• مخاطبان رادیو های برون مرزی بر لزوم مبارزه با استکبار جهانی آمریکا تاکید کردند

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی پیرامون 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نظرات خود را بیان کردند که همگی دال بر حمایت آمریکا از تروریسم و پوشالی بودن ادعاهای آمریکا در ضربه زدن به ایران اسلامی بود که به بخشی هایی از آنها اشاره می شود.

اقدامات آمریکا دروضع تحریم های جدید رفتار دیوانه وار و روحیه متکبرانه ایشان را برملا می کند

کلئودیو سالاس از شیلی،  فعال اجتماعی اهل شیلی و مخاطب رادیو اسپانیایی گفت: در خبرهای سایت شما  خواندم که از تاریخ دهم نوامبر -13 آبان- امریکا تحریمهای جدیدی را بر علیه ایران وضع کرده است . این گونه اقدامات امریکایی ها به خوبی رفتار دیوانه وار و روحیه متکبرانه ایشان را برملا می کند و این همان ویژگی است که امپریالیسم و صهیونیسم همیشه در قبال استقلال ملت ایران از خود نشان داده است .مانوئل آریسمندی خبرنگار اهل شیلی ومخاطب رادیو اسپانیایی با اشاره به اینکه  امپریالیسم امریکا در طول سی و نه سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و از زمانی که ملت ایران نظام اسلامی را به عنوان نظام حاکم بر خود برگزید،  همیشه روشهای مختلفی را برای ضربه زدن به ایران به کار بسته است، گفت: صهیونیسم بین الملل همیشه سعی دارد رفتار زشت و بی رحمانه خود را در سراسر جهان مخفی نگه دارد و همچنین افکار عمومی جهان را از چهره واقعی امپریالیسم که دست نشانده صهیونیسم است، منحرف نموده تا در سایه این مسئله شرکتهای تسلیحاتی منابع مالی رژیمهایی نظیر اسرائیل، دولت وهابی عربستان و گروه های افراطی گرا را تامین نمایند  تا در نهایت ایشان با ایجاد دست نشانده هایی چون داعش به سرزمینهای اسلامی یورش برده و طبیعت ضد اسلامی خود را به نمایش گذارند و به  افکار عمومی جهان القا کنند که تمامی مسلمانان شرور هستند.

هورست مرلیخ از آلمان ومخاطب رادیو انگلیسی با اشاره به اینکه رفتارهای ترامپ واقعا قابل توضیح و توجیه نیست گفت: من به شخصه امیدم را از دست نداده ام. بسیاری از کشورهای جهان در حال حاضر مخالف تحریم ها علیه ایران هستند و من امیداورم که مردم ایران رنج فراوانی را بابت این تحریم ها متحمل نشوند و این تحریم ها تاثیر قابل ملاحظه ای بر مردم نداشته باشند. به هرحال برای مردم ایران بهترین هارا آرزومندم.

محمد خاکو از پنسیلوانیای آمریکا ومخاطب رادیو انگلیسی گفت: تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از برجام و اعمال تحریم های جدید علیه ایران یک دیکتاتوری محض است و باید بگویم که این اقدام یک شکست واقعی برای دیپلماسی جهانی و نیز نقض صلح در منطقه خاور میانه است. این اقدام یک پیام واضح به کره شمالی می فرستد که ایالات متحده آمریکا کشور قابل اعتمادی نیست و هرآن ممکن است قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد.

13 آبان امسال نیز پیروزی دیگری برای ایران اسلامی رقم خورد.

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا گفت:  آمریکا می خواهد با ایجاد دور جدید تحریم ها در روز 13 آبان علیه ایران، فشارها علیه دولت و مردم این کشور را افزایش داده و به زعم خود ایران را با شکست مواجه کند امّا باید بداند که هرگز موفق نخواهد شد و 13 آبان امسال نیز پیروزی دیگری برای ایران اسلامی رقم خورد.

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیوسواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی با اشاره به اینکه ملّت ایران همواره با سیاستهای زورگویانه آمریکا مبارزه کرده است، گفت: ملت ایران در این 40 سال هیچ گاه در مقابل زورگویی های آمریکا سر خم نکرده است و امسال نیز با حضور در راهپیمایی روز 13 آبان که روز مبارزه با استکبار جهانی است، مشت محکمی بر دهان آمریکا کوبید.

عائشه حسنه مخاطب رادیو ملایو از اندونزی، با اطمینان از اینکه ایران در برابر تحریم ها قوی است و می تواند این تحریم را شکست بدهد، گفت: این تحریم ها ایران را تبدیل به یک کشور مستقل در همه زمینه خواهد کرد و ایران می تواند یک الگو برای کشورها ی اسلامی و مسلمانان در سراسر جهان باشد.

 

علم علی آل مخاطب رادیو ملایو از اندونزی گفت: من مطمئن هستم ایران قادر خواهد بود تحریم های آمریکا را تحمل و پایداری کند. چرا که قبلا هم ملت ایران توانستند تحریم ها را دور زده واز دشواری ها عبورکنند. بدون شک اگر مقامات و مردم ایران متحد شوند این تحریم ها هیچ تاثیری نخواهد داشت. 

 

دوی اپریانی مخاطب رادیو ملایو از شهر بندر لامپونگ اندونزی گفت: به نظر من این تحریم ها تاثیر زیادی نخواهد گذاشت. زیرا اتحادیه اروپا وکشورهای جهان دیگر از تحریم های یک جانبه آمریکا حمایت نمی کند . در نتیجه، آمریکا در واقع همراهی ندارد و فقط تلاش بیهوده می کند.

 

سعید ناول مخاطب رادیو ملایو از شهر جاکارتای اندونزی گفت: در این اقدام غیر قانونی دروضع تحریم های جدید، آمریکا زیانهای زیادی متحمل خواهد شد. نگران نباشید! خدا با مردم ایران است.

 

مشال الکس مخاطب رادیو ملایو از اندونزی، با اشاره به اینکه ایران با وجود تحریم ها در صحنه جهانی قدرتمند و شکست ناپذیر شده و موقعیت ایران در جهان بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت، گفت: آمریکا خود در سردرگمی فرورفته  و دونالد ترامپ نابودی آمریکا را آغاز کرده است.

 

احمد جاکا مخاطب رادیو ملایو از شهر بندونگ اندونزی گفت: تحریم های آمریکا علیه ایران به وضوح با هدف تضعیف اقتصاد ایران بوده و این می تواند بر مردم ایران تأثیر بگذارد با امید اینکه مردم ایران علیه دولت خودشان شورش کنند. این چیزی است که آمریکا می خواهد، یعنی یک انقلاب اجتماعی در ایران رخ دهد. درصورتی که مردم ایران هوشمند هستند و توطئه دشمنان را خنثی می کنند.

وی در ادامه یادآور شد: دولت ایران هم باید آمادگی بیشتری برای خنثی نمودن تحریم های آمریکا داشته باشد. و یک راه حلی را آماده کند تا مردم ایران در مواجهه با این تحریمها آسیب نبینند. مردم ایران هم باید از سیاست های دولت حمایت کنند تا یکپارچگی، اتحاد وحدت ملت ایران حفظ شود.

 

 

 

 

 

آبا ۲۰, ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ Asia/Tehran
کامنت