• مخالفت مخاطبان رادیوهای برون مرزی با این اقدام؛ پشت پرده سفر نتانیاهو به عمان، اهدافی شوم است

تعدادی از مخاطبان رادیوهای بنگلا و سواحیلی نظرات خود را پیرامون سفرنتانیاهو به عمان و تاثیرات آن بر معادلات منطقه ای بیان داشتند که بدان اشاره می شود.

محمد عبدالغفار، استاد دانشگاه بنگلادش و مخاطب رادیو بنگلا گفت: من به ‌عنوان یک معلم سفر نخست ‌وزیر اسرائیل به کشور اسلامی عمان را نمی‌پذیرم. چون تصور می کردم عمان یک کشور حامی اسلام است، ولی وقتی‌ با فشارعربستان، نخست ‌وزیر اسرائیل را دعوت کرد، فکر من در مورد کشور عمان تغییر کرد. پادشاه عمان باید جوابگو باشد. بدون شک وی یک منافق بزرگ است. 

 

کلثوم بلقیس بانو، سیاستمدار بنگلادشی و مخاطب رادیو بنگلا چنین گفت: پادشاه عمان دشمن مسلمانان جهان است. چون وی به عنوان پادشاه یک کشوراسلامی نباید نتانیاهو را دعوت می‌کرد و اجازه ورود به کشورش را می‌داد. نتانیاهو دشمن اصلی مسلمانان  بوده و هست. وی نباید در بلاد اسلامی سفر کند. زیرا دست او با خون مسلمانان آلوده است. امید مسلمانان نسبت به عمان خوب بود ولی اینک این امید وجود ندارد. مسلمانان باید هشیار باشند.    

 

آفتاب چودری، فعال اقتصادی بنگلادشی و مخاطب رادیو بنگلا با اشاره به اینکه منافقان همیشه در همه ‌جا و بویژه به اسلام ضرر رسانده اند، گفت: پادشاه عمان هم به یک منافق بزرگ در بین مسلمانان جهان تبدیل ‌شده است. این پادشاه نباید نخست ‌وزیر اسرائیل را در خاک خود می پذیرفت. ما کار پادشاه عمان را محکوم می‌کنیم.

 

نتانیاهو با سفر خود به عمان قصد دارد اهل سنت منطقه را در برابر جمهوری اسلامی ایران قرار دهد

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا گفت:  نتانیاهو با سفر خود به عمان قصد دارد اهل سنت منطقه را در برابر جمهوری اسلامی ایران قرار دهد و از این طریق به خواسته های شوم خود دست یابد.

 

یحیی علی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا نظر خود را اینطور بیان کرد: رژیم صهیونیستی در تنگناهای متعددی قرار دارد و مقامات اسرائیل با انجام این سفرها می خواهند راه فرار از تنگناها و مشکلات موجود را پیدا کنند که مطمئناً به نتیجه نخواهند رسید.

 

سفر نتانیاهو به عمان با هدف جلب اعتماد اعراب و ایجاد اختلاف میان کشورهای اسلامی صورت گرفته است

امتونه سالم مخاطب رادیو سواحیلی از شهر لیندی تانزانیا گفت: سفر نتانیاهو به عمان با هدف جلب اعتماد اعراب و ایجاد اختلاف میان کشورهای اسلامی صورت گرفته است و رژیم صهیونیستی قصد دارد با ایجاد جنگ و درگیری میان کشورهای مسلمان بر جنایات خود علیه مردم مظلوم فلسطین سرپوش بگذارد.  

 

 

آبا ۱۵, ۱۳۹۷ ۱۲:۰۲ Asia/Tehran
کامنت