روبرت دانشجوی ارمنستانی و مخاطب رادیو ارمنی ضمن اظهار تاسف از این خبر گفت: امیدوارم این آخرین خبر تلخ برای مردم خوب ایران باشد. ایران کشور امنی است و مسئولان ایرانی اجازه نخواهند داد تا هیچ گروهی این امنیت را خدشه دار کند.

 

منتظر ضربه مهلک سپاه باشید

الحاج خادم مخاطب رادیو عربی از بحرين خطاب به جریان «الاحوازیه» مجرم و مزدور حقیر وهابیت و صهیونیسم گفت: شما با این جنایت به استکبار و وهابیت خدمت کردید ، از عقوبت فرزندان امام و نائبش در امان نمی مانید و هر جا که باشید به جزای عملتان می رسید ، آن موقع دیگر وهابیت و صهیونیسم به کار شما نمی آید . منتظر ضربه مهلک سپاه باشید.

 

ابو حسن مغنية مخاطب رادیو عربی از لبنان گفت: بعد از شکست توطئه بصره و محاصره ایران ، مستقیما وارد جنگ با ایران شدند . مشاور ولی عهد ابو ظبی عبد الخالق عبد الله أن را صراحتا اعلام کرده است . ای حاکمان عرب منطقه شما هستید که آتش جنگ را شعله ور کردید و از آسمان بر شما آتش خواهد بارید . ائتلاف سعودی اماراتی میخ را خود بر تابوتش کوبید . منتظر باشید که چه برسرتان می آید

 

الأخ حسن اللامى مخاطب رادیو عربی از عراق معتقد است این عملیات صهیونیستی عربستانی در خاک ایران اولین شراره های آتشی است که آل سعود و حامیانش را می سوزاند.

 

سالم رشك البهادلي مخاطب رادیو عربی از يمن گفت: این حقیران و خادمان ترامپ تا زمانی که ترامپ به اهداف شومش نرسد آرام نمی گیرند . و ان شاء الله به آن نمی رسند .

 

آجو هانتر مخاطب دائمی رادیو هندی گفت: مجاهدین خلق از موساد آموزش می گیرند وآنها برای موساد جاسوسی دانشمندان هسته ای ایران را انجام می دهند و عده ای از دانشمندان هسته ای را ترور کرده اند. موساد و مجاهدین که نمی توانند به ایران نفوذ کنند.برای همین با آموزش دادن این تروریست ها، جاسوسی و ترور در ایران را ترتیب می دهند که حالا هم از آمریکا وکشورهای عربی پول و آموزش دریافت می کنند تا علیه ایران فعالیت کنند.

 

مهر ۰۸, ۱۳۹۷ ۱۵:۱۰ Asia/Tehran
کامنت