• مخاطبان رادیو های برون‌مرزی بر لزوم مبارزه با استکبار جهانی آمریکا تاکید کردند

جمعی از کارشناسان سیاسی و مخاطبان رادیوهای برون مرزی صداوسیما پیرامون 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نظرات خود را بیان کردند که همگی دال بر حمایت آمریکا از تروریسم و پوشالی بودن ادعاهای آمریکا در ضربه زدن به ایران اسلامی بود که به بخشی هایی از آنها اشاره می شود.

تمام دنیا به وضوح چهره واقعی آمریکایی ها را دیده اند و در اینکه آمریکا منبع استکبار جهانی است دیگر شک و شبهه ای باقی نمانده است

رحمت الله شریفی، کارشناس مسائل سیاسی اهل ترکیه، با اشاره به اینکه 13 آبان روزی است که  چهره واقعی آمریکایی ها را نمایان کرد، گفت: دراین روز دانشجویان جمهوری اسلامی ایران سفارت آمریکا که تبدیل به لانه جاسوسی شده بود را تسخیر کردند. روزی که مشخص شد آمریکایی ها چطور مکانی دیپلماتیک را تبدیل به مرکز توطئه چینی بر علیه ملت های آزاده خواه کرده اند. استکبار آمریکا بیش از پیش نمایان شد و چنین روزی به دلیل اهمیتی که داشت، از طرف جمهوری اسلامی ایران با عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شد.

شریفی در ادامه افزود: برای درک بیشتر موضوع باید روی کلمات حساس باشیم. استکبار کلمه ای است که بار معنایی زیادی دارد. کلمه ای قرآنی که یکی از ویژگی های شیطان یعنی مستکبر هم ریشه در آن دارد. استکبار به معنای کبر داشتن است. اینکه چرا آمریکا مستکبر شمرده می شود. نباید فراموش کنیم که امام خمینی ره آمریکا را شیطان بزرگ نامیده بود. این نام گذاری علل متعددی داشت که اصلی ترین آنها استکبار آمریکایی ها بود. استکبار آمریکا در جهان اشکال گوناگونی داشت که یکی از مهمترین آنها ستیزه جویی و خود برتربینی آمریکایی ها بود. بدین صورت که از زمان مطرح شدن آمریکا در عرصه جهانی دوره ای نبوده است که آمریکایی ها آغاز گر جنگ و خونریزی در نقاط مختلف جهان نباشند. آمریکا در این مدت همواره دستی در کودتاها و براندازی ها در دورترین نقاط جهان داشته است و بدین طریق مانع از محقق شدن خواست های ملل مختلف در ادوار مختلف شده است. البته فراموش نکنیم که انقلاب اسلامی ایران در این زمینه استثنا بوده است و آمریکایی ها مبهوت قدرت نمایی ملت ایران در این زمینه بوده اند و در تلاش خود برای دخالت در این انقلاب ناکام مانده اند. در منطقه اگر دقت کنیم همین ترکیه که بارها در آن کودتا رخ داده است اسیر توطئه های آمریکایی ها بوده است. تمام کودتاها در ترکیه با طرح و نقشه و حمایت آمریکایی ها محقق شده است تا بدین طریق مانع از پیشرفت و توسعه و استقلال واقعی کشورها شوند.

این کارشناس سیاسی ترکیه با تاکید براینکه نسل های بعدی انقلاب ها پویایی و هیجان نسل های ابتدایی را ندارند، گفت: در مورد انقلاب اسلامی ایران این موضوع صدق نمی کند. نسل جوان در جمهوری اسلامی ایران با چشمانی باز و با بصیرت و کمال اطلاع، دشمنان خود را شناسایی کرده است و همواره با آمادگی کامل حاضر است با کوبندگی انقلابی خود دشمنان را سر جایش بنشاند. امروز با روی کار آمدن دونالد ترامپ همه چیز بیش از پیش برای ملت ایران و به خصوص جوانان ایرانی آشکار شده است. دیگر تمام دنیا نیز به وضوح چهره واقعی آمریکایی ها را دیده اند و در اینکه آمریکا منبع استکبار جهانی است دیگر شک و شبهه ای باقی نمانده است. جوانان ایرانی همچون گذشته پا به پای نسل های اول انقلابی در عرصه های مختلف به لزوم ادامه مبارزه با استکبار جهانی واقف شده و با خلاقیت و ابتکار عملی که از خود نشان داده اند مژده  آینده ای بهتر برای انقلاب اسلامی را می دهند.

 

حقوق بشر هیچ جایگاه و نقش و اهمیتی در سیاست خارجی امریکا و هم پیمانان منطقه ایش ندارد

محمد سعید، تحلیل گر سیاسی عراق و مخاطب رادیو عربی، ادعای امریکا و کشورهای عربی در مورد حمایت از آزادی بیان و دمکراسی و حقوق بشر را ادعای دروغینی دانست وگفت: مسائلی از قبیل امنیت، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر شعارهایی هستند که برای خود امریکا ارزشی ندارد و مساله مهم برای این کشور پول های هنگفتی است که به جیبش سرازیر شده و در نهایت به کام اسرائیل می رود.

این تحلیل گر سیاسی عراق در ادامه گفت: مثلا نقش کنسولگری عربستان در ترکیه در مورد قتل خاشقچی چیست ؟ واضح است که هیچ کنسولگری و نمایندگی نمی خواهد مکان جنایت باشد و برای خود احترامی قائل است. اما اینجا ترامپ اعلام می کند که محمد بن سلمان و عربستان هم پیمان اوست و نمی توانیم روابط مان را فدای قضیه خاشقچی کنیم.

وی درپایان افزود: از ملت های عرب می خواهم که آگاه باشند ایالات متحده کشوری خودکامه و منفعت طلبی است که برای رسیدن به منافعش به زور متوسل می شود، همانند عراق و سوریه و یمن. و حقوق بشر هیچ جایگاه و نقش و اهمیتی در سیاست خارجی امریکا و هم پیمانان منطقه ایش ندارد.

 

فعال حقوق بشر از لندن :آمریکا همواره در تلاش برای ایجاد و شعله ور کردن آتش جنگ  میان کشورها و سلطه جویی بر دنیا بوده است

علی الفرج، فعال حقوق بشر از لندن ومخاطب رادیو عربی با اشاره به  برجسته شدن نقش امریکا در عرصه جهانی به ویژه پس از جنگ جهانی دوم، گفت: آمریکا همواره در تلاش برای ایجاد و شعله ور کردن آتش جنگ میان کشورها و سلطه جویی بر دنیا بوده است. این در حالی است که امریکا با جمعیتی عادی مصرف کننده یک سوم تولید جهانی است.

وی در ادامه افزود: خط مشی کلی ایالات متحده به ویژه سیاست خارجی آن همواره بر مبنای دخل و تصرف در سیاست کشورها استوار بوده است. یعنی تغییر نظام ها و دولت ها، حمایت از حکومت های دیکتاتوری، مانع تراشی برای حکومت های دموکراسی منش، جنگ افروزی، فروش سلاح به نظام های دیکتاتور و یا تشکیلات تروریستی ومتاسفانه در طول یک قرن گذشته هیچ امپراتوری و استکباری به اندازه امریکا عامل جنگ افروزی در جهان نبوده است.

 

سخن امام خمینی به درستی محقق گشته است که گفت امریکا حامی تروریسم و نابودگر اهداف ملت هاست

عبدالغنی خنجر سخنگوی جنبش بحرینی «حق» و مخاطب رادیو عربی با اشاره به اینکه امریکا شیطان بزرگ به شمار می رود، گفت: پس از روی کار آمدن ترامپ، شیطان بزرگ تمام چنگ و دندان خود را برای دریدن کشورها آماده کرده است. متاسفانه کشورهای هم پیمان امریکا مثل عربستان و دیگر کشورهای عرب منطقه همسو با استکبار جهانی، مسبب اصلی  چپاول ثروت کشورهای اسلامی از سوی امریکا می شوند. آری و اکنون سخن امام خمینی به درستی محقق گشته است که گفت امریکا حامی تروریسم و نابودگر اهداف ملت هاست.

 

آمریکا بوجودآورنده تروریسم درجهان است

محمود الهاشمی تحلیلگر سیاسی اهل عراق و مخاطب رادیو عربی با اشاره به اینکه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، ایالات متحده آمریکا، سیاست دشمن تراشی در پیش گرفت وکمونیسم را دشمن جهان خواند، گفت: آمریکا در این مسیر چندین کشور را فریب داده و کمونیسم را دشمن آنان معرفی کرد. پس از فروپاشی شوروی و تک قطبی شدن نظام جهان، امریکا در صدد برآمد تا دشمن تازه ای به ملت ها معرفی کند، به همین جهت تروریسم را به وجود آورد. شروع این پدیده به افغانستان بر می گردد زمانی که امریکا مسئله ای به نام «روحیه جهادی» برای مقابله با ارتش شوروی را به وجود آورده و اقدام به تشکیل هسته ای کرد. 

این تحلیگر سیاسی عراقی در ادامه افزود: همین هسته را در زمان صدام حسین هم بکار گرفتند، و کمپینی به نام «ایمان» با دعوت به ایجاد فضای دینی به ریاست صدام شکل گرفت اما در واقع هدف اصلی این دعوت ها ایجاد تروریسم بود. این مساله تحت نظر امریکا و عربستان در راستای حمایت از سازمان های تروریستی انجام می شد.

وی در پایان گفت : به طور کلی پس از اینکه امریکا یکه تاز عرصه جهانی گشت، به گسترش سازمان های تروریستی با هدف بحران افکنی در کشورها دست زد بگونه ای که ما درکشورهای  سوریه، عراق، لیبی و کل جهان عرب و اسلام شاهد آن هستیم. علاوه بر این امریکا  دست به انتشار نا امنی در اروپا و افغانستان هم  زده است. به همین دلیل معتقدیم که این پدیده کاملا ساخته و پرداخته امریکاست.

 

 

آبا ۱۵, ۱۳۹۷ ۱۳:۵۲ Asia/Tehran
کامنت