• دیدگاه جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی: راه برون رفت از بحران غزه و سرزمین های اشغالی در اتحاد جهان اسلام است

جمعی از شنوندگان رادیوهای برون مرزی ایران با محکومیت اشغال فلسطین و محاصره غزه، خواستار وحدت مردم فلسطین و جهان اسلام برای نابودی هر چه زودتر اندیشه و عمل اشغالگرانه صهیونیست ها شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی ، یک کارشناس امور بین الملل و روزنامه نگار  اهل ونزوئلا در این باره گفت: هدف اسرائیل از جنایات علیه مردم غزه ، کرانه باختری و سایرنقاط فلسطین این است که«اسرائیل بزرگ» را بنا نهد . این همان چیزی است که اسحاق رابین به عنوان بزرگترین هدف خود همیشه در سر داشت.

خرمن گوررایس کارشناس امور بین الملل و روزنامه نگار  ونزوئلایی ومخاطب رادیو اسپانیایی، هدف اسرائیل از جنایات علیه مردم غزه ، کرانه باختری و سایرنقاط فلسطین را تشکیل« اسرائیل بزرگ» خواند وگفت: این همان چیزی است که اسحاق رابین به عنوان بزرگترین هدف خود همیشه در سر داشت ، این که یهودیه و سامره که به اصطلاح کتاب مقدس تحریف شده یهود، همان کرانه باختری است، بخش جدایی ناپذیر از سرزمین اسرائیل بزرگ است. به عقیده ایشان این سرزمین ها غصب نشده اند که حال بخواهند پس داده شوند این دکترین در حال حاضر پایه های اصلی حزب لیکود نتانیاهو را تشکیل می دهد ، کسی که آرزوی الحاق قدس را به سرزمین های اشغالی دارد.

خرمن گوررایس درادامه افزود: این دکترین با تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت امریکا به این شهر از نظر نتانیاهو یک قدم به واقعیت نزدیک تر شده است . این مسئله باعث شروع انتفاضه جدیدی درمیان مردم فلسطین شده است. پس از تصویب بیانیه سناتور جمهوری خواه لیندسی گراهام ئر، کنگره و مجلس سنای امریکا ، این کشور متعهد شده است در صورتی که اسرائیل مورد حمله و تهاجمی از سوی سایر کشورها قرار گیرد، امریکا هم از جهت نظامی و هم سیاسی از آن حمایت خواهد کرد. مطمئناً فشارهای لابی یهود در امریکا برای ادامه تلاش ها برای بی ثبات کردن ایران و سوریه نیز جزو همین برنامه اسرائیل است که از زمان اوباما پایه ریزی شده بود.

 

یک مخاطب سرشناس رادیو ملایو نیز در همین باره اظهار کرد: اگر مسلمانان متحد باشند و در برابر دشمنان مشترک مانند امریکا و اسرائیل و آل سعود و رسانه هایشان که همیشه در بین مسلمانان اختلاف ایجاد می کنند، مقاومت کنند انشاء الله می توانیم در مسجد الاقصی با هم نماز بخوانیم.

 

حاکمه رحمان مخاطب رادیو ملایو ضمن بیان اینکه حق بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن خود چیزی است که باید دنبال شود و به دست آید، گفت: مردم فلسطین، ملتی است که از حقوق خود محروم هستند. آنها از ابتدا تا کنون به طور مداوم برای حقوق خود مبارزه نموده اند، اما متاسفانه هنوز مسلمانان به طور کامل از آنها پشتیبانی نمی کنند. بین مسلمانان اختلاف وجود دارد و مانع حمایت از فلسطینیان شده است. آنها جرِات ندارند از استقلال فلسطینیان حمایت کنند چون می ترسند از طرف حامیان رژیم صهیونیستی اسرائیل تحریم شوند. اگر مسلمانان متحد باشند و در برابر دشمنان مشترک مانند امریکا و اسرائیل و آل سعود و رسانه هایشان که همیشه در بین مسلمانان اختلاف ایجاد می کنند، مقاومت کنند انشاء الله می توانیم در مسجد الاقصی با هم نماز بخوانیم. ای مسلمانان متحد باشید!  مسئله فلسطین وسیله ای برای پیروزی نهایی همه ما است.

 

محمد انصار مخاطب رادیو ملایو نیز چنین عنوان کرد: مردم فلسطین باید حقوق خود را به دست بیاورند و ما  همه مسلمانان هم باید از حقوق مردم فلسطین حمایت کنیم.

 

همچنین یک کارشناس امور سیاسی اهل اسپانیا عنوان کرد: دولت ایران بارها و بارها خطر بزرگ ایجاد اسرائیل بزرگ را در منطقه هشدار داده است ، مسئله ای که خطر بزرگی برای صلح و ثبات کشورهای خاورمیانه به شمار می آید.

 

خوان دی یس،کارشناس امور سیاسی و مخاطب رادیو اسپانیایی از اسپانیا گفت:  تهاجمات فزاینده اسرائیل علیه نوار غزه و مردم فلسطین به دنبال نشست نتانیاهو و رهبر ارشد پنتاگون شرایط نامطلوب رژیم صهیونیستی را نشان می دهد . امریکا و اسرائیل همیشه به دنیال طراحی یک تهاجم نظامی علیه ایران و غزه بوده و هستند. دولت ایران همیشه مخالف تهاجمات اسرائیل و شهرک سازی های غیر قانونی صهیونیست ها در مناطق اشغالی بوده است. پس از نسل کشی سیستماتیک فلسطینیان، اسرائیل در حال شهرک سازی در سرزمین هایی است  که از چنگ فلسطینیان در آورده است . دولت ایران بارها و بارها خطر بزرگ ایجاد اسرائیل بزرگ را در منطقه هشدار داده است ، مسئله ای که خطر بزرگی برای صلح و ثبات کشورهای خاورمیانه به شمار می آید.

 

از دیگر سو، آتانازی از مخاطبان سرشناس رادیو ایتالیایی چنین بیان کرد: هر قدمی به منظور نابودی اسرائیل، مانند یک هدیه است.

علی الموسوی مخاطب سرشناس رادیو ترکی استانبولی از ترکیه هم گفت: اسرائیل مانند غده سرطانی در منطقه سعی دارد موجودیت نامشروع خود را تثبیت کند. در این راه نیز با فتنه افکنی در منطقه تلاش می کند مانع اتحاد کشورهای مسلمان شود. امروز مردم غزه در بدترین وضعیت قرار گرفته اند. راه برون رفت از این وضعیت تنها از طریق اتحاد کشورهای مسلمان میسر خواهد بود.

 

امید دمیرل مخاطب رادیو ترکی استانبولی از استانبول ترکیه با بیان اینکه امروزه نقش دیپلماسی رسانه ای در تحقق اهداف بر هیچ کسی پوشیده نیست، افزود: رسانه های مقاومت با اتحاد و هم افزایی می توانند در تنویر افکار عمومی در ارتباط با جنایات اسرائیل در غزه نقش مهمی ایفا کنند.

 

در اظهار نظر دیگری شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا ضمن اینکه مقاومت را مهمترین راه نجات فلسطین دانسته ، گفت: البته وحدت جهان اسلام نیز نقش مهمی در حل این مسأله دارد. جمهوری اسلامی ایران در تمام سال های اشغال فلسطین حامی و مدافع ملت مظلوم فلسطین بوده است و اگر همه کشورهای اسلامی در این مورد از ایران الگو بگیرند، مطمئناً پیروزی فلسطین به زودی محقق خواهد شد.

 

یحیی علی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا گفت: جهان اسلام باید با حمایت یکپارچه خود از ملت مظلوم فلسطین و آرمان های آنان دفاع کرده و ضربه محکمی به رژیم صهیونیستی وارد کنند.

 

جوما عیدی عیسی مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا گفت: اسرائیل باید به محاصره غزه پایان دهد تا مردم فلسطین بتوانند در آرامش به زندگی خود ادامه دهند وگرنه باید منتظر عواقب بدی باشد.

 

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی نیز از شهر مومباسای کنیا چنین عنوان کرد: رسانه های جهان به ویژه رسانه های مربوط به کشورهای اسلامی باید ظلم و جنایات اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین را به نمایش بگذارند تا جهانیان با ماهیت واقعی رژیم صهیونیستی آشنا شوند.

 

 

سالم محمد مخاطب رادیوسواحیلی  از شهر تانگای تانزانیا ضمن بیان اینکه مبارزه با رژیم صهیونیستی فقط بر عهده مردم مظلوم فلسطین نیست، گفت: همه کشورهای جهان که خواهان آزادی، صلح و مخالف ظلم هستند، باید با این رژیم غاصب مقابله نمایند.

 

موکی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر پمبا تانزانیا،  سرکوب و کشتار مردم مظلوم فلسطین را برنامه ای بلند مدّت از سوی آمریکا دانسته که به واسطه رژیم اسرائیل عملی شده است و خاطر نشان کرد: مسأله ای که باعث تأسف است سیاست و عملکرد برخی کشورهای اسلامی همچون عربستان است که از آمریکا و اسرائیل فرمانبرداری می نمایند. اگر همه کشورهای اسلامی در مورد مسأله فلسطین همصدا و متحد شوند، مطمئناً اسرائیل و آمریکا را شکست خواهند داد.

 

علی عبدا...مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا ضمن اشاره به اینکه مردم فلسطین اکنون بیدارتر از قبل شده اند، گفت: این بیداری اسلامی در منطقه امنیت اسرائیل را به شدت به خطر انداخته و به آمریکا و اسرائیل فشار می آورد. اقدام اخیر ترامپ در معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل نیز به دلیل احساس خطر نمودن از بیداری اسلامی در منطقه صورت گرفت و این در حالی است که ترامپ می داند هیچ گاه نمی تواند این تصمیم احمقانه را به مرحمله عمل برساند.

 

وانگی کومبانگ مخاطب دائمی رادیو ملایو گفت: به نظر من دوری از اختلافات مذهبی تنها راه برای مردم فلسطین و مسلمانان برای آزاد کردن فلسطین از اشغال صهیونیست ها است. همچنین آنها باید آمادگی داشته باشند تا در این راه جان ومال خود را فدا کنند. شعار به تنهایی کافی نیست. هدف بزرگ قطعا نیاز به یک مبارزه بزرگ دارد. مبارزه تنها با رسانه ها هم کافی نیست زیرا صهیونیست ها امپراطوررسانه ها هستند.

 

مهر ۲۱, ۱۳۹۷ ۱۴:۳۰ Asia/Tehran
کامنت