به دنبال اقدام آمریکا در بازداشت غیرقانونی خبرنگار شبکه بین المللی پرس تی وی ، شماری از اصحاب رسانه و صاحبنظران غیر ایرانی با محکوم کردن این اقدام ، خواستار آزادی هر چه سریع تر این خبرنگار مسلمان آمریکایی الاصل شدند.

به دنبال اقدام آمریکا در بازداشت غیرقانونی خبرنگار شبکه بین المللی پرس تی وی ، شماری از اصحاب رسانه و صاحبنظران غیر ایرانی با محکوم کردن این اقدام ، خواستار آزادی هر چه سریع تر این خبرنگار مسلمان آمریکایی الاصل شدند.

«محمد سراج الاسلام» ، خبرنگار رادیو بنگلای معاونت برون مرزی صداوسیما، مستقر در داکای بنگلادش با محکوم کردن بازداشت خبرنگار و گوینده مسلمان آمریکایی الاصل شبکه بین المللی پرس تی وی تاکید کرد : باید از دولتمردان آمریکایی مدعی حقوق بشر پرسید مرضیه هاشمی را به کدام گناه و جرم بازداشت کردید و بدون رعایت اصول و قوانین حقوق بشری در شرایط نامطلوب زندان نگاه داشتید.

خبرنگار رادیو بنگلای معاونت برون مرزی گفت : مرضیه هاشمی اصالتا آمریکایی و سیاهپوست است که چهل سال پیش در ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دین مبین اسلام مشرف شد و کشور ایران را برای زندگی انتخاب کرد و هم در کنار همسر ایرانی خود و هم پس از فقدان او ، چهل است که در ایران با اعتقاد راسخ فعالیت رسانه ای دارد.

سراج الاسلام خاطرنشان کرد : مرضیه هاشمی بعد از آشنایی با اندیشه های امام راحل (ره) و آرمان انقلاب همواره در زمینه انقلاب اسلامی فعالیت ‌می‌کرد و در مجامع مختلف دانشجویی و ... به تبلیغ انقلاب اسلامی ایران می‌پرداخت.

محمد سراج الاسلام ، خبرنگار رادیو بنگلای معاونت برون مرزی

 

خبرنگار رادیو بنگلای معاونت برون مرزی با تاکید بر روحیه انقلابی مرضیه هاشمی گفت : یقینا این اقدام دولت آمریکا برای خبرنگار پرس تی وی، نوعی مجاهدت در راه خداست که با صبر و استقامت انقلابی شرایط سخت بازداشت را به راحتی تحمل خواهد کرد.

محمد سراج الاسلام ادامه داد : تمامی اصحاب رسانه خواستار آزادی سریع‌تر این خبرنگار هستند و با توجه به اینکه ایشان یک خانم مسلمانند باید دولت آمریکا، حقوق عقیدتی ایشان را رعایت کند و به وی اجازه انجام اعمال دینی اش را بدهد. وی با اشاره به سکوت جامعه جهانی در قبلا نقض حقوق بشر توسط دولت آمریکا گفت : زمان آن فرا رسیده که همه خبرنگاران جهان، اقدام کثیف آمریکا را محکوم و برای آزادی این خبرنگار متعهد تلاش کنند چرا که با دستگیری این خبرنگار، آزادی بیان زیر سئوال رفته است.

«زابیل مدوژ» مدیر تلویزیون اینترنتی OTV تالشان نیز درباره بازداشت غیرقانونی هاشمی ، گفت : من به عنوان یک خبرنگار نگرانی خود را از دستگیری مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی اعلام می کنم و خواستار آزادی سریع این خبرنگار هستم.

وی تاکید کرد : این اقدام آمریکا نشان می دهد که موضوع آزادی و دمکراسی از سوی دولتمردان آمریکایی در حرف است و دمکراسی واقعی فقط در اسلام و ایران است.

«اسماعیل شعبان اف» رئیس جمعیت تالشان مسکو نیز با ابراز تاسف از بازداشت خبرنگار بین المللی شبکه پرس تی وی گفت : آمریکا ادعا می کند که خبرنگاران دارای مصونیت هستند و باید آزادی عمل داشته باشند اما در عمل شاهد سیاست های دوگانه ای کاخ سفید در تمامی قوانین و عرف بین الملل هستیم.

مرضیه هاشمی امروز، دهمین روز حبس خود را می گذراند. با اینکه قاضی دومین دادگاه او در روز جمعه گذشته، عدم اتهام هاشمی به هرگونه جرمی را تایید کرد، گوینده ارشد و فیلمساز و خبرنگار برجسته پرس تی وی همچنان در بند است./ش.ج

بهم ۰۲, ۱۳۹۷ ۱۶:۳۱ Asia/Tehran
کامنت